Троюрідних не просимо

21.03.2019 | Filed under: Публікації

Історія перша. В сім`ї народжується дитина-гермафродит. Тобто двостатева – одночасно і хлопчик, і дівчинка. До речі, тільки в одній Івано-Франківській області таких дітей народжується 5-8 щороку. А скільки по Україні? Статистика не ведеться.

Історія друга. Чоловік, маючи гарну дружину та двійко дітей, пішов «наліво» і став батьком ще однієї дитини «на стороні». Але законна дружина мусіла його пробачити, бо інакше хто вона буде, який соціальний статус матиме? Розведена, а це гірше, ніж вдова чи холостячка.

Історія третя. Адамцьо повирубував очі у дерев`яних фігур Ісуса Христа та Матері Божої, і через багато років у нього народилося двоє сліпих онучаток.

Історія четверта. Вчителька в розпачі вирішила зробити самогубство і по дорозі зустріла свого учня. Він провів її додому під рясним літнім дощем.

Історія п’ята. Півтора тисячі поширень одного вірша Оксани Кузів «Бог зі мною», у тому числі Юлією Тимошенко. В листопаді минулого року відбулася зустріч Юлії Тимошенко та Оксани Кузів, а нічого випадкового в цьому світі не буває.

Історія шоста. Історія сурогатної матері, котра народила дитину для італійської сім`ї, а потім не хотіла віддавати свою кровиночку, а груди аж розпирало від молока. Повернувшися в Україну, не могла з цим жити, пішла до сповіді. Отець порушив тайну сповіді…

Історія сьома. В нас щораз менше рідних людей – якщо раніше на весілля запрошували чи не все село, то зараз навіть троюрідних часто не просимо. Люди замикаються в собі, у своїх проблемах, і живуть не своїм життям, а стереотипами. Як жінка з другої історії, котра мусила змиритися зі зрадою чоловіка, бо як же вона після розлучення зможе сама піти на весілля?

Історій в Оксани Кузів далеко не сім, не сімнадцять, і навіть не сімдесят. Всі вони, як каже письменниця, «настільки живі, що живіше бути не може». Котрісь взяті з рідного дому, котрісь з лікарні, в якій змагалась з важкою недугою, інші – з почутого в поїзді, автобусі, під час ночівлі після презентацій книг. До речі, одна з вище названих історій – цілком реальна трагічна бувальщина з нашої Дрогобиччини. Але, звісно, змінені імена головних героїв, додані певні штрихи. А як часто такі історії стаються майже одночасно в різних місцевостях!

Письменниця з Івано-Франківська Оксана Кузів провела зустріч з читачами в дитячій бібліотеці Трускавця у середу, 20 березня. Незважаючи на пізній час (зустріч проходила з 18.00 до 19.20) та відсутність анонсів, послухати авторку бестселерів зібралася повна зала. Ми недарма вжили слово «бестселери», бо книги Оксани Кузів перевидаються навіть по декілька разів на рік, а лише за один день Книжкового Форуму у Львові було продано тисячу примірників її нового роману.

«Собача любов», «Таїнство», «Назови мене своєю», «Задивлена в небо», «ЩЕмить», «Артистка»… Прозові та поетичні твори у неї завжди починаються з назви. Як і «Адамцьо», твір, котрий спочатку планувався під назвою «Кара до сьомого коліна». Бо є Адам, а є Адамцьо.

У творах Оксани Кузів – реальність та містика, а часто це одне й те ж. В творах письменниці піднімаються табуйовані теми, про які і зараз не прийнято говорити: про гріх священика, про подружню зраду, про дітей з важкими вадами, про «не таких, як всі», про спокуси жінки та чоловіка, про «псєчу любов». Письменниця є філологом за освітою, тож мова її є барвистою, правильною, манливою і мінливою, багатою та добірною. Причому як писемна, так і усна. Оксана Кузів не соромиться вживати діалектні слова типу «псєча», «весілє», «телє», котрі в нашому регіоні вимовлялися як «псьича», «весільи», «тельи», адже насправді кожен діалект – це скарб і спадщина. Втім, усвідомлюючи, що її читач живе і на Сході, і на Півдні, і в Центрі України, одну з книг все ж назвала не «Псєча любов», а «Собача любов».

Окремої уваги вартує розповідь Оксани Кузів про Юлію Тимошенко. Знайомство обидвох жінок відбулося в листопаді минулого року після прочитання та поширення політиком вірша івано-франківської поетеси. Спочатку запрошення зустрітися з політиком такого високого ранку Оксана Кузів розцінила як чийсь жарт, проте коли зустріч відбулася, то враження були неабиякі. «Дуже проста, дуже щира і дуже людяна» – коротко та влучно характеризує Юлію Володимирівну Оксана Кузів.

Протягом години спілкування з трускавецькою читацькою аудиторією Оксана Кузів розповіла і про свої книги, і про свою сім`ю, і про поетичний надих, і про людей, на яких їй щастить в цьому житті. На завершення зустрічі керівник Трускавецької міської організації партії «Батьківщина» Руслан Крамар щиро подякував Оксані Кузів за цікаву та змістовну розмову і вручив їй букет квітів та пам`ятку про Трускавець. Бажаючі могли придбати книги письменниці.

Володимир Ключак

(Переглядів 250 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви