Шановна громадо Трускавця!
Багато різних чуток, версій та емоцій виникло навколо інвестиційного проекту щодо реконструкції Трускавецької дитячої лікарні під житловий будинок: присутність особистих інтересів, спланованої акції проти теперішньої влади, нерозуміння доцільності даного проекту.
Хочемо роз’яснити позицію ГО «Майдан-Трускавець» та навести аргументи, які сформували її. Нагадаємо, що при створенні ГО «Майдан-Трускавець» були визначені основні цілі і завдання організації, а саме одним з таких завдань є контроль за діями влади. Тому ми намагаємося здійснювати такий контроль та вказувати на недоліки, недоробки та помилки з боку влади.
Коли ми дізналися про даний інвестиційний проект, в якому задіяне комунальне майно, ми, звичайно, зацікавилися ним. І ось які сумніви в нас з’явилися.
По-перше, коли нам роз’яснили, що на місці лікарні буде житловий будинок, і певна кількість (дванадцять) квартир передається на місто (хоча ми і виступаємо за те, щоб майно громади залишалося у власності громади), то щоб уникнути непорозумінь та зайняти конструктивну позицію, запропонували створити спеціальну комісію, яка б визначила тих людей і саме ті сім ї, які найбільше потребують житлової площі та вписати їх в інвестиційний договір перед його затвердженням. Таким чином ми будемо мати гарантію, що саме люди, які потребують житлової площі, отримають квартиру. Вони і будуть контролювати хід будівництва чи реконструкції. Бо якщо взяти 12 сімей, а це напевно будуть великі сім’ї не менше з 6-ти чоловік, то вийде разом близько 60-ти людей. Це велика сила! Владі чи інвестору було б нелегко не виконати свої зобов’язання перед ними. Ми неодноразово підіймали це питання, але і інвестиційна комісія, і депутатський корпус вміло уникали цієї пропозиції та вперто не хотіли виносити її на обговорення. З такою позицією влади в нас закралися ще більші сумніви щодо чистоти, прозорості і благородності цієї справи. Ми засумнівалися, чи там взагалі буде збудоване житло, а тим більше передане громаді.
По-друге, поспілкувавшись з авторитетними будівельниками і проектантами, ми не переконалися, чи можливо перевести дитячу лікарню в житло, чи буде це відповідати будівельним та санітарним нормам і правилам. Отже, знову сумнів, чи дійсно кінцевим результатом повинна була бути реконструкція дитячої лікарні під житловий будинок. Факти на лице: відмова визначити сім’ї, які найбільше потребують житлової площі та внести їхні прізвища в інвестиційний договір, невідомо чи відповідає інвестиційний проект будівельним та санітарним нормам і правилам. До цього ще й додається непублічність всього процесу.
По-третє, ніхто не проводив економічних розрахунків рентабельності проекту, мотивуючи це комерційною таємницею. Не визначена фактична вартість будівлі дитячої лікарні, включаючи зовнішні інженерні мережі. Плутанина з кількістю квартир, яку мали виділити. Спочатку подається інформація про сім квартир, пізніше про десять, а остаточний варіант – дванадцять. Також дивує те, що не проводився ремонт даху дитячої лікарні, який протікає декілька років. Така бездіяльність влади теперішньої і попередньої відносно цього об’єкту є неприпустимою. Це щонайменше безвідповідальне відношення до майна громади. А може хтось хотів спеціально довести будівлю до напівзнищеного стану? Наведу приклад історії будівлі по вулиці Мазепи (приміщення, де колись знаходився суд). Споруда простоювала більше 15-ти років, але збереглася в чудовому стані. Пам`ятаю, на початку 2000-х дах в цій будівлі почав протікати. Відразу з`явився представник власника (це було профспілкове майно) і зробив капітальний ремонт даху. Будівля стоїть дотепер і нічого їй не бракує, навіть знайшовся інвестор. А ситуація з дитячою лікарнею нагадує казку про багача і лелеку, який спочатку навмисне зламав лелеці ногу, згодом почав її лікувати та ще й хотів за це винагороду…
ГО «Майдан-Трускавець» вважає, що забагато непорозумінь навколо цього інвестиційного проекту. Влада не докладала жодних зусиль для збереження будівлі дитячої лікарні в доброму стані, не було спроб відновлення функціонування дитячої лікарні, зрозумілого пояснення неможливості проведення капітального ремонту або реконструкції під реабілітаційний центр. Адже такий центр зараз на часі у зв’язку з подіями на сході України.
Влада не зверталася до Кабінету Міністрів, до обласної ради, до благодійних фондів і т.д. з пропозицією залучення коштів на цей об’єкт.
Тому ГО «Майдан-Трускавець» виступав і виступає проти затвердження інвестиційного договору щодо реконструкції дитячої лікарні під житловий будинок. Ми повинні зрозуміти, що громада не може постійно економічно деградувати. Повинна бути межа. Ми не можемо розпродати землі, лікарні, школи, дошкільні заклади, будинки культури, знищувати заклади лікувального призначення і залишитися ні з чим. Якщо в місті створений відділ розвитку курорту, то прямий обов’язок цього відділу розвивати саме курорт, його лікувальні та реабілітаційні можливості, а не знищувати його та перетворювати на суцільний базар.
У зв’язку з тим, що сесія Трускавецької міської ради не затвердила інвестиційний проект реконструкції дитячої лікарні (вдячні депутатам, які не проголосували за цей проект, за виважену позицію), пропонуємо:
– терміново розпочати пошук коштів для ремонту покрівлі дитячої лікарні;
– знайти винних, чия бездіяльність довела будівлю до напівзруйнованого стану та дати їм належну оцінку;
– розпочати обговорення подальшої долі будівлі.
Просимо громаду брати активну участь в обговоренні цього питання, викладати своє бачення, надавати свої пропозиції.
Анатолій Томашівський, голова ГО «Майдан-Трускавець»
ТОП коментованих за тиждень