І минулого, і цього тижня темою, яку активно обговорювали в Трускавецькій міській раді, стало питання неприємного запаху каналізації на стику площі Незалежності та бульвару Юрія Дрогобича, де колись розміщувалися атракціони. На офіційному сайті Трускавецької міської ради у суботу, 3 березня, навіть появилася інформація із заставкою телепередачі ЗІКу «Огляд дня», проте за кілька годин цю новину прибрали, інформує наше джерело. В ній, зокрема, йшлося про те, що неприємний запах – суто від коней, а хто стоїть за кіньми, неважко здогадатися. Ми знаємо, що за кіньми переважно стоїть фірман, але він поважна людина, тому далі не продовжуємо.
Вчора, 5 березня, на офіційній сторінці ТМР появилася інформація вже дещо іншого змісту, яка закінчувалася словами «місцевим засобам масової інформації було звернуто увагу на неприпустимість подачі неправдивих провокаційних матеріалів, які стають предметом розгляду регіональної преси і створюють певний негативний стереотип, зводячи таким чином нанівець усі напрацювання міської влади щодо популяризації курорту». В новині не вказано різких слів мера міста проти журналістів, які «годуються». Пряма мова ж мера була такою: «Ви подаєте негатив про те, з чого живете. Вибачте за слово, плюєте в ту миску, з якої їсте». «Наїзд» Руслана Козира на пресу під час понеділкової наради виглядає як мінімум дивним і вкотре доводить факт намагання диктувати, що журналістам писати, як писати і для чого. Народне прислів’я гласить «Не вчи вченого їсти хліба печеного», а інше каже, що «Учив Пилипа Сень, а сам дурний, як пень». Звинувачення, що журналісти зводять нанівець «позитивні напрацювання міської влади щодо популяризації курорту» є просто намаганням перевести стрілки, адже міська влада абсолютно нічого не робила і не робить для популяризації курорту, а кожна її дія спрямована радше на шкоду, ніж на користь. Чого вартує хоча б «популяризація» курорту Трускавця начальником відділу культури пані Т. Татомир в публікації про Миколу Добровольського, керівника цирку «Каскад». Ось з кого варто брати приклад! До речі, поки що на сайті міськради мовчать, яка ж буде подальша доля цієї пані, котра фактично плюнула в душу заслуженій для Трускавця людині і … продовжує очолювати відділ культури.
Якщо Трускавець і подається в негативному плані на обласних чи центральних телеканалах, то в цьому аж ніяк не вина місцевих Інтернет-видань, а бездіяльності міської влади, міського голови конкретно, а особливо його профільного заступника Юрія Яворського. І це думка не тільки наша, а й багатьох представників депутатського корпусу ТМР. Щодо сили впливу місцевих ЗМІ, то, можливо, мер і перебільшує, а, можливо, просто боїться. Згадаємо собі слова Махатми Ганді: «Спочатку нас ігнорували, потім з нас насміхалися, потім із нами воювали і ось ми перемогли». З «Трускавецьким вісником» було абсолютно так само – спочатку ігнорували, потім насміхалися (згадати хоча б замовний виступ пана Богуша на круглому столі, який організовував пан Козир в 2010 році), а тепер воюють. Та це тішить – значить, скоро святкуватимемо перемогу. Не вісник конкретно, а трускавецька громада, виразником інтересів якої і є наше Інтернет-видання..
Та повернімося до теми смороду. Її піднімав на прес-конференції 1 березня і заступник мера Петро Нестерівський. Винні коні, винні журналісти, а смороду нема. На жаль, зафіксувати неприємний запах не можна фотоапаратом чи відеокамерою. Та кожен, у кого нюх не притупився в стінах мерії, може пройтися парком і порівняти три різні запахи. Перший – запах «Нафтусі», різкий та специфічний, неподалік надкаптажної споруди джерела «Едвард» (як іти від нижнього бювету до парку). Другий – запах кінського поту, різкий та специфічний, нижче музею історії міста (як іти з площі Незалежності вверх по вулиці С. Бандери). Третій – запах каналізації, різкий та специфічний, при повороті з площі Незалежності на бульвар Юрія Дрогобича, неподалік зрубаних ялинок. Очевидно, що сам запах можна буде усунути тільки після виявлення причини, що і було доброю порадою для чиновників з мерії. Адже не обов’язково повинно доходити до масових скарг відпочивальників, їх потрібно попереджувати відповідними діями. Тому страусина позиція мерії стосовно ховання голови в пісок (нема запаху – нема проблеми) є щонайменше дивною. Та «Трускавецький вісник» все-таки закриває дану тему, щоб зайвий раз не дратувати дуже чутливих чиновників. Хоча якщо дійсно відпочивальники почнуть скаржитися до санстанції з приводу «душка», то може бути запізно. А станом на початок березня 2012 року у Трускавці кількість відпочивальників є однією з найнижчих за останні десять років. Ось і маємо «напрацювання міської влади» під проводом пана Козира.
А «парфумерну» атаку каналізації припинити легко. Замість звинувачувати когось, потрібно розібратися на місці. Бо якщо в холодну пору року запах не дуже приємний, то що буде в спеку?
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень