Змусимо владу працювати чесно!

25.05.2015 | Filed under: Публікації

Влада, яку ми з такими боями змінили, має працювати чесно! Такими словами розпочав свій виступ на презентації громадянського руху «Народний Контроль» в Дрогобичі експерт та громадський діяч Володимир Кондзьолка. Зустріч проходила в п’ятницю, 22 травня, в приміщенні ДДТЗДІ «Надія».

Громадський Рух «Народний Контроль» перебуває на стадії перетворення в партію. І явно не на початковій стадії, адже осередки «НК» вже діють в 14 областях України. Очолює «Народний Контроль» журналіст Дмитро Добродомов, якого багато наших краян пам’ятають по розвінчувальній телепередачі «Хто тут живе?» на телеканалі ЗІК. Зараз він народний депутат, секретар комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції. Хоча «Хто тут живе?» зараз не виходить, але боротьба з корупцією продовжується і Дмитро Добродомов – один з активних борців. Для прикладу, нещодавно він оприлюднив факти по корупційних оборудках Сергія Пашинського, голови комітету з питань національної безпеки та оборони ВІРУ, члена фракції «Народний фронт», за що той навіть подав п. Дмитра до суду.

«Громадянсько-журналістським рухом» назвав проект «Народного Контролю» Валерій Варенчук, депутат Львівської міської ради, який презентував його у Дрогобичі. Він закликав приєднуватися до «Народного Контролю» всіх, хто активно проявляє себе в громадському житті, особливо за останні півтора року. Присутнім було продемонстровано відеоролик про діяльність «Народного Контролю». «Наша ціль – знайти союзників, побратимів, з якими ми готові працювати спільно», – завершив свій виступ Валерій Варенчук.

Далі слово було надано двом місцевим громадським активістам – Володимиру Кондзьолці (ГО «Юрій Дрогобич» та ГО «Дрогобицький Майдан») і Богдану Юзефіву (ГО «Дрогобицька Громада»). Перший досить розлого зупинився на системі формування і функціонування місцевого самоврядування в Україні на прикладі Дрогобицької міської ради, натомість другий зупинився на діяльності очолюваної ним громадської організації. Порушувалися такі питання як недовіра людей до політичних партій, зловживання депутатами та чиновниками своїм посадовим становищем в особистих та комерційних цілях (працевлаштування депутатів, безкоштовне виділення земельних ділянок під садівництво з подальшим їх переведенням у землі під будівництво та продажем за великі гроші та ін.), інертність суспільства, відсутність публічного звіту всіх розпорядників коштів, корупційна складова освоєння громадських коштів. Хтось із присутніх взагалі висунув пропозицію «целібату» для депутатів на 5 років, тобто на термін їхнього обирання в представницькі органи – щоб ні землі їм не виділяти, ні «злачні» посади не надавати. Окрема дискусія зав’язалася на тему житлово-комунального господарства та шляхів його реформування. Хоча в основному говорили про питання дрогобицькі, та частково торкнулися і проблем Східниці та Борислава. А завершив «місцевий» блок обговорення адвокат Анатолій Мацей, який виявив готовність співпрацювати з «Народним Контролем».

Після виступу голови Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів «Надія» Ірини Дзюрах, в якому вона розповіла про проблеми товариства, завершальне слово взяв знову гість зі Львова – колишній голова ЛОО УНП, а зараз заступник голови львівської організації «Народного Контролю» Володимир Саврук. Він закликав йти у владу, щоб не тільки показувати як хтось робить погано, а самому показати, як треба робити добре.

Участь в зустрічі-презентації «Народний Контроль» в Дрогобичі взяли помічники народного депутата Богдана Матківського Тарас Гентош та Руслан Цеслів, громадські діячі з Трускавця Святослав Грабовський, Мирон Матківський та Володимир Ключак, громадські діячі з Дрогобича Богдан Юзефів, Ірина Дзюрах, Володимир Кондзьолка, Олег Дукас, Анатолій Мацей, Ярослав Бігуняк, громадський діяч зі Східниці Олег Дорош, депутат Бориславської міської ради Олег Городиський та інші особи, незнані авторові цього репортажу.

Зустріч з офіційної в неформальну переросла після виступу дрогобицького «народного трибуна» Ярослава Бігуняка, котрий дещо скептично поставився до потреби творення ще однієї партії на українському політичному небосхилі. Сучасну ситуацію в Україні він охарактеризував як «низи не можуть, а верхи не дають» та порекомендував громадським діячам такий оригінальний рецепт:

Стару владу треба гнати, нову обирати,

А вже нову владу міцно за яйця тримати.

Саме такий спосіб, на думку п. Бігуняка, буде найефективнішим «народним контролем»…

Володимир Ключак

(Переглядів 174 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви