Тематичний вечір «ЗУНР – провісниця української держави» зібрав 31 жовтня в Народному домі Трускавця не те що повний, переповнений зал. Аншлаг добровільно-примусово забезпечили працівники освіти та культури, учні шкіл.
Захід розпочався з демонстрації короткої історичної довідки про події кінця жовтня-початку листопада 1918 року, коли Львів побачив українську владу. Цього дня згадували подію радісну – утворення Західно-Української Народної Республіки, яка включала українські етнічні землі та охоплювала Галичину, Буковину та Закарпаття. Територія ЗУНР становила 70 тис. кв. км, населення — 6 млн. осіб. 22 січня 1919 року ЗУНР проголосила Акт Злуки з УНР (Наддніпрянською Україною) у єдину соборну Українську державу. Та тоді ще не судилося цій державі зайняти достойне місце серед агресивних сусідів. Польські війська витісняють уряд ЗУНР спершу до Тернополя, пізніше до Станіслава, а згодом в еміграцію до Відня… Та справді якби не було навіть не зовсім вдалих спроб проголошення Української держави 1918, пізніше 1941 року, боротьби УПА та шестидесятників, які чогось та вчили як не учасників, то нащадків, демонстрували, що в складі імперій є потужний народ, який прагне волі, то невідомо, як би розгорталися події в 1991 році.
Тож далі свято продовжилося концертом. Від початку бадьорий настрій задала літературно-музична композиція ансамблю «Дударик» дитячої бібліотеки (керівник Леся Цісінська). Пісню «Там на горі на Маківці» разом з голосистим «Дудариком» та їх невтомним керівником підхопив весь зал. Програму продовжили вихованці Народного дому та дитячої школи мистецтв, переможці міського конкурсу «Сурми звитяги». Були тут запальний танець, українська пісня та авторська поезія.
Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень