Друге і останнє пленарне засідання ХІІ сесії ТМР відбулося 14 вересня. Традиційною депутатською розминкою стали запити. Рада підтримала звернення Богдана Процишина до прокурора Львівської області Віталія Ковбасюка стосовно межових знаків між прибудинковою територією будинку 16 на вулиці Сагайдачного та ТзОВ “Інвестиції-Консалтінг”, котре веде забудову комплексу “Лісова пісня”. А до керівника КП “Трускавецьжитло” Олександра Ткаченка цей же депутат звернувся із проханням прискорити процес виготовлення державного акту на право власності по прибудинковій території біля вищезгаданого будинку на Сагайдачного.
Депутат Михайло Малащак звернув увагу на жахливий стан пішохідної дороги від джерела “Юзя” до верхнього бювету, а депутат Ігор Ластовецький цікавився, хто ж дав дозвіл заливати фундамент прямо біля майбутньої вулиці Різняка-Макомацької. Виявляється, що фундамент знаходиться за 4,5 метри від дороги – таку відповідь надало управління архітектури. Вкотре проблеми свого виборчого округу підняв депутат Ігор Гарванко. 25 тисяч гривень передбачено в міському бюджету на енергозабезпечення будинку 9 на вулиці Івасюка (гуртожиток), ось вже осінь, а до робіт ще ніхто й не приступав. Ігоря Антоновича аж ніяк не задовольняють відписки заступника міського голови Петра Нестерівського, тож він просить мера це питання взяти під особистий контроль. Завершальним запитом був виступ депутат Євгена Юника стосовно збирання-здирання коштів із водіїв, які користуються прилеглою до міського ринку вулицею. Депутат розповів, що охоронці, які збирають данину по 2 гривні за проїзд, здійснюють це за розпорядженням керівника ринку Євгена Сухіни. “Це самоуправство, яке недопустиме в нашому місті”, – зазначив Євген Володимирович.
Перед розглядом першого питання порядку денного начальник фінансового управління міської ради Микола Федоричак ознайомив присутніх із результатом перевірки та аудиту КРУ за 2006 – 2011 роки. Мова йшла про тисячі коштів, які, на думку КРУ, використані не за призначенням. Так, у Трускавці були певні порушення по виплаті заробітної плати в органах управління (міська рада), перевищено ліміт оплати за використані енергоносії. По освіті знайшли перевищення видатків при закупівлі та встановленні металопластикових вікон у школах та дитячих садочках. Ця сума – близько 15 тисяч гривень. Якщо врахувати, що це за 5 років і порахувати, скільки ж вікон було поміняно за часів попередньої влади Трускавця, то стає зрозуміло, що існуючі порушення важко навіть назвати порушеннями. Втім, так само важко погодитися із тим, що порушенням є збільшення кількості видатків на харчування хворих у міській лікарні. В галузі культури за 5 років порушень знайшли на суму аж … 16 тисяч гривень – по капітальних вкладеннях та зарплаті. Суми втрат бюджету щодо операцій з земельними ресурсами на сесії не називалися з невідомо яких причин. Та з питання результатів перевірки КРУ міський голова планує скликати окрему сесію, в якій візьмуть участь і правоохоронні органи.
Депутати погодили для ТзОВ “Медіалком” містобудівне обґрунтування стосовно будівництва споруд котеджного типу на вулиці Бойківській (малоповерхова забудова – до трьох поверхів максимум), та перейшли до фінансових питань. Начальник фінуправління Микола Федоричак окреслив ситуацію з міським бюджетом і повторив слідом за міським головою, що в 2011 році реалізується бюджет проїдання. Від нас додамо, що збільшилося це “проїдання” і за рахунок органів управління. Так, якщо ще рік – два тому видатки на житлово-комунальне господарство міста займали третю позицію в міському бюджеті, то тепер на ЖКГ Трускавець витрачає всього 5,6% видатків. Таким чином видатки на ЖКГ займають аж п’яту позицію, зате на третій опинилися видатки на органи управління – на чиновників тратиться 3 мільйони 72 тисячі гривень (10,4%). Отже, кожна десята гривня йде виключно на забезпечення армії чиновників, яких після приходу до влади Руслана Козира не зменшилося, а, навпаки, побільшало. Перше та друге місця по видатках займають освіта та медицина, четверте – культура.
За півроку місто взяло 12 короткострокових позик на суму понад 21 мільйон гривень – о кінця року їх треба буде віддати. А з чого? Нова нормативна грошова оцінка за землю не введена і досі, великі санаторні заклади типу ЗАТ “Трускавецькурорт” чи СГК “Дніпро-Бескид” (та не лише вони, цей перелік є значно більший) зменшили надходження до бюджету міста, відпочинковий сезон наближається до кінця, а в Трускавці і далі найнижчий рівень зарплати по області. Місто так і не взяло участі в можливих обласних та державних програмах, які б могли залучити додаткові кошти до Трускавця. А кільки було хвальби на початку року! Та одне діло кулаками махати, а інше робити щоденну рутинну роботу. Депутати довго говорили, щось радили, пропонували, та вийшло так – інформацію взяли до відома, а більш професійно підійдуть вже до формування бюджету-2012. Потрібно буде скорочувати видатки, посилювати економію, шукати додаткових надходжень, продавати землю та комунальне майно, а навіть змінювати підхід до бізнесу окремих господарюючих суб’єктів, зокрема тих, які орієнтуються майже виключно на соціальні путівки. Потрібно, щоб приїжджав багатий клієнт і залишав тут кошти, а не лише думати про соціальний захист – підвів риску в дискусії голова бюджетної комісії Юрій Беднарчук.
Долати стереотипи стосовно Трускавця як совкового курорту з жахливим станом доріг та будівель, низьким рівнем сервісу, корупцією (в тому числі в санаторіях, де за різні послуги треба тупо доплачувати), карати за поширення чуток про розбавляння “Нафтусі” чи інших, які запускають конкуренти, зокрема із Східниці, закликав депутатів заступник міського голови Юрій Яворський. Тема схвилювала всіх, адже вже від перону залізничного вокзалу і до промов екскурсоводів у Трускавці йде активна промоція саме Східниці. “Три східницькі готелі об’єднали свої зусилля і ведуть цілеспрямовану боротьбу проти Трускавця як курорту, поширюють дезінформацію”, – кинув репліку міський голова Руслан Козир. Не дивитися, як хтось працює для себе, а самому почати працювати, закликав управління курорту та його керівника Юрія Яворського депутат Євген Юник. Депутат Богдан Габшій не розуміє, чому ж більше, ніж удвічі, зменшився дохід від реклами (раніше комунальні підприємства отримували по 450 тисяч гривень в рік, а цього року надійшло всього 175 тисяч). Коли буде дорожня карта влади та ЗАТ “Трускавецькурорту”, котра мала бути прийнята ще 1 травня – цікавився депутат Богдан Процишин. Та на це пан Яворський не зміг надати змістовної відповіді, як і не зміг відповісти на коротке та влучне запитання Юрія Алієва – як вдалося Східниці перетягнути відпочиваючих за такий короткий час? До теми Східниці і того, як гроші з окремих кишень трускавецьких владоможців перепадають тим, хто працює на два фронти, ми ще повернемося. Скандал міг би бути грандіозним, але не хочемо біди для окремих журналістів з табору провладних…
Юрій Яворський теж повідомив, що новий інформаційно-курортний центр, перереєстрований замість квартирного бюро (керівником був Іван Положевець), очолить Світлана Лутчин, та далі міський голова попросив не продовжувати – видно було, що заступник мера і так сказав забагато.
Також на сесії було прийнято Положення про фінансове управління та юридичний відділ ТМР, передано управлінню юстиції в оренду нежитлові приміщення на Героїв УПА, 2, скоригували бюджет розвиту, вилучивши кошти, які мали йти на ремонт вулиці Бойківської (їх перекинули для облаштування тротуарів на Сагайдачного) та зменшивши суму на ремонт Дрогобицької на 8 тисяч (борг з минулого року).
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень