Замах на мера: вся правда випливе з часом

16.06.2010 | Filed under: Некатегоризовано
місце вибуху

Вибух біля будинку Грицака

В ніч з 8 на 9 червня в с. Станиля Дрогобицького району на подвір’ї Лева Грицака, міського голови Трускавця, пролунав вибух. Сталося це о 4.10, коли всі порядні люди сплять і коли нечисть має завершувати робити свої темні справи перед співом третіх півнів. Вибух став причиною обговорення події не лише в Трускавці та регіоні, але і далеко поза межами Львівщини. Цього ж дня канал «1+1» показав сюжет прямо з місця події. Коментарі правоохоронців були надто лаконічними, щоб задовільнити цікавість простих громадян. Штаби сил, які працюють на політичних опонентів Лева Грицака, почали запускати неймовірні чутки – 1) сам Лев Грицак влаштував цей вибух, щоб пропіарити себе, зміцнити імідж людини, яка бореться з бандитськими угрупуваннями, які хочуть захопити владу в місті, 2) цей вибух всього лише спроба залякати чинного мера зі сторони рейдерів, які не проти заграбастати в свої руки майно, до якого Лев Ярославович є дотичний, 3) таким чином Лев Ярославович отримав попередження – а від кого і про що, то тут вже версій теж досить багато.

Знаючи, що краще один раз побачити, ніж сто разів почути, вирішуємо самі зайнятися вивченням цієї справи, провівши своєрідне журналістське розслідування та побувавши безпосередньо на місці події. Єдине, про що можна вже говорити твердо, на 100%, так це те, що намагання прив’язати цей вибух до іміджевої програми Лева Грицака є не лише нонсенсом, нісенітницею, а й неетичним діянням, наклепом, який вимагає додаткового розслідування, адже цілком зрозуміло, що поширюється дана версія тими, хто може мати певний стосунок до замовлення, до цього замаху.

Змоделюємо ситуацію, ось наша версія подій. Отже, темний автомобіль кілька днів перед тим часто бачили в Станилі, одного разу з місцевими мешканцями розмовляли два молоді чоловіки, які виходили з нього. Цілком можливо, що один з них працює в одному з санітарно-курортних закладів Трускавця, інший задіяний в так званому будівельному бізнесі. Але це лише наше припущення.  Хоча це і ні про що не говорить, адже докази перебування цих людей на базі Шипільська в Стрийському районі між Уличним та Довголукою, де півтори години перед вибухом у Станилі було спалено майно Лева Грицака, відсутні. Те, що майже водночас було спалено будиночок в Шипільському та кинуто гранату в будинок мера Трускавця в Станилі, можна напевно трактувати як спробу залякати нашого мера, людину, яка отримала орден «За мужність». Не можна опустити і той факт, що це подвійна дія, яка мала на меті показати, що «ми не жартуємо», довести меру Трускавця, що він має справу не з простими хуліганами, як це могло б здатися при вивченні справи в міліції, де замах чомусь потрактували як «хуліганство із застосуванням спецзасобів». До речі, міліції невигідно було порушувати кримінальну справу саме за статтею «замах», адже тоді питання було б на постійному контролі в Міністерства внутрішніх справ, а це комусь, напевно, не дуже вигідно – зайвий клопіт.

Замах на мера Трускавця

Пробиті склопакети

Отже, о 4.05 до будиночку в Станилі під’їжджає темний автомобіль, можливо німецька марка, зупиняється перед невисокою брамою, неподалік від хвіртки. Один з чоловіків перед тим, як вийти, впевнюється, що світло ніде не горить – ні в Грицака, ні в сусідів, авто поблизу нема, посторонніх теж. Знає він і про те, що в будинку самого Лева Грицака немає, той перебуває у відпустці і зовсім не за кордоном, як це дехто говорить, а в селищі Вилково на Одещині. Чоловік витягає лівою рукою чеку з гранати РГД і відкидає її. Саму ж гранату вкидає на подвір’я, цілячись в зад автомобіля БМВ, який належить молодшому сину Лева Ярославовича Юрію. Надворі вже починає світати, проте справа така, що без хвилювання не обійшлося і бойова (а не учбова!) граната не долітає до цілі кілька метрів.

Граната падає на бруківку і відбиваючись, потрапляє на бордюр, скочуючись з якого і вибухає. Годинник в авто показує 4.10, машина рвучко рушає з місця і від’їжджає в сторону Стебника (?). Переживати злочинцям немає чого, адже вони впевнені, що в кожному разі їх «прикриють» та й вибух в такий час багатьма мешканцями Станилі міг просто бути не почутим. А вже зранку всім стане відомо, що постраждав будинок не лише мера Трускавця, а і його сусіда, начальника ДПІ в Бориславі п. Зворецького. Осколками гранати, які розлетілися на віддаль від 40 до 50 метрів, пошкоджені вікна(в самого лише мера Трускавця 5 штук), склопакети, стіни. І хоча на даний момент триває експертиза осколків гранати, кинутої на віддаль 35 метрів від воріт, все ж вже можна стверджувати, що граната була бойовою. Оскільки слідство триває і справа під контролем ГУ УМВС України у Львівській області, то розголошувати решта деталей, пов’язаних із вибухом та відомостями, отриманими в ході слідства, ми не маємо жодного морального права.

Подвір’я мера ТрускавцяМасштаби руйнувань, які планувалися ворогами-бандитами, важко було б уявити, якби їхній план вдався на 100%, якби граната потрапила в намічену ціль і машина вибухнула б. Говорити небилиці, що Грицак сам це спланував, некоректно. Про це говорить і сам Лев Ярославович. «Вважаю, що цей замах на мене пов’язаний із загостренням передвиборчої боротьби. Найімовірніше, що це погроза, хтось зацікавлений в тому, щоб залякати мене. Хто – сьогодні назвати не можу».

Якщо сам Лев Ярославович не говорить, кого ж він підозрює, то в нас є певні підозри і коло осіб, кому це вигідно, окреслюється досить чітко. По-перше, ми не збираємося називати прізвища хоча б тому, що осіб, які це зробили, ми не знаємо. Вірніше, не знаємо виконавців, а от щодо замовників, то вони є і ясна річ, що вони постаралися, щоб «не світитися». По-друге, чітке усвідомлення того, що рейтинг Лева Грицака на даний момент є найвищим, як і шанси на переобрання, незважаючи на «опитування» всіляких служб та компаній в Інтернеті та на вулиці, змушує політтехнологів, серед яких і відомі на всю Україну прізвища, думати посилено, адже тоді і їх можуть «пришити», що бабки взяли, а їх як слід не відпрацювали. Хіба не дивно, що події збіглися в часі із приїздом інкогніто до Трускавця одного з політтехнологів всеукраїнського рівня, який прибув на наш курорт виключно для зустрічі з одним із так званих опозиційних кандидатів на мера? По-третє, сигнал дається самому Леву Грицаку, щоб він зрозумів, з якими ж хлопцями має справу і що вони не зупиняться ні перед чим. Бандити є бандити, для них вбивства, наїзди, рекет, рейдерство, залякування, переділ – річ звичайна, вони ж не живуть за законами цивілізованого суспільства. І якщо мер раніше легковажно ставився до питання особистої охорони чи статусу «темних конячок молодого покоління», то тепер йому свої думки з цього приводу напевно доведеться переглянути.

Подія сталася, розголос пішов. А які ж висновки? Прості трускавчани вже їх зробили – їхнього мера хочуть знищити за те, що не дозволяє приватизувати надра, ліси, мінеральні води, що протистоїть торгівлі алкоголем в нічний час, що бореться зі стихійною торгівлею в курортному парку, з порушеннями прав людини в місті, що стає на захист не «блатних», а простих роботяг, людей, які двічі його обрали головою міста чесним шляхом, таємним голосуванням.  Ми направду горді з того, що перебуваємо в одній команді не з бандитами, які таким чином «борються» з опонентами, а в команді мера, який розбудував наше місто. Вірити, що злочинців спіймають і покарають, на жаль, не доводиться. А от в те, що люди нарешті зрозуміють, що ворогом трускавецької громади є зовсім не Лев Грицак та його команда, а інші «добродії», ми віримо. Твердо віримо.

На фото: ось сюди впала граната, видно пошкодження бруківки та бордюра; осколки потрапили в вікна, по кілька осколків в одне вікно; ось звідси зловмисник кидав бойову гранату з надією, що потрапить в авто сина міського голови.

Володимир Ключак

Інформація про вибух коло будинка мера

View Results

Loading ... Loading ...

(Переглядів 140 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви