100 днів – це перший рубіж у діяльності влади, за яким прийнято судити про її спроможність і дієздатність. За 100 днів не можна щось докорінно змінити, але можна обрати курс і задекларувати певні пріоритети.
Ми обрали цей головний і незмінний для міста курс і напрямок діяльності:європейський курорт – заможна громада. І вже перші наші кроки були орієнтовані саме на ті проблеми, розв’язання яких забезпечить нам цілеспрямований поступ до обраної мети.
100 днів на посаді для мене і моєї команди були нелегкими – всі рішення народжувалися в боротьбі, іноді безпредметній, бо це була боротьба старого споживацького підходу до справи з новою системою взаємовідносин, старої системи цінностей з новим світоглядом.
Показовий курорт – перспектива для міста.
Loading ...
|
У структуру міської ради мною введено посаду ще одного заступника – з питань розвитку курорту. Я вважаю цей напрямок діяльності влади одним з найголовніших. Показовий курорт – потенціал міста і його перспектива. Цим потенціалом раніше нехтували. Курорт розвивався сам по собі, незалежно від міста, хаотично і безсистемно. Ніхто не займався його промоцією. Перші кроки, які ми робимо в цьому напрямку, – це отримання статусу курорту державного значення. Ми вже маємо перелік документів, потрібних для початку цієї процедури, вже відбулися перші домовленості на рівні облдержадміністрації. Нам потрібно затвердити генеральний план забудови міста і уточнити його межі, підготувати інші важливі документи, але справу з місця зрушено, і це вже незворотно.
Державний статус приверне увагу центральних органів влади до проблем нашого міста і дасть можливість додаткового державного фінансування, що на сьогодні є дуже важливим.
Недавно відбулася презентація проекту моєї програми «Стратегічний розвиток курорту Трускавця до 2020 року». Ця подія привернула увагу і громадськості, і преси, і, що найголовніше, самих санаторно-курортних закладів, оскільки раніше нічого подібного їм не пропонувалося. Найбільший інтерес ця програма викликала у середнього і малого санаторно-курортного і туристичного бізнесу. Вже створено робочу групу, яка напрацьовуватиме свої пропозиції, аби наповнити цю програму конкретним змістом.
Місту потрібен цікавий бренд-бук, і ми вже оголосили конкурс з його розробки. Найближчим часом відбудеться туристична виставка і прес-тур родних ЗМІ до Трускавця.
Берегти «Нафтусю»
Звільнення курортного парку від торгівлі і реклами – тема, що викликала певне напруження і суперечки. Курортний парк, якщо не рахувати, що це обличчя міста, має надзвичайну цінність як пам’ятка паркового мистецтва і як оберег нашого найбільшого багатства – мінеральних вод, зокрема «Нафтусі».
Хочу відзначити, що, незважаючи на таку бурну негативну реакцію з боку паркових торгівців, я відчув прихильне ставлення громадськості. Вже є багато схвальних відгуків. А тому рішення влади є незмінним: у парку торгівлі – не буде!
Ще одним добрим напрацюванням нашої команди вважаю участь міста в програмі державного фінансування реконструкції парку. На сьогодні є актуальним ремонт паркових каналізаційних мереж. Ми хочемо убезпечити наші джерела від усяких загроз, зокрема від загрози забруднення. У рамках екологічної програми державного фінансування нареконструкцію каналізаційних мереж буде спрямовано понад 1 млн. грн.
Згідно з новими результатами дослідження мінеральних джерел, здійсненими трускавецькими науковцями, наші води мають не лише лікувальні властивості, а й молодильні та антистресові. А тому до лікувально-оздоровчих функцій курорту має додатися ще й реабілітаційна.
Трускавець – українське місто
Трускавець як місто курорт, куди з’їжджаються люди з усіх куточків України, а також з ближнього і дальнього зарубіжжя, має стати візиткою нашої країни у світі. А у зв’язку з цим місто має виконувати і певну ідеологічну місію – засвідчувати, що Трускавець не тільки територія з цілющою водою і можливостями для рекреації, а й частина великої країни, де живуть українці, і мова в них – українська, і традиції в них особливі – українські, і героїв своїх, які виборювали волю і склали життя за свій народ, свою державу, вони шанують.
Головне, що зроблено в цьому напрямку, – це обрання Степана Бандери почесним громадянином міста Трускавця. Цей крок найбільше засвідчує патріотизм нашої громади і депутатського корпусу, який прийняв таке рішення. Крім того, це надзвичайно важливий елемент патріотичного виховання нашої молоді.
Цього року учасники фестивалю зимового фольклору «Ой, радуйся, земле!» уперше колядували біля пам’ятника Степанові Бандері, а в день народження Провідника, 1 січня, до його підніжжя було покладено квіти від міської ради і громадських організацій.
Святкове новоріччя
У різвяно-новорічний час ми провели кілька гарних заходів для дітей і дорослих. Один з них – відкриття на свято Миколая міської ялинки. Уперше ялинка була прикрашена та освітлена за сучасним дизайном. Хочу підкреслити участь багатьох підприємств, організацій, окремих підприємців, які долучилися коштами.Ялинку прикрашало усе місто. І це дуже позитивний факт, який виконував об’єднавчу місію.
Відбулася новорічна зустріч зі школярами з врученням заохочувальних подарунків та відзнак.
Новорічний Трускавець – це Трускавець фестивальний. Проведено дитячий фестиваль «Яскрава країна», міжнародний фестиваль вертепів, наш традиційний фестиваль «Ой радуйся, земле!», який є не тільки окрасою міста, а й його різдвяною візиткою.
У найближчих планах – кілька нових програм відвідування Трускавця, як-от: «Вікенд у Трускавці», під час якого люди зможуть відпочити, при цьому отримати якісь позитивні враження, ще й пройти медичне обстеження у наших санаторно-курортних закладах.
Для дітей і молоді
Дітям слід приділяти особливої уваги, бо це найбільше наше багатство. Попри незадовільне фінансування освітніх, культурних і спортивних закладів, намагаємося дати дітям як можна більше.
Школярі 1 – 4-их класів отримують безкоштовно молоко, діти з малозабезпечених сімей – гаряче харчування.
Підтримуємо учнівське самоврядування. Проведено кілька юнацьких турнірів з тенісу, настільного тенісу, шахово-шашкових турнірів, футболу.
Місто має ще незадіяний потенціал для фізичного розвитку підростаючого покоління. Найближчим часом буде відновлено роботу стадіону і басейну ЗОШ № 3, а на їх базі створено лікувально-реабілітаційну установу для дітей Львівщини. На базі ЗОШ № 3 також плануємо (до 1 вересня цього року) створити Центр розвитку дитини – заклад нового типу, мета якого впровадження освітніх інновацій для підготовки дітей до школи та успішної адаптації.
Для ефективного використання потужностей ДЮСК «Спортовець» на розгляд облради підготовлено пропозиції щодо формування обласної програми навчання дітей плаванню. Вже укладено договори про співпрацю з містами України, а також Росії і Молдови.
Було проведено багато заходів національно-патріотичного спрямування, зокрема на вшанування пам’яті Біласа і Данилишина, пам’яті Героїв Крут.
Наші діти брали участь і перемагали в багатьох фестивалях та конкурсах регіонального і міжнародного рівнів.
Важливою подією і досягненням цих кількох місяців роботи вважаювідкриття Народного дому. Нарешті після багаторічних поневірянь самодіяльні колективи нашого міста отримали приміщення. Відбувся прекрасний концерт цих колективів – на захист звання «народний». Усі колективи – циркова студія «Каскад», ансамбль народних інструментів «Галичани», джазовий оркестр «Трускавець – біг-бенд», хор «Воля», дитячий зразковий камерний оркестр – отримали високі оцінки комісії.
Наразі актуальною є проблема зменшення витрат закладів освіти на теплопостачання. Щоб суттєво зменшити енергозатрати, планується збудувати нові автономні котельні для ЗОШ № 3 та ДНЗ № 7 «Дзвіночок», а також завершити приєднання системи теплопостачання ЗОШ № 2 до діючої котельні ДЮСК «Спортовець». Це дасть значну економію коштів, які ми зможемо повернути дітям, приміром, на розвиток їхніх творчих здібностей.
Трускавець – комфортне місто
Передумовою промоції курорту має бути створена за високим європейським стандартом структура комунального сервісу, яка б забезпечила чітку й безперебійну роботу з прибирання міста, його озеленення, благоустрою, тепло- і водопостачання.
Щоб створити для людини, яка приїжджає на лікування чи оздоровлення не лише комфортні умови відпочинку, а й, у першу чергу, комфортні умови проживання, ми вирішили реформувати КП «Наше місто», яке перестало відповідати поставленим завданням і вичерпало себе як підприємство, здатне надавати якісні комунальні послуги. Натомість буде створено два профільні підприємства з теплопостачання і обслуговування житла: «Трускавецьтепло» і «Трускавецьжитло».
Саночистку, благоустрій і озеленення перебере на себе вже існуюче КП «Парк курортний». Таким чином, у нас буде три підприємства з надання комунальних послуг. Сесією міської ради прийнято рішення про досудову санацію КП «Наше місто».
У 2010 році КП «Наше місто» мало найбільшу, порівняно з усіма попередніми роками, заборгованість із заробітної плати перед працівниками. У січні цього року зупинено ріст заборгованості з виплати заробітної плати і забезпечено щомісячну поточну виплату. Протягом лютого заборгованість зменшено на 500 тис. грн.
Закінчено реконструкцію системи водопостачання. Плануємо вже вліткузабезпечити Трускавець цілоденно водою.
На сьогодні Трускавець у водопостачанні абсолютно залежний від Дрогобича. Щоб зменшити цю залежність, вже багато років ведуться розмови про введення в експлуатацію трускавецького питного озера. Але далі розмов справа не рухалася, оскільки санстанція наклала певні заборони і висунула умову обов’язкової автоматизованої подачі коагулянту. Наразі всі умови виконано, всі дозволи отримано, вже зроблено обласною санстанцією забори проб води і думаю, вже найближчим часом, буквально за пару тижнів, нам дозволять використання питного озера.
Також вже найближчим часом розпочнуться роботи із встановлення на системі водопостачання регуляторів тиску – таким чином буде усунута головна причина поривів системи через підвищений тиск і нерегулярної подачі води на найвищі точки через низький тиск. Усе це відкриє значно ширші можливості для забезпечення мешканців Трускавця водою.
Забезпечено у повному обсязі виплати щомісячної державної допомоги сім’ям з дітьми та щомісячної адресної грошової допомоги інвалідам.
Станом на 28 лютого 2011 року до загального фонду міського бюджету надійшло 5927,3 тис. грн. податків, зборів та неподаткових платежів, що становить 67% плану на січень-лютий. В порівнянні до відповідного періоду минулого року надходження до загального фонду зросли на 16%. Видатки по захищених статтях загального фонду бюджету виконані на 90,8%.
У зв’язку з невиконанням дохідної частини бюджету нами взято три короткотермінові позички на фінансування зарплати, а також на погашення боргу за спожиті комунальні послуги, енергоносії та інші захищені видатки бюджету.
Пильнуємо здоров’я трускавчан
Наприкінці минулого року були відновлені роботи з реконструкції котельні міської лікарні. Її запуск заплановано на квітень 2011 року. Введення в експлуатацію цієї котельні забезпечить лікарню гарячою водою і дозволить заощадити понад 500 тисяч гривень на рік.
Вдалося нам зробити ще одну добру справу для лікарні – запустити в роботу лікарняний ліфт, що дало можливість транспортувати тяжко хворих на будь-який поверх. Найближчим часом розпочнуться роботи з капітального ремонту ліфтів поліклініки.
Закладено кошти на ремонт внутрішніх мереж теплопостачання лікарні. Ми відшукали можливість відпуску медикаментів пільговим категоріям безоплатно з наступною оплатою з міського бюджету.
Підтримуємо і сприяємо впровадженню сімейної медицини. Останнім часом відкрито ще одну дільницю лікаря сімейної медицини. На сьогодні вже 60% мешканців міста отримують медичну допомогу від сімейних лікарів , що є одним з найкращих показників в області.
Трускавець увійшов у програму державного фінансування «Питна вода». Це означає, що школи, дитячі садки, лікарні, інші дитячі установи будуть отримувати через систему водопостачання очищену питну воду.
Тут хочу ще раз наголосити на кількості програм державного фінансування, до яких Трускавець планує увійти. Участь у цих програмах за складних економічних умов і обмежених можливостях бюджетних коштів є дуже важливою для нашого міста. Це проекти у комунальній, курортній і освітній сферах. І те, що Трускавець захистив свої проекти, – заслуга моїх профільних заступників.
Зв’язок з громадою
За 100 днів мною проведено 7 особистих прийомів, прийнято 206 громадян. Переважно люди звертаються з житлово-комунальними і житловими питаннями, звертаються також за матеріальною допомогою, за працевлаштуванням.
Намагаємося усі питання вирішити оперативно, відразу на місці, або дати доручення на виконання керівникам відповідних відділів. Такі прийоми громадян є важливими не тільки для самих громадян, а й не меншою мірою вони важливі для нас, влади, оскільки часто люди піднімають такі проблеми, про існування яких ми навіть не здогадуємося. Тому, крім постійних щомісячних прийомів, започатковано на сайті міської ради, на сторінці міського голови, розділ «На прийомі у міського голови», де люди можуть поставити свої запитання і отримати відповіді або просто розповісти про свої проблеми.
Ми вирішили залучити громаду до участі у формуванні навчально-виховного процесу в освітніх закладах. Найближчим часом будуть створені наглядові батьківські ради, які здійснюватимуть контроль за діяльністю освітніх закладів і дбатимуть за фінансову підтримку.
І, попри все перераховане, найголовнішою своєю заслугою, найважливішим досягненням цих 100 днів я вважаю мою команду. Моя команда – це мої однодумці, професіонали, люди слова і справи. Ми однаково бачимо проблеми і недоліки у місті і разом працюємо на їх розв’язання.
Наше рідне місто заслуговує на те, щоб його любили, дбали за нього. І хочу запевнити, що моя команда – це чесна влада, яка не шукає жодного особистого зиску, не має жодного меркантильного інтересу, аніж праця задля розвитку міста та добробуту його громади.
ОФІЦІЙНИЙ САЙТ ТРУСКАВЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ТОП коментованих за тиждень