Пунктами 2 і 25 “Правил надання населенню послуг центрального опалення, водо-, теплопостачання та водовідведення …”, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 р., Передбачено право споживача відмовитися від отримання послуг центрального опалення та гарячого водопостачання в порядку, затвердженому органом центральної виконавчої влади з питань ЖКГ. У разі відмови споживача від користування послугами з теплопостачання він має право розірвати договір і вимагати відключення відповідних мереж.
Мешканець, який не хоче більше користуватися послугами центрального теплопостачання, повинен виконати заходи щодо забезпечення в суміжних приміщеннях вимог СНиП 2.04.05-91 “Опалення, вентиляція, кондиціонування», СНиП ІІ-3-79 «Будівельна теплотехніка», СНіП 2.08.01-89 «Житлові будинки». Ці заходи повинні бути узгоджені з власником будинку. Це нібито обумовлено тим, що в наявному житловому багатоквартирному фонді в Україні переважно передбачено централізоване теплопостачання (гаряча вода та опалення). Втручання в працюючу схему шляхом вилучення окремих елементів зумовлює потребу повного коригування загальнобудинкової системи.
«Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання» затверджено Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 р. Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 169 від 06.11.2007 р. до наказу № 4 були внесені зміни, з яких випливає, що відключення від системи ЦО і ГВП здійснюється лише за умови відключення всього будинку. Цим наказом фактично запровадили заборону на відключення від ЦО І ГВП окремих квартир, що суперечить вимогам п.1 ст.321 Цивільного кодексу України, тому що обмежує права власника, його конституційне право розпоряджатися своїм майном. Крім того, таке рішення ставить власника квартири в залежність від власників інших квартир будинку, які не мають можливості або бажання встановити індивідуальне опалення квартири, чим грубо порушуються права і свободи громадян, гарантовані Конституцією України. Це підтвердив Окружний адміністративний суд м. Києва, визнавши Наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 169 від 06.11.2007 р. «Про затвердження змін до Наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 г». НЕЗАКОННИМ.
Тобто фактично на даний момент діє порядок відключення, при якому таке відключення теоретично можливо, але для цього необхідно брати дозвіл на відключення в міжвідомчій комісії, створеної органами місцевої влади, які ніяк не зацікавлені у вирішенні ваших проблем.
Підставою для відмови в наданні дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП є неможливість забезпечення у разі відокремлення приміщення даного споживача (секції, під’їзду) від внутрішньобудинкових мереж ЦО і ГВП, безперебійної роботи інженерного обладнання сусідніх приміщень або будинку в цілому. І тільки. Більше ніяких підстав для відмови відключити споживача від централізованого опалення, у т. ч. наявність боргів з опалення, не існує. У разі незгоди заявника з відмовою спір вирішується в судовому порядку …
Але є можливість взагалі нікуди не звертатися. Оскільки у більшості громадян ніяких договорів з «Теплокомуненерго» або іншими виконавцями послуг з надання теплопостачання немає, то немає і ніяких зобов’язань перед ними. Крім того, фактично на сьогоднішній день неможливо мешканця, який відключився самостійно (без відповідного дозволу) від центрального теплопостачання, залучити до будь-якої відповідальності. Тим більше що вже навряд чи знайдеться хоч один будинок, у якому немає квартир, де було б встановлено автономне опалення. Як і ті будинки, у під’їздах яких є радіатори для опалення під’їзду, і в будинку постійно присутнє гаряче водопостачання.
Отже, власник квартири має право звернутися до «Теплокомуненерго» (або ЖЕК) з заявою про відключення його квартири від центрального теплопостачання. У разі відмови або залишення заяви без відповіді можна відключитися від опалення самостійно, повідомивши «Теплокомуненерго» (ЖЕК) про відключення і запропонувавши прийти переконатися в цьому в будь-який зручний час, попередньо узгодивши час і дату відвідування. У разі нового ігнорування вашого повідомлення необхідно скласти акт про відключення, підписати його трьома сусідами і один примірник акта направити в «Теплокомуненерго». А другий зберігати у себе. Цей акт буде підтвердженням дати відключення вашої квартири від центрального теплопостачання.
(Переглядів 1 960 , 1 переглядів сьогодні)
ТОП коментованих за тиждень