Пригадайте, коли Ви, або Ваші рідні, друзі, в останній раз вмощувались по-зручніше, брали в руки книгу і з відчуттям приємної насолоди поринали в читання? Щось не пригадується? Ото ж бо! Проблема зниження актуальності читання не лише художньої літератури, але і науково-популярної порушуються вже давно.
Стрімкий розвиток інформаційних комп’ютерних технологій, засилля низькопробних культурно-етичних телепередач призводить до зниження авторитету друкованого слова, перекриває інтерес до користування друкованою книгою як джерелом інформації, впливає на читацьку активність дорослого населення і особливо молодого покоління.
Попри всі інновації та технічні новинки, ключовим об`єктом у кожній бібліотеці залишається книжка. Це особливо важливо в теперішніх умовах, коли книги із товару масового вжитку перетворюється на товар, який через високу вартість не кожен може придбати. І це теж дуже вагомий чинник зниження інтересу до друкованого слова.
Ці загрозливі тенденції призводять до зниження освітнього, загальнокультурного рівня громадян. Перетворення суспільства у вузько мислячих, інтелектуально обмежених, зомбованих споживачів готової, дозованої інформації. Адже, ще великий Д.Дідро казав: «Людина яка перестає читати, перестає мислити».
Можна порівняти людину, яка не читає книги, а лише користується інформацією взятою з Інтернету та телебачення, із слабозорою людиною. Адже людина, яка від народження погано бачить, не розуміє, як можна бачити краще. І коли їй за допомогою якихось засобів покращити зір, вона буде вражена чіткості зображення, яскравістю і різноманітністю барв.
Для привернення уваги до цієї проблеми нашою бібліотекою у 2014 році організовується акція «Вірус читання», презентація якої відбулася 26 лютого у бібліотеці-філії №1, що знаходиться в Трускавці по вул. Бориславська, 36.
Акція проводиться з метою підвищення рівня особистого розвитку через заохочення до систематичного читання, критичного аналізу, переосмислення прочитаного; інформування, рекламування книжкових фондів бібліотеки; підвищення суспільного значення і ролі бібліотек в умовах сьогодення.
Завданнями акції є створення передумов заохочення для поступового збільшення інтересу до читання серед дорослих та молоді, які не мають навичок чи потреби постійного читання; популяризація найкращих надбань української класичної й сучасної літератури; привернення уваги громадськості, державних і недержавних установ і організацій, засобів масової інформації до проблеми читання.
Цей добрий і безпечний вірус читання, покликаний «заражати» усіх читачів ерудит-вірусом, вірусом пізнання, мудрості, знання. Адже мудре слово здатне вилікувати від багатьох суспільних хвороб!
Щодня працюючи з літературою, наші бібліотекарі наштовхуються на цікаві висловлювання. Ми почали їх виписувати і збирати. І хочемо поділитися цим скарбом мудрості. Це вислови-побажання, вислови-застереження, вислови-пророцтва. Знайдіть своє, яке вас зачепить, вразить глибиною сказаного і заразить вас бажанням довідатись, чому автор так висловився у своєму творі.
Бібліотека-філія №1 цією акцією не лише прагне привернути увагу громадськості до проблем читання, але хоче цим показати, що будь-хто зможе знайти відповіді на будь-які питання, які виникають в особистому житті та у суспільстві. Бібліотека, з допомогою своїх книжкових фондів, що налічують більше 25 тисяч примірників, може дати Вам відповіді на багато різноманітних життєвих питань.
Тож ми закликаємо, приходьте до бібліотеки, заражайтесь цим корисним вірусом читання і живіть читаючи книги!
Віра Савка, завідувач бібліотеки-філії №1
ТОП коментованих за тиждень