Останнім часом в Україні помітно збільшилася кількість таких об’єктів будівництва як автомобільні газозаправні пункти (АГЗС). Щоб уникнути непорозумінь під час оформлення дозвільної документації, попередити випадки самочинних будівельних робіт та гарантувати надійність і безпечність цих споруд ДАБІ України звернулася до державного підприємства «Укрдержекспертиза» з відповідним запитом.
У своїй відповіді (повний текст якої буде опубліковано у Віснику Держархбудінспекції) державне підприємство «Укрдержбудекспертиза» зазначило, що автомобільні газозаправні пункти (АГЗП) можуть відноситися до об’єктів підвищеної небезпеки. Підставою є норма Державних стандартів України (пункт 4.16 ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013) та Закон України «Про об’єкти підвищеної небезпеки». Згідно зі статтею 1 цього закону об’єкт підвищеної небезпеки – це об’єкт, на якому використовуються, виготовляються, переробляються, зберігаються або транспортуються одна або кілька небезпечних речовин чи категорій речовин у кількості, що дорівнює або перевищує нормативно встановлені порогові маси, а також інші об’єкти як такі, що відповідно до закону є реальною загрозою виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру.
Відповідно до Порядку ідентифікації та обліку об’єктів підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.02 №956 (із змінами та доповненнями) при виконанні ідентифікації слід враховувати відстань від елементів потенційно небезпечного об’єкта до елементів селитебної території (житлові та громадські споруди, дороги, вулиці, парки, сквери) або промислових об’єктів у радіусі 500 метрів.
При цьому, якщо на такій відстані сумарна маса хоча б однієї з усіх видів небезпечних речовин (або однієї категорії чи групи небезпечних речовин), що розрахована згідно з пунктами 6-12 зазначеного Порядку, дорівнює пороговій масі небезпечних речовин 2 класу, що розрахована згідно з пунктом 16 цього Порядку, або перевищує таку масу, потенційно небезпечний об’єкт відноситься до об’єктів підвищеної небезпеки 2 класу. Якщо ж вона менша – потенційно небезпечний об’єкт не відноситься до об’єктів підвищеної небезпеки.
Відповідно до Порядку віднесення об’єктів будівництва до IV і V категорій складності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 №557, до V категорії складності відносяться усі об’єкти будівництва, які визначено, як об’єкти підвищеної небезпеки згідно із Законом України «Про об’єкти підвищеної небезпеки».
Таким чином, замовнику та проектанту будівництва АГЗП слід зважено і обґрунтовано підходити до визначення категорії складності такого об’єкта, і у разі віднесення його до об’єктів підвищеної небезпеки звертатися до Держархбудінспекції України для оформлення дозволу. З порядком оформлення дозволу можна ознайомитися на офіційному сайті ДАБІ. Довідки за телефоном: (044) 291-69-05.
Прес-служба Держархбудінспекції України
ТОП коментованих за тиждень