В серпні місяці відбулось засідання робочої групи щодо напрацювання дієвих заходів мінімізації негативного впливу експлуатації нафтогазового та озокеритного родовищ у м. Бориславі. Головував директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Олексій Балицький. Участь у засіданні взяли: Ігор Яворський, в.о. міського голови, Ігор Кобилецький, перший заступник міського голови, представники НГВУ “Бориславнафтогаз” ПАТ “Укрнафта”, НДПІ ПАТ “Укрнафта”, Західної міжрегіональної державної інспекції нагляду у нафтогазовому комплексі, науковці та спеціалісти виконавчих органів міської ради. Комісія розглянула питання про зменшення рівня загазованості, альтернативні варіанти дегазації території м. Борислава. Заслухавши фахівців було вирішено:
– Бориславській міській раді: направити звернення до державної служби геології та надр України щодо запасів корисних копалин за межею гірничого відводу ПАТ «Укрнафта»,
– Доручити відділу з питань НС та ЦЗН (Володимир Прідун) вивчити порядок видачі дозвільних документів для проведення робіт з випробовування нових методів дегазації та надати пропозиції щодо їх організації;
– Бориславській міській раді та НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» створити робочу групу з представників НГВУ «Бориславнафтогаз», НДПІ ПАТ “Укрнафта” та Бориславської міської ради для інвентаризації об’єктів нафтовидобутку поза гірничим відводом НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «Укрнафта», скласти схему їх розміщення і напрацювати документацію щодо даної території для подальшого використання з метою організації робіт з дегазації території та ліквідації нафтопроявів.
Значну увагу було приділено питанню про небезпечну ситуацію, що виникла в житловому будинку №12 на вул. Чорновола та на прилеглій території внаслідок інтенсивних нафтопроявів та виходу газу на поверхню. Зокрема, по цьому питанню виступив Балицький О.М., який запропонував проводити подальший моніторинг загазованості території м. Борислава. Вирішено створити робочу групу, напрацювати проектні пропозиції з дегазації території міста Борислава, скласти перелік комплексних заходів з дегазації прилеглої території будинку №12 на вулиці Чорновола, підготувати запити на фінансування з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища робіт з виготовлення проекту дегазації прибудинкової території підвального приміщення будинку та влаштування дренажної системи для запобігання виходу нафто-водяної суміші на поверхню.
Кобилецький І.М. запропонував вивчити шляхи та можливості фінансування з місцевого, обласного, державного бюджету заходів з ліквідації наслідків нафтовидобутку. Після обговорення комісія вирішила:
– Підготувати запити на фінансування з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища робіт з виготовлення проекту дегазації прибудинкової території підвального приміщення будинку та влаштування дренажної системи для запобігання виходу нафто-водяної суміші на поверхню та підготувати перелік комплексних заходів з дегазації прилеглої території будинку №12 на вулиці Чорновола.
Відділ внутрішньої політики Бориславської міської ради
ТОП коментованих за тиждень