У книжковому магазині на Стебницькій, 70 – біда. Затопило. Вночі. Причому струмінь гарячої води був такий сильний, що проломило перекриття підсобного приміщення магазину…
Необхідно зауважити, що затопило книжковий магазин п. Анни Бєляєвої «Українські книги». Бо на Стебницькій, 70 є аж дві книжкові крамниці – одна тут існує з 2003 року (власне цей магазин і затопило), а другу в минулому році перевели сюди з центру, оскільки там, на Бориславській, 1 хтось накинув оком на велике просторе приміщення.
Пані Анна Бєляєва розповідає, що вранці прийшла і вжахнулася. Води на підлозі по кісточки, причому гарячої, стенди та продукція понищені. А продукція ж поліграфічна – книги, листівки, підручники, альбоми тощо.
– Тільки два місяці тому зробила ремонт, в серпні закінчили… І ось тобі на! – каже власниця магазину і додає, що цього року це вже друга така прикра пригода. Перша була в травні 2015 р., тоді книгарню затопило через прорив каналізаційної труби. Тому й довелося робити ремонт.
Труби в будинку 70 на вулиці Стебницькій старі. І опалення, і водопостачання, і каналізації. За п’ять останніх років міська влада про житлові будинки не думала, кошти йшли на «пріоритети» – поїздки для «промоцій», утримання роздутого чиновницького штату, на ремонт окремих доріг типу Шевченка. Давати кошти на будинок – невигідно, адже мешканці проконтролюють кожну копійку, відкатів не буде. Та й хто би думав за якихось мешканців, коли є «любі друзі»?
– Ця книгарня – це справа всього мого життя. Я – в розпачі. Застрахованим є лише приміщення, а товар – ні. Взяла його під реалізацію. Кошти віддавати треба буде, а які? З чого? Назад замоклі книги та іншу поліграфію ніхто не візьме, – розповідає Анна Бєляєва і в очах цієї мужньої жінки бачимо глибокий сум.
– Хто винен? – запитуємо в.о. директора КП «Трускавецьтепло» Наталію Пономаренко. Наталія Анатоліївна відповідає, що завданням теплопостачальної організації є подача тепла до будинку. Внутрішні мережі знаходяться на балансі КП «Трускавецьжитло», відповідно це підприємство і відповідає за їхнє обслуговування.
Дійсно, прорвало всередині будинку, тепломережу у підвалі. Вночі, коли всі спали, а магазин був закритий. Зранку на місце аварії були викликані служби, прибули навіть окремі чиновники з мерії, склали акт. Анна Бєляєва зателефонувала також до депутатів обласної ради, поінформувала про те, що сталося. Але хто відшкодує збитки? Чи не будуть шукати «крайнього», звалюючи вину з теплопостачальної організації на «Трускавецьжитло», а ті як підприємство-привид – на приватний ТКО «Комфорт-Сервіс», а ті ще на когось. Бо вина в тому, що сталося – явно не власників магазину.
Сподіваємося, що в тих, хто наробив шкоди жінці-підприємцю, є совість і вони вибачаться перед Анною Бєляєвою за заподіяне та відшкодують завдані збитки – заплатять за знищене майно та своїми силами зроблять новий ремонт у приміщенні. Бо йде зима. І не треба так поспішати виконувати вказівки поки що мера, не треба було не перевіривши як слід справність мереж, подавати теплоносій під шалено високим тиском. Адже труби системи опалення переважно гнилі, як гнилою є і вся владна система у Трускавці. І одне, і друге треба міняти.
ТОП коментованих за тиждень