Звернення Владики Ярослава Приріза з приводу загострення суспільно-політичної ситуації в Україні через намагання впровадити в життя законопроект «Про засади державної мовної політики»

06.07.2012 | Filed under: Публікації

Дорогі в Христі браття і сестри!

3 липня 2012 р.Б. ми стали свідками, як частина депутатів українського Парламенту всупереч численним застереженням провела голосування щодо законопроекту «Про засади державної мовної політики», який небезпідставно можна назвати актом наруги над українською мовою. Прикро, що таким чином питання мови, яка б мала єднати і сприяти взаємопорозумінню між людьми, через недалекоглядність політиків стало джерелом ворожнечі та протистояння.

Ще у 2006 році Глави українських Церков та релігійний організацій у своєму спільному зверненні застерегли, що мовне питання не можна перетворювати на предмет протистояння. Про це 25 травня 2012 р.Б. ще раз нагадав Глава УГКЦ Патріарх Святослав, звернувшись до української влади з проханням не вносити даний законопроект на голосування. На жаль, владоможці не прислухались до застережень духовних лідерів України, спровокувавши хвилю протестів по цілій Україні. Ми всі з тривогою спостерігаємо, як дедалі більше поглиблюється розкол у суспільстві і таким чином розхитуються основи української державності, адже «кожне царство, розділене в собі самому, не встоїться» (Мт. 12, 25).

Цей факт серйозно непокоїть нашу Церкву, яка завжди, і в горі, і в радості, крокувала поряд зі своїм народом, утверджуючи його гідність і національно-культурну самобутність. Не є завданням церковної ієрархії робити політичні заяви чи виступати з політичними закликами. Проте Церква не може залишатись осторонь і мовчати, коли нехтуються основні права українського народу. Тому закликаю всіх вірних Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ молитись за мир у суспільстві та між людьми і робити свій посильний внесок у його розбудову. З огляду на ситуацію, що склалася в нашій державі в зв’язку з намаганнями впровадити в життя вищеназваний законопроект, аж до подальшого розпорядження, благословляю парохам, адміністраторам, настоятелям храмів у неділі і свята після кожного богослужіння проводити моління за Україну, відмовляючи в цьому намірі «Отче наш» і «Богородице Діво» та співаючи молитву-гімн «Боже Великий, Єдиний…».

Засилаючи моє Архиєрейське благословення, прошу вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі не розчаровуватись, а відважно стояти на захисті своїх основоположних прав, пам’ятаючи, що Господь у Своєму Провидінні навіть в найважчих хвилинах ніколи не опускав свій народ.

Благословення Господнє на Вас!

+Ярослав (Приріз), Єпископ Самбірсько–Дрогобицький

Дано у Дрогобичі, при Катедральному соборі Пресвятої Трійці, дня 6 липня 2012 року Божого»

(Переглядів 76 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви