Інтернет-видання «Трускавецький вісник» в жовтні 2011 року повідомило про заснування премії імені отця Олекси Пристая та подало на розгляд громади Положення про премію. Нагадуємо умови присудження Премії імені отця Олекси Пристая та публікуємо рішення про присудження цієї нагороди в 2014 році.
Положення про премію імені отця Олекси Пристая
1. Премія імені отця Олекси Пристая (далі – Премія) присуджується щорічно в першу неділю жовтня.
2. Засновником Премії є Інтернет-видання «Трускавецький вісник», редакція якого визначає дванадцятьох переможців у шести номінаціях. Ініціатива заснування Премії належить журналісту Володимиру Ключаку.
3. Номінації, в яких присуджується Премія – «Політика», «Культура», «Духовність», «Благодійність», «Журналістика» та «Громадська діяльність»; по кожній номінації щороку нагороджуються дві особи.
4. Премія не має грошового еквіваленту і є почесною відзнакою заслужених для громади осіб.
5. Премія не надається посмертно.
6. Премія не може присуджуватися двічі одній і тій же особі протягом різних років чи по різних номінаціях.
7. Підставою присудження Премії є не лише діяльність в період поточного року, а й у попередні періоди.
8. Лауреатами Премії можуть бути особи не молодше 21 року, чия діяльність носить конструктивний та корисний для громади характер, а саме:
а) в номінації «Політика»: боротьба за справедливість, протидія корупції в органах влади, використання свого посадового становища не лише в особистих цілях, а і з метою контролю влади та гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;
б) в номінації «Культура»: діяльність на розвиток культури мешканців міста Трускавця та його гостей, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору для трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая;
в) в номінації «Духовність»: відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая;
г) в номінації «Благодійність»: нагороджуються особи, котрі спричинилися до підтримки книговидання, допомоги малозахищеним верствам населення, внесли вагомий вклад у творення обличчя Трускавця, відомі своє доброчинною діяльністю – за прикладом отця Олекси Пристая;
ґ) в номінації «Журналістика»: всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя міста, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітична та синтетична робота, діяльність на творення позитивного образу Трускавця, сміливість піднімати і гострі та «незручні» питання – за прикладом отця Олекси Пристая;
д) в номінації «Громадська діяльність»: за небайдужість до процесів, які відбуваються у місті, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая.
9. Рішення про присвоєння Премії публікується щороку в першій половині жовтня та містить мотивуючу та резолютивну частину.
10. Засновник Премії залишає за собою право змінювати дане Положення у випадку виявлення такої потреби (наприклад, збільшення кількості номінацій, зміна Засновника шляхом долучення додаткових суб’єктів при присудженні премії, можливість запровадження символічних грошових нагород, грамот чи дипломів, інше).
2 жовтня 2011 р.
Рішення про присудження Премії імені отця Олекси Пристая
5 жовтня 2014 року
Редакція Інтернет-видання «Трускавецький вісник» оголошує лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая в 2014 році наступних осіб:
1. За боротьбу за справедливість, за протидію корупції в органах влади, використання свого становища не в особистих цілях, а з метою контролю влади та гуртування трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Сергій Розора та Галина Шиманська-Карп`юк (номінація «Політика»).
Сергій Розора, активний громадський діяч та політик, принципово склав мандат депутата Дрогобицької міської ради в попередньому скликанні, учасник Євромайдану та один з ініціаторів допомоги Євромайдану в м. Трускавці, людина справедлива та готова до відстоювання своїх поглядів, популяризатор здорового способу життя, відомий меценат та благодійник.
Галина Шиманська-Карп`юк, депутат Трускавецької міської ради, ініціатор встановлення українського прапора на органах державної влади у Трускавці під час національно-визвольної революції 1980-1990-х рр., чесна та справедлива людина, активний учасник Помаранчевої революції та Євромайдану, на знак протесту проти дерибану трускавецької землі та інших негідних діянь місцевої влади здійснила демарш, відмовляючись брати участь в пленарних засіданнях сесій Трускавецької міської ради цього скликання, голова трускавецької «Просвіти», громадська діячка.
2. За діяльність на розвиток культури мешканців міста Трускавця та його гостей, естетичне виховання молодого покоління, позиціонування культури як об’єднуючого фактору для трускавецької громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Леся Баб`як та Олександр Мойсеєнко (номінація «Культура»).
Леся Баб`як, викладач Трускавецької дитячої школи мистецтв, популяризатор української музичної спадщини, талановитий педагог, організатор мистецьких імпрез.
Олександр Мойсеєнко, викладач Трускавецької дитячої школи мистецтв, керівник титулованого хореографічного ансамблю «Золоті діти», спільно з дружиною Ніною Мойсеєнко виховує дітей із Трускавця та інших міст регіону, прищеплюючи їм любов до музики, до танцю, до прекрасного, популяризатор Трускавця на культурному полі України.
3. Відзнака для духовних та світських осіб, які є моральними авторитетами для громади, духовними провідниками, котрі власним прикладом навчають бути справжнім християнином, патріотом та Людиною – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Станіслав Чапля та Марія Заміщак (номінація «Духовність»).
Станіслав Чапля, світська людина, адміністратор храму Успення Пресвятої Богородиці (РКЦ) в Трускавці, ініціатор та незмінний ведучий вечорів духовної музики, поезії та співу, людина творчої праці та незламного духу, реставратор храму, носій позитиву та благої вісті для місцевих мешканців та відпочивальників, популяризатор історії Трускавця.
Марія Заміщак, світська людина, голова профспілки працівників освіти міста Трускавця, психолог, авторитет для педагогічних працівників, батьків та дітей, своєю присутністю створює позитивну та духовну атмосферу добра, злагоди та любові.
4. За допомогу малозахищеним верствам населення, за вагомий вклад у творення обличчя Трускавця, підтримку церков та громадських організацій, відомі своє доброчинною діяльністю – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Ігор Кісак та Тарас Лужецький (номінація «Благодійність»).
Ігор Кісак, громадський діяч та політик, учасник Євромайдану та Автомайдану, ініціатор встановлення у Трускавці статуї Ісуса Христа на зразок знаменитої фігури в Ріо-де-Жанейро, створив ГО «Довіра» для захисту інтересів мешканців, усиновив сиріт, відстоював право трускавецької громади на дитячий і спортивний майданчики на вул. Довженка, надавав моральну та матеріальну підтримку потребуючим, меценат.
Тарас Лужецький, очільник Клініки стоматології у Трускавці, ініціатор збору благодійної допомоги для потреб воїнів – учасників Антитерористичної операції, благодійник, який не афішує своїх добрих вчинків.
5. За всебічне, оперативне та об’єктивне висвітлення життя міста, доведення до громади правди про події, факти, імена, явища, процеси, аналітичну та синтетичну роботу, діяльність на творення позитивного образу Трускавця, сміливість піднімати і гострі та «незручні» питання – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Ярослав Грицик та Галина Носова (номінація «Журналістика»).
Ярослав Грицик, журналіст газети «Галицька Зоря», колишній працівник трускавецького радіо, автор багатьох публікацій про наш край в цілому та Трускавець зокрема, високопрофесійний та досвідчений журналіст.
Галина Носова, редактор газети «Трускавецькурорт», піднімає важливі теми міста-курорту Трускавець, його розвитку, промоції, проблем та насущних нужд, автор багатьох цікавих для читача публікацій, які формують естетичний смак, талановитий журналіст.
6. За небайдужість до процесів, які відбуваються у місті, за стійку громадянську позицію, порушення перед владою важливих для міста проблем, творення ініціативних груп мешканців, гуртування громади – за прикладом отця Олекси Пристая, нагороджуються Микола Пилипів та Роман Бучкович (номінація «Громадська діяльність»).
Микола Пилипів, юрист, ініціатор творення груп мешканців для захисту їхніх законних прав та інтересів, небайдужий трускавчанин, активний учасник акцій протесту по недопущенню дерибану трускавецької землі та по відміні несправедливих рішень щодо підвищення тарифів, співтворець громадянського суспільства у Трускавці, учасник бойових дій в зоні АТО.
Роман Бучкович, голова Вільної профспілки «Трускавецький перевізник», небайдужий трускавчанин, активний учасник Автомайдану, співтворець громадянського суспільства, ініціатор ряду акцій непокори міській владі з приводу протидії корупційним діянням.
Повний перелік осіб, відзначений Премією отця Олекси Пристая в 2014 році (в алфавітному порядку):
Баб`як Леся («Культура»),
Бучкович Роман («Громадська діяльність»),
Грицик Ярослав («Журналістика»),
Заміщак Марія («Духовність»),
Кісак Ігор («Благодійність»),
Лужецький Тарас («Благодійність»),
Мойсеєнко Олександр («Культура»),
Носова Галина («Журналістика»),
Пилипів Микола («Громадська діяльність»),
Розора Сергій («Політика»),
Чапля Станіслав («Духовність»),
Шиманська-Карп`юк Галина («Політика»).
Вітаємо лауреатів Премії імені отця Олекси Пристая та бажаємо їм надалі трудитися на благо Трускавця.
Редакція Інтернет-видання «Трускавецький вісник»
P.S. Нагадуємо, що в 2011-2013 роках лауреатами Премії імені отця Олекси Пристая стали:
Балицький Олексій («Політика», 2011 рік),
Білас Михайло («Культура», 2012 рік),
о. Бондарчук Володимир («Духовність», 2012 рік),
Бродзінський Євген («Громадська діяльність», 2012 рік),
Бучацький Мирон («Громадська діяльність», 2011 рік),
о. Бучинський Михайло («Духовність», 2011 рік),
Власюк Анатолій («Журналістика», 2012 рік),
Говіщак Андрій («Журналістика», 2011 рік),
Грабовський Святослав («Громадська діяльність», 2011 рік),
Грицак Лев («Благодійність», 2011 рік),
Добровольський Микола («Культура», 2013 рік),
Дорофтей Олексій («Журналістика», 2013 рік),
Заблоцька Надія («Громадська діяльність», 2013 рік),
Іваник Микола («Громадська діяльність», 2013 рік),
Іванишин Петро («Політика», 2011 рік),
о. Івасівка Петро («Духовність», 2011 рік),
Ківацька Катерина («Культура», 2011 рік),
Кіт Ярослав («Журналістика», 2011 рік),
Козир Руслан («Благодійність», 2011 рік),
о. Козанкевич Ігор («Благодійність», 2013 рік),
Козявкін Володимир («Благодійність», 2012 рік),
о. Комарницький Михайло («Духовність», 2013 рік),
Копчак Юрій («Культура», 2012 рік),
Кульчинський Андрій («Благодійність», 2013 рік),
Ластовецький Ігор («Політика», 2013 рік),
Лещишин Орест («Журналістика», 2013 рік),
о. Нестер Василь («Духовність», 2013 рік),
Нич Ігор («Культура», 2011 рік),
Пілько Ігор («Політика», 2012 рік),
Солонець Руслан («Громадська діяльність», 2012 рік),
Халак Василь («Культура», 2013 рік),
Чебаненко Олександр («Благодійність», 2012 рік),
о. Шафран Ярослав («Духовність», 2012 рік),
Швадчак Світлана («Журналістика», 2012 рік),
Швець Павло («Політика», 2013 рік),
Юник Євген («Політика», 2012 рік).
ТОП коментованих за тиждень