Як зберегти чоловіче здоров`я? Як не старіти?

14.09.2015 | Filed under: Публікації

Щороку урологи з усіх куточків України з`їжджаються до Трускавця, щоб поділитися досвідом, ознайомитися з новинками теорії та практики урологічної науки.

Вже п’ятий рік поспіль мені в якості кореспондента доводиться брати участь у Всеукраїнській конференції урологів. Конференція традиційно відбувається восени, на базі готельно-курортного комплексу «Карпати». Організаторами цьогорічної конференції стали Національна академія медичних наук України, Інститут урології НАМН України, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Асоціація урологів України, ГКК «Карпати» (м. Трускавець), комунальна Львівська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, Благодійний фонд «Здоров’я нації та суспільства». Конференція зареєстрована в УкрІНТЕІ.

Всеукраїнська урологічна науково-практична конференція «Сучасні технології в урології. Трускавець-2015» проходила 11-12 вересня. Серед тем, які були підняті на цій конференції – гангрена Фурньє, інфекції сечових шляхів, проблеми діагностики раку передміхурової залози, вчасне проведення радикальних цистектомій у пацієнтів з раком сечового міхура, лікування закритої травми нирки та інші.

Після вступного слова модератора конференції, професора Олександра Шуляка доповідь-презентацію про гангрену Фурньє (званою в поточній мові гангреною мошонки) виголосив уролог-практик О.М. Лесняк зі Львова. Основний акцент було покладено на тому, що гангрена Фурньє не є притаманною виключно чоловікам, її можна діагностувати і в жінок, а також в осіб як досить юного, так і похилого віку. На прикладі пацієнтки, в якої вчасна діагностика гангрени Фурньє дозволила застосувати ефективну терапію, було показано, наскільки важливо не помилитися з діагностикою та вчасно виявити гангрену Фурньє, яка, до речі, найчастіше трапляється серед хворих на цукровий діабет.

Доктор М.Є. Сабадаш зупинився на темі «Лікування закритої травми нирки». До речі, закриту травму нирки (ЗТН) діагностують у 4% випадків захворювань воїнів АТО. Взагалі, значною є кількість уражень органів сечостатевої системи під час бойових дій на Сході України, з них закрита травма нирки – одна з найчастіших. Золотим стандартом діагностики в цьому випадку є комп’ютерна томографія. Серед лікування ЗТН використовують і лапароскопічний метод, хоча це питання ще перебуває на стадії дискусії. Погоджуються лікарі в одному – якщо і використовувати для лікування ЗТН лапароскопічну операцію, то здійснювати її повинен виключно спеціаліст високого рівня, адже відлік часу йде на хвилини або й на секунди.

Без сумніву, однією з найцікавіших доповідей на конференції був виступ професора Олександра Шуляка, присвячений темі старіння. Питання «Як не старіти?» хвилювало людство з давніх-давен, та зараз воно є особливо актуальним. Навіть з`явився відповідний термін – ageless (без віку), який доводить, що бути старим – не модно.

«Благо життя не в тому, щоб жити довго, а в тому, як ним розпорядитися» – цими словами Луція Аннея Сенеки розпочав свою доповідь професор Шуляк. Сенека також казав, що ніколи число прожитих днів не змусить нас визнати, що ми прожили достатньо. А ще: «Життя як п’єса в театрі: важливо не те, скільки вона триває, а наскільки добре зіграна».

Увазі присутніх були представлені кілька теорій старіння. Одна з них – гормональна (або ендокринна), яку висунув професор Дільман. Суть її зводиться до того, що старіння розпочинається зі зменшенням кількості гормонів, які виробляє організм, зокрема гормонів статевих. Якщо підтримувати гормональний баланс на рівні 20-25-річного віку, то й процес старіння можна відвернути, вважав професор Дільман. Проте старіння пришвидшує не тільки дефіцит гормонів, але й їхній дисбаланс.

Окрім теорії гормонів, професор Шуляк ознайомив присутніх з іншими теоріями старіння, зокрема теорією вільних радикалів.

Червоною ниткою через доповідь професора Шуляка проходила тема шкідливих звичок, які прискорюють процес старіння. Окрему увагу було приділено хворобі, котра має шанс стати «неінфекційною пандемією ХХІ століття» – мається на увазі цукровий діабет. Бичем сучасної цивілізації є ожиріння, яким страждає щораз більша кількість молодих людей, не кажучи вже про осіб середнього та старшого віку. Одна з причин ожиріння – неправильне харчування. «Людство старіє, згоряючи у полум`ї жирів», – зацитував професор Шуляк одного з американських вчених. Ще одна причина старіння – малорухливість. «Рух – це життя!» – повторив всім відому істину професор Шуляк та зупинився на тому, наскільки корисними для організму людини є помірні фізичні навантаження, які стимулюють вироблення ендорфіну та серотоніну, покращують якість життя і навіть подовжують його.

Доповідь про старіння не була єдиною доповіддю, виголошеною професором Шуляком на урологічній конференції. Захоплення викликали відомості про можливість перетворення злоякісних пухлин у доброякісні, що обговорювалося на недавній зустрічі урологів в США, на котрій побував і професор Шуляк.

Уролог Юрій Бондаренко з Києва виступив з доповіддю-презентацією «Вчасне проведення радикальних цистектомій у пацієнтів з раком сечового міхура», зупинившись як на проблемах діагностики, так і на плюсах та мінусах (побічні ефекти) біопсії. Доповідач відзначив високий рівень діагностики урологічних захворювань у Трускавці, після проведення якої пацієнти звертаються в Інститут урології Академії медичних наук України. А вчасне звернення за допомогою до фахівців підвищує ефективність проведеної операції.

Про дослідження впливу чотириденного курсу електростимуляції на низку функціональних систем організму розповів кандидат медичних наук Ігор Попович із Трускавця. Завідувач лабораторії бальнеології Інституту фізіології імені О. Богомольця НАН України детально на схемах та графіках розкрив механізми впливу електростимуляції на нервову, ендокринну, серцево-судинну та інші системи організму людини. Серед позитивів впливу електростимуляції – зростання кількості статевих гормонів, підвищення активності амілази плазми, підвищення індексу кіллінгу, тобто перетравлення нейтрофілами золотистого стафілокока (аналогічною є і ситуація відносно індексу кіллінгу кишкової палички). Відмічено також і зниження рівня холестерину в плазмі, що теж є позитивним явищем, особливо в контексті профілактики атеросклерозу. Ігор Попович частково погодився з припущеннями окремих учасників конференції, що такі показники є результатом певного стресу організму внаслідок отриманої електростимуляції, зазначивши однак, що жодного дискомфорту під час проведення дослідження його учасники не відчували, а саме дослідження ще буде продовжено.

Всеукраїнська урологічна науково-практична конференція «Сучасні технології в урології. Трускавець-2015» завершила свою роботу. Як завжди, вона відзначалася насиченістю, широтою тем, цікавою подачею матеріалу, представництвом урологів всіх регіонів України, ефективністю роботи. Радує той факт, що бальнеологічний курорт Трускавець на кілька осінніх днів щорічно стає столицею урологічної науки. Тішить і визнання потенціалу Трускавця як потужного діагностичного, лікувального та курортного центру України.

Приємно, що щороку на конференції відчувається присутність представників Трускавця як бальнеологічного курорту, де лікування урологічних захворювань вважається одним з профільних.

– Конференція урологів для мене – це приємна нагода поспілкуватися з науковцями та практиками, – каже головний лікар ГКК «Карпати» Володимир Цимбрила. – Захід такого рівня є додатковою промоцією для курорту Трускавець і нашої оздоровниці «Карпати».

– Цього року на урологічній конференції я виступив з доповіддю про препарат канефрон, – розповідає науковець Ігор Попович із Трускавця. – Також ми спільно з Юрієм Добровольським із санаторію «Трускавець» представили випробуваний нами на базі санаторію «Молдова» прилад для електростимуляції. Було приємно, що наш винахід зацікавив лікарів-практиків, про що свідчить хоча б дискусія, яка розгорнулася навколо цього питання. Оскільки прилад ще буде вдосконалюватися, то зауваження учасників конференції ми візьмемо до уваги.

– На конференції виникла дискусія про лапароскопічні операції, – говорить лікар Трускавецької міської лікарні Ярослав Грицак. – Мені було цікаво послухати думку старших колег з цього приводу, адже наша лікарня є провідною із впровадження інноваційних методик, зокрема і щодо лапароскопічних операцій.

Володимир Ключак

(Переглядів 205 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви