Миколу Вариводу в Стебнику й далеко за його межами поза очі називають “сірим кардиналом”. Можливо, й перевищують його роль у подіях, що відбуваються, але програміст за фахом таки справді вміє прораховувати на декілька ходів наперед. Цьогоріч він втретє став депутатом Стебницької міської ради, причому не йшов по мажоритарному округу, а був другим за партійним списком “Батьківщини”. Два чоловіки за списком і пройшло. Ще п’ятеро стали депутатами у мажоритарних округах.
– Які Ваші загальні враження від виборів у Стебнику?
– Ну й питання! Взагалі враження нормальні, хоча вибори пройшли на тлі сплеску брудних технологій. Тобто можна сказати, що на попередніх виборах бруду було менше. Також якість роботи членів виборчих дільниць була набагато нижчою.
– Ви задоволені результатом, що сім чоловік від “Батьківщини” стали депутатами Стебницької міської ради?
– Не можна бути задоволеним таким результатом, оскільки будь-яка партія ставить собі завдання, йдучи на вибори, отримати владу. Сім чоловік, з одного боку, це високий результат, порівнюючи з іншими партіями. Але ставлячись до реального місця “Батьківщини” хоча б на сучасному етапі, результатом ми не можемо бути задоволеними.
– Чим все-таки було викликано, що Ігор Боднар, лідер стебницької “Батьківщини”, зняв свою кандидатуру на користь Василя Пецюха? В цьому була реальна необхідність?
– Напевно, коректно було би про це запитати в Ігоря Степановича. Це було би правильніше. Я вважаю, що будь-яка сила, яка відповідальна перед виборцями, повинна пропонувати свій шлях, але не повинна й відігравати роль тіньових кандидатів, коли йдуть на вибори, усвідомлюючи, що вони не пройдуть. Легко ввести в оману виборців, і таким способом, скажемо, не зовсім чесним, забезпечити перемогу свого опонента. “Батьківщина” визначилась і відкрито підтримала Василя Федоровича Пецюха, не ховаючись і не кулуарно.
– Мабуть, “Батьківщина” розраховує на якісь дивіденди від того, що Ігор Боднар зняв свою кандидатуру?
– Я думаю, що найкращими дивідендами будуть покращення стану справ у місті, хоча не виключено, що врахують позицію “Батьківщини” навіть з огляду на чисельність депутатського складу.
– Чи стане “Батьківщина” ініціатором створення більшості в міській раді?
– Я вважаю, що депутатський корпус Стебника формується під впливом політики і закінчує свою каденцію під впливом політики. А 90 відсотків роботи, а, може, й більше, – це розв’язання практичних, господарських прагматичних проблем. Це питання життєдіяльності міста. Ми тут не голосуємо за якісь політичні речі. Мені б особисто не хотілося, щоб формування більшості здійснювалося під політичними гаслами. Формування більшості як бачення дальшого шляху розвитку міста – це мені більше імпонує. Треба хоча би припинити падіння, бо вже гірше нікуди. Я думаю, що це видно і за станом доріг, і за вивозом твердих побутових відходів. Кричущі проблеми!
– З якими фракціями найбільше буде співпрацювати “Батьківщина” в Стебницькій міській раді і з якими точно не буде співпрацювати?
– Я не можу відповісти на це питання, бо не бачу політичної площини розв’язання проблем. Я думаю, ми будемо працювати з прагматичними людьми, які бажають добра для свого міста.
– Ви вже втретє стаєте депутатом Стебницької міської ради. На Вашу думку, цей депутатський корпус буде кращий за попередній чи гірший?
– Я думаю, що в плані фаховості, в господарських питаннях цей депутатський корпус, напевно, є кращий, ніж попередній. Правда, твердо усвідомлюю, що для того, аби пароплав плив, на ньому не потрібно сто розумних капітанів. Має бути один капітан і команда, в тім числі, скажімо, кочегари й інші не зовсім кваліфіковані люди. Тоді та команда доведе пароплав до порту призначення. Цей депутатський корпус, я думаю, якісніший і кращий.
– Що найперше плануєте зробити як депутат зі стажем? Які проблеми має розв’язувати Стебницька міська рада від самого початку? Що будете пропонувати, аби на це звернули увагу?
– Найперше, я думаю, міська рада має звернути увагу на наведення ладу в міській господарці шляхом підвищення ефективності використання тих ресурсів, які є. Я думаю, що ненормальною є ситуація, коли коштів немає, видатки на утримання апарату управління ростуть, а сам апарат управління робить небагато, бо немає коштів. Виходить замкнене коло. Я думаю, що цю проблему треба розв’язати. Друге питання – все-таки наведення ладу в діяльності комунальних підприємств, які на даний час існують. Я думаю, що це під силу і це треба робити насамперед, щоб стебничани відчули позитивні зміни на краще.
Анатолій Власюк, газета «Воля громади»
ТОП коментованих за тиждень