Звернення Руслана Крамара до трускавчан та депутатів міської ради

22.04.2019 | Filed under: Публікації

/з приводу входження міста з часткою 50% в ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”/

Вже тривалий час у Трускавці точиться гостра дискусія щодо належного стану та якісної експлуатації свердловин мінеральних вод, державну ліцензію (спеціальний дозвіл) на користування якими має ПрАТ “Трускавецькурорт”.

На перший погляд наміри міської влади увійти з 50% часткою у ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води” виглядають привабливо. Та доки не буде фахової відповіді на ряд питань щодо функціонування вищезгаданого підприємства, говорити про доцільність та корисність для міста прийняття такого рішення є не тільки передчасним, але і нанесе серйозні фінансові втрати для міської казни.

 Що відбувається?

 ПрАТ “Трускавецькурорт” вже близько як двадцять років користується ліцензією на експлуатування свердловин мінеральних вод, більшість яких розміщені у парковій частині міста, і в тому числі унікальною і неповторною за своїми лікувальними властивостями водою “Нафтуся”. В ліцензійних умовах чітко вказано, що догляд за якістю вод та належний стан експлуатуючого обладнання покладається на ПрАТ “Трускавецькурорт”. Контроль за дотриманням “Трускавецькурортом” ліцензійних умов здійснює орган, який видав ліцензію, а ще донедавна і санепідемстанція.

У 2016 році “Трускавецькурорт”, нібито через аварійний стан, закриває верхній бювет, а з часом оголошує про намір ввести плату за вхід до нижнього бювету. Мотивують свої дії тим, що у товариства немає обігових коштів для експлуатації родовищ мінеральних вод, а саме обладнання потребує негайної модернізації. У мене склалася думка, що “Трускавецькурорт” впродовж років просто “викачував” в офшори кошти і взагалі не звертав уваги на стан гідромінеральної бази. І як вдарив дзвін, то розпочалися активні пошуки шляхів збереження надр.

Коли трускавчани зайняли активну позицію і категорично виступили проти введення плати за вхід до бювету, тоді “Трускавецькурорт” вирішив піти іншим, для себе авантюрним, а для міста аферистичним, шляхом. І діяти потрібно дуже швидко, бо в державі змінюється влада, і не виключено, що при об’єктивній перевірці у “Трускавецькурорту” відберуть ліцензію на користування надрами. А першим претендентом на отримання ліцензії буде нещодавно створене комунальне підприємство “ГГРЕС”.

Власники ПрАТ “Трускавецькурорт” створюють підприємство ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”, і на це підприємство аврально, без майна і без земельних ділянок, роблять ліцензію на користування надрами. “Трускавецькурорт” сам робить оцінку в межах 10 млн. грн. зношеного і занедбаного майна та обладнання, яке призначено для експлуатації мінеральних вод, і продає це майно ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”. Іншими словами, самі собі продають зношене і занедбане майно, і при тому за чималу суму, Але верхній і нижній бювети та деякі джерела не оцінюють та не продають. Далі ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води” вступають в переговори з чиновниками Трускавецької міської ради і пропонують місту увійти коштами громади з 50% часткою у ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”.

 Що отримає місто, коли увійде з 50% часткою у ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”?

– фінансові втрати, бо доведеться коштами заплатити 50 відсотків розміру статутного капіталу, а це близько 5 млн. грн. (п. 3.5. Статуту ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”);

– жодних управлінських повноважень без згоди іншого 50% власника (розділ 6 Статуту);

– відсутність можливості одностороннього виходу з ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”(п. 7.6 Статуту);

– якщо “Трускавецькурорт” комусь продасть бювети, і цей хтось зголоситься продати бювети ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”, то місту доведеться заплатити 50% вартості бюветів;

– місто Трускавець позбудеться можливості отримувати кошти на модернізацію гідромінеральної бази від державних та міждержавних фондів, оскільки фінансування відбувається виключно підприємств із 100% комунальною власністю;

Тому у запропонованому вигляді проект рішення і Статут ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води” категорично не можна приймати. Думаю, що обізнані чиновники міської ради самі це добре розуміють, та які мотиви ними рухають, питання залишається відкритим.

Які мої пропозиції:

Експлуатацію гідромінеральної бази унікальних трускавецьких родовищ повинно здійснювати комунальне підприємство “ГГРЕС”.

Земельні ділянки, які призначені для обслуговування свердловин і від яких відмовилося ПрАТ “Трускавецькурорт”, передати комунальному підприємству “ГГРЕС” і подати заявку на отримання ліцензії на користування надрами.

Запропонувати ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води” спільно з містом зробити оціночну вартість та технічний аудит основних фондів ТзОВ. А після цього викупити у них по реальній ціні необхідне обладнання.

Міській раді розробити і затвердити програму розвитку мінерально-сировинної бази, раціонального використання та охорони природних лікувальних ресурсів курорту Трускавець та звернутися до державних та міждержавних інстанцій з проханням про фінансування вищезгаданої програми.

Якщо ж все-таки депутати зважаться на входження в ТзОВ “Трускавецькі лікувальні води”, то таке рішення, яке має дуже велике значення для розвитку курорту, повинно попередньо пройти загальноміський референдум чи опитування. Наприклад, у Швейцарії в рік відбуваються близько десяти референдумів, і це дає можливість їм бути однією з найрозвинутіших та соціально захищених країн світу.

З повагою, Руслан Крамар

(Переглядів 593 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви