5 способів захистити платіжні картки від шахраїв

21.11.2012 | Filed under: Публікації

За даними НБУ, у першому півріччі в Україні було 32199000 активних платіжних карт, за якими за останні три місяці проводилася хоча б одна видаткова операція. Іншими словами, «пластиком» у нашій країні час від часу користується практично кожен дорослий мешканець. І при цьому мало хто замислюється про безпеку при проведенні безготівкових платежів.
Знання переважної більшості безтурботних власників популярного платіжного інструменту обмежені прописними істинами; найпоширеніша – у разі втрати (крадіжки) необхідно відразу інформувати банк і заблокувати картку. Деякі схильні ігнорувати навіть це просте і дієве правило. Насправдіі, навіщо кудись дзвонити? PIN-код знає тільки власник карти, і зловмисник все одно не зможе зняти гроші через банкомат. Через касу без паспорта і присутності власника карти теж не вийде перевести в готівку вміст рахунку, лише шахрай вступить в злочинну змову зі співробітником банку.
Орел і решка
Тим часом PIN-код що набирається на клавіатурному терміналі в супермаркеті  фіксують камери відеоспостереження. Навіщо красти PIN, якщо карта фізично знаходиться у вас?  Її можна банально вкрасти – сценарій залежить від часу доби, освітленості підходів до будинку, ваших фізичних даних і ступеня алкогольного сп’яніння.
Напевно, не відкрию великий секрет, якщо скажу, що PIN-код далеко не завжди потрібен для проведення платежів по карті. Особливо якщо мова йде про картки рівня MaterCard / VISA Classic і вище. Такий «пластик» в руках зловмисника, він зможе оплатити певну кількість товарів і послуг, поки карту не заблокує законний власник.
Для проведення операцій в інтернеті не потрібна і сама карта – достатньо знати зазначені на ній дані:
номер (16 цифр);
термін дії (місяць і рік);
прізвище та ім’я власника;
CVV2/CVC2-коде (розташований на зворотному боці поруч з підписом власника картки після останніх чотирьох цифр номеру).

Карта може перебувати в гаманці власника, і він навіть не буде здогадуватися, куди зникають гроші з рахунку. Особливо якщо зловмисники регулярно знімають незначні суми.
Нанесена на карту інформація дуже легко зчитується. Її може сфотографувати недобросовісний офіціант, який отримав карту для розрахунку, – це секундна справа. До речі, в деяких кафе і ресторанах платіжний термінал приносять безпосередньо клієнту, щоб карта не потрапляла в чужі руки.
Відеокамери спостереження за робочим місцем касира в супермаркетах володіють достатнім дозволом для фіксації всієї необхідної інформації про карту. Касир може непомітно взяти карту однією стороною і повернути після оплати іншої. Вистачить секунди – і якісний знімок готовий.
Наскільки легко отримати доступ до відеоархіву супермаркетів в нашій країні, думаю, не потрібно розповідати. Щоб вибрати з відеопотоку дані карт, використовуються спеціальні програми – «парсери». Вони безкоштовно доступні в інтернеті.
Якщо факт шахрайства все ж вдалося виявити, з цього моменту починається непроста і захоплююча гра з банком. Належить довести, що покупку здійснили не ви особисто, ваша дитина, сестра або пес. Гра часто має затяжний характер і корисна для тренування психологічної витривалості та вміння керувати артеріальним тиском.
Не факт, що гроші в підсумку повернуть. Швидше за все, ви потрапите в чорний список банку (ів). Якщо не як шахрай, то як клієнт, у якого є особливий дар нариватися на неприємності. Кредитна історія і нерви будуть зіпсовані.
Як себе убезпечити
Щоб не стати жертвою шахраїв, потрібно дотримуватися простих, але ефективних правил:
Якщо ви використовуєте банківські картки для оплати товарів і послуг через інтернет, заведіть другу карту. Зберігайте на ній мінімально необхідну суму для проведення потенційно ризикованих операцій. Закрийте можливість розрахунків через інтернет для основної картки, куди перераховують, наприклад, зарплату.
Підключіть SMS-банкінг – це зручно і коштує невеликих грошей. З його допомогою можна контролювати рух грошових коштів на карті. Фактично, при здійсненні платежів через інтернет наявність SMS-банкінгу обов’язково.
Візьміть за правило контролювати рух грошових коштів на карті хоча б раз на місяць. Це дисциплінує і допомагає виявляти несанкціоновані транзакції.
Запишіть або сфотографуйте CVV2-код і потім зафарбуйте маркером. Просте рішення зможе вберегти від спокуси нечистих на руку людей. Який сенс возитися з вашою карткою, якщо навколо досить інших довірливих жертв?
Закривайте рукою клавіатуру під час введення PIN-коду на терміналі, щоб приховати комбінацію набору від оточуючих і камер спостереження. Те ж саме відноситься і до операцій переведення в готівку грошей через банкомати.

Андрій Янбухтін  forbes.ua

(Переглядів 120 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви