Якщо сесія міської ради проходить швидко, без особливо гострих дискусій чи непорозумінь, то часто причиною цього є злагоджена робота профільних депутатських комісій.
Саме на комісіях депутати шукають консенсусу в тих чи інших питаннях, визначаються із тим, котрі питання ще не готові до винесення на сесію, котрі слід доопрацювати, а по котрих варто зробити виїзне засідання, словом – робота йде. Часто ця робота видається несуттєвою, неважливою, копіткою та малоефективною, адже звичайні громадяни переважно позбавлені інформації про те, що ж відбувається на засіданнях комісії. І саме з метою висвітлення діяльності однієї із комісій Трускавецької міської ради, а саме земельної, наш кореспондент і вирішив побувати на одному з її засідань. Щоправда, згідно регламенту ТМР (так стверджують депутати) бути присутнім на засіданні комісії не депутатам і не чиновникам можна лише зі згоди її членів. Депутати виявили свою милість та поблажливість і віддали 7 голосів із 10 за те, щоб журналіст все ж залишився. Отже, що цікавого ми почули 25 жовтня?
Порядок денний – не така проста справа
Те, які питання слухатимуться на сесії, визначає факт їхнього проходження через профільну комісію. Тож до порядку денного комісії депутати цього разу підійшли дуже скрупульозно. Тим більше, що вони відкрито заявили, що досить вже ділити обранців народу на “білих” та “чорних”, про що ми, до речі, раніше писали, а також досить ставитися до депутатів як до статистів-кнопкодавів, котрі “мусять” проголосувати. П’ятеро членів земельної комісії (Юрій Алієв, Володимир Симович, Володимир Наконечний, Святослав Павлечко та Ігор Гарванко – представники чотирьох різних політичних сил) підписали заяву на ім’я міського голови Руслана Козира та голови комісії з питань законності та депутатської етики Богдана Процишина із вимогою припинити порушення законів та регламенту щодо формування порядку денного. Так, були випадки, коли секретар міської ради включає в порядок денний сесії питання, котрі не пройшли розгляд у постійній депутатській комісії, а це ж грубе порушення чинного законодавства. Не всі рішення міської ради публікуються на офіційному сайті ТМР (за приклад депутати навели рішення у справі “Лєбенхаузу”), чим порушується ЗУ “Про доступ до публічної інформації”. Секретар ТМР Петро Шумин пояснив, що порядок денний формує міський голова, що теж викликало обурення депутатів. Так, депутат Юрій Алієв, зокрема, сказав з відтінком іронії: “Наша рада є найдемократичнішою радою у світі! Порядок денний завжди формувався і формується керівниками політичних партій, головами депутатських фракцій, головами постійних депутатських комісій, а не одноосібно міським головою…”.
Зауваження висловив і голова постійної депутатської комісії з питань законності та депутатської етики Богдан Процишин. “Чи завізовані головою комісії проекти рішень? Якщо ні, то інформую, що проекти рішень виготовляються тільки із завізованих копій. Хто ж тоді дав вказівку оргвідділу множити копії для депутатів?” Секретар ради Петро Шумин виправдовувався, що чотири рази земельна комісія не могла провести засідання через брак кворуму, що порушені всі терміни, а люди звертаються із заявами і треба їм йти назустріч, та все ж ці відповіді не були переконливими. Людині, котра вперше побувала на засіданні комісії, стало зрозуміло – є хтось за лаштунками, хто намагається маніпулювати депутатами, вирішувати справи за власним бажанням, інколи всупереч чинному законодавству, і не здивуємося, якщо цей “хтось” – це міський голова.
Від слів – до діла
Після бурхливих дискусій стосовно включення до порядку денного чи вилучення з нього окремих питань депутати приступили до цієї копіткої роботи, про яку ми писали на початку. Серед питань, котрі розглядалися – вилучення прибудинкової земельної ділянки площею 2075 м. кв. на Івасюка, 7 з відання КП “Трускавецьжитло” та надання її новоствореному ОСББ “Прикарпаття” (нагадаємо, що мова йде не про рішення, а про питання, котрі розглядатимуть на сесії); надання для обслуговування ОСББ “Затишне” (Івасюка, 10) земельної ділянки площею 1134 м. кв.; включення питання щодо суборенди на території санаторію “Молдова” (будується басейн); затвердження містобудівного обґрунтування на будівництво промтоварного магазину між будинками 29 та 31 на вулиці Дрогобицькій для гр. Софії Фещак, котра виграла суд (на одній із сесій депутати не погодилися на розміщення там магазину). Депутати теж майже одноголосно погодилися на те, що в місті постануть дві нові каплички – на території міської лікарні (УГКЦ) та на території МАУП (УПЦ КП). Ряд індивідуальних звернень громадян теж було розглянуто, по одних із них були прийняті позитивні рішення, по інших негативні, інші вирішено доопрацювати, провівши виїзне засідання, ще інші – винести на розгляд сесії без рекомендацій комісії. Так, для прикладу, нелегко задовольнити клопотання окремих мешканців, котрі просять виділити їм землю для ведення садівництва – в одних випадках це може шкодити інтересам інших людей, а в інших – всій громаді, як на території майбутньої вулиці Різняка-Макомацького. Акти на землю хоче виробити міський відділ освіти (під школи, садочки та БУТ), для цього є кошти в сумі 380 тисяч гривень. А от щоб виробити документи для гуртожитків, то коштів немає, тож депутата Ігоря Гарванка дивує ініціатива КП “Трускавецьжитло” виготовити такі акти тільки для гуртожитку на Сагайдачного, 3. Чим гірші мешканці Стуса, 4, Стебницької, 74, Івасюка, 9? Було вирішено надати дозволи на продовження оренди земельних ділянок для “Львівхолоду” (магазин “Рукавичка” на Данилишиних), колишнього магазину “Мозаїка” на Шевченка, котрий тепер у власності ТзОВ “Айда”, підприємця Сергія Гончарова, котрий віддасть ділянку у суборенду одному із депутатів міськради, ТзОВ “Терен” на вулиці Карпатській неподалік ресторану “Очаг”, теж було поновлено договори оренди для тих орендарів, котрі не вклалися у терміни.
В цілому можна сказати, що засідання земельної комісії 25 жовтня було досить плідним і хочеться вірити, що на сесії земельні питання проходитимуть швидко. А для цього потрібно, щоб всі обранці громади поклалися на фаховість своїх колег із цієї профільної комісії. Адже тільки співпраця та взаємна довіра породжують успіх у нелегкій роботі, котру виконують депутати.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень