Володимир Ключак: «Я знаю, що потрібно для Трускавця»

27.10.2010 | Filed under: інтерв’ю

Інтернет-видання «Трускавецький вісник» ввірвалося в інформаційний простір Трускавця та наробило багато шуму і переполоху. Проте мало кому відомо про те, що на початках його існування це був проект однієї людини, яка не мала ні матеріальних, ні людських, ні інших ресурсів, щоб займатися цією справою. І от на сьогодні маємо те, що маємо. Про вибори, про майбутнє «Трускавецького вісника» та про інші цікаві речі сьогодні ми спілкуємося з головним редактором вісника Володимиром Ключаком.

– Володимире Михайловичу, ваш вісник – передвиборчий проект? І чи існуватиме він після 1 листопада 2010 року?

– «Трускавецький вісник» побачив світ 15 серпня 2008 року. Фактично, тоді побачило його всього кілька (навіть не десяток) людей, це був один листочок формату А4. З мене тоді посміялися і ніхто не гадав, що з цього щось вийде. Але я людина наполеглива і почав не тільки випускати цей листочок з новинами для себе, але і розсилати по електронних скриньках, в тому числі по всіх туристичних фірмах. Моїм вісником зацікавилися на сайті www.turportal.org.ua і почали розміщувати його як окрему сторінку. Таким чином від початку вересня 2008 року «ТВ» вже був в Інтернеті. А з жовтня цього ж року (2008) мій вісник розміщується і на сайті «Про Трускавець», принаймні більшість матеріалів. Це відповідь щодо того, чи це передвиборчий проект, адже всі ви знаєте, як далеко було ще тоді до виборів.

Я не можу сказати, в якому форматі буде існувати вісник надалі, маю інформацію про плани тиску на мене щодо його закриття. Та навіть якщо закриють вісник, моїм шляхом підуть інші і в Інтернеті буде свобода слова, в тому числі на трускавецьких теренах. Втім, маю багато пропозицій і від інших Інтерент-ресурсів, друкованих газет, так що думаю, що не пропаду. Але вісник хотів би все-таки втримати, бо знаю, що для Трускавця він потрібний і трускавчани вже звикли до нього.

– Від палкого прихильника БЮТ ви стали різким критиком цієї політичної сили? Чому?

– Я не згідний із тим, що я став якимось ворогом БЮТ, я взагалі стараюся не наживати собі ворогів, а здобувати щораз більше нових друзів. Приклади того, як толерантно на нашому віснику ми ставимося до тих, хто в різний час «наїжджав» на вісник, а це представники дуже різних політичних сил міста, є показовими. Ми готові до співпраці зі всіма, але не потерпимо тиску з чиєї-небудь сторони.

Щодо БЮТ, то в мене з цим періодом мого життя пов’язано багато хороших спогадів, я вітаюся, спілкуюся фактично зі всіма моїми знайомими тодішніми і теперішніми бютівцями. Мені дивно, коли хтось говорить, що я критикую БЮТ, адже це не так. Я вважав, що партія йде не туди, куди потрібно і що не все гладко. Щоб не робити скандалів, я пішов тихо-мирно і нікого не зачіпав і не ображав. Інше діло, що інколи доводилося реагувати на наклепи та безпідставні звинувачення, але я залишаю за собою це право завжди.

– Ви тепер є членом іншої партії?

– Ні, я не є членом жодної партії і це робить мене направду вільною людиною. Хоча знаю багатьох керівників партійних осередків у Трускавці, простих членів різних партій, зі всіма вмію знайти спільну мову, бо я людина неконфліктна. На цих виборах я балотуюся від партії «Відродження» і хочу принагідно подякувати її керівництву у Трускавці за надану мені свободу дій. Я вважаю, що політичні проекти під лідерів стануть колись в Україні історією, а майбутнє не так за партіями, як за громадськими організаціями. І ще хотілося б, аби громада була більш активною в житті міста, а не тільки активізувалася перед виборами, делегувала повноваження депутатам і знову в сплячку. Так не повинно бути.

– Ви ж розумієте, що шанси у вас стати депутатом не такі вже й великі…

– Шанси є в кожного. В мене не було жодних шансів видавати власну газету, бо не було на це коштів. Я почав видавати Інтернет-газету і досяг, гадаю, успіху в цьому. В мене не було шансів як безробітному та чужому в цьому місті (на постійно в Трускавець я переїхав восени 2006 року) – ні познайомитися з трускавецькою елітою, ні знайти високооплачувану роботу, ні реалізувати свої здібності. І все ж я цього досяг. Хоча я не знайшов для себе роботу в школі, але маю іншу, не менш цікаву, я знаю багатьох достойних людей у місті і вони знають мене, принаймні чули про мене. Нема виходу – це твердження не для мене. Моя надія – Господь і я надіюся на Нього. Якщо я маю бути депутатом – я ним буду.

– Ви часом не баптист, бо дуже часто ви згадуєте про Бога?

– Мені на це звертав увагу ще п. Руслан Козир, коли ми з ним спілкувалися після першої розгромної статті про нього, це було в листопаді 2009. Я не призиваю надаремно ім’я Бога, просто я намагаюся жити так, як мене навчили мої родичі та так, як вчить нас Свята Католицька Церква і Біблія. А відносно протестантів, то я знаю багатьох із них, подібно як і православних вірних і вважаю, що ми, католики, маємо разом з ними думати про глобальні загрози та про те, що нас об’єднує, ніж те, що різнить. Така моя відповідь на ваше запитання.

– Ви самі сказали, що ви порівняно недавно переїхали до Трускавця. І отак зразу хочете в депутати?

– Я не хочу в депутати, я бачу, що в депутатському корпусі вкрай потрібні такі люди як я. Звичайно, там потрібні і заможні люди, керівники санаторіїв, бізнесмени, особи досвідчені, старші люди. Але згадаймо – ситий голодного не розуміє. Той, хто не відчуває на своїй власній шкірі проблем, які стоять перед містом, може говорити про них, але навряд чи старатиметься їх вирішувати як свої власні. Я добре знаю ці проблеми, бо знаю, що це є жити в багатоповерховому будинку, знаю, як працює (вірніше, робить видимість, що працює) наше комунальне підприємство і як обманюють міського голову керівники різних служб, рапортуючи, що «все гаразд».

Не все гаразд у Трускавці, але не потрібно перекладати відповідальність на одну людину, а визнати, що вона мусить бути колективною. І розпочати ці проблеми вирішувати потрібно теж спільно, бо один в полі не воїн, хоча інколи і один у полі воїн.

Я знаю, що потрібно для Трускавця. Це нова стратегія розвитку міста-курорту, це включення земель сусідніх з нами сіл до складу нашої території, це прозорість та відкритість влади, яка ще не є достатньою як на ХХІ століття. Повірте, що я не буду пхатися туди, де я некомпетентний, як це інколи пробували робити деякі депутати. Але там, де я знатиму напевно, що і як, я не мовчатиму і не закриватиму очі.

– Ви не боїтеся робити такі сміливі заяви?

– Білоруси мають гарну приповідку «Нє надо нас ужо пужать, ужо пужатиє». Це означає, що не треба нас лякати, ми вже лякані. Я завжди відповідаю за свої слова і якщо виявляється, що я неправий, я завжди готовий вибачитися. На відміну від багатьох наших політиків. Гроші є цінність, але ними не виміряєш багато чого – любов, здоров’я, честь, гідність, щастя. Мене пробували купити, навіть пропонували гроші, щоб я закрив вісник, я ж на це не пішов. Мені погрожували, інколи шантажували. Я пішов з БЮТ тільки тому, що хтось через когось намагався вплинути на мене, щоб я забрав із сайту не мою статтю «Трускавецька мафія». Її на сайті нема по сьогодні, хоча я не вважаю, що я тоді програв. Це було потрібно, щоб зрозуміти, хто є хто. Повертаючись до вісника, пригадаю, що на початку нашим девізом було «Справедливість є, за неї варто боротися», після цього випадку гасло змінилося. Хто володіє інформацією, той володіє світом – це принцип, який нікого не дратує і який залишається актуальним.

Я знаю, що в будь-який момент я можу впасти жертвою певних інтриг, обставин, можу бути «замовленим». Але чи це принесе радість та щастя комусь і чи не обернеться для них лавиною горя? З багатьох випадків свого життя я зробив висновок – хто пробує мені чи моїм рідним зробити якесь зло, має потім ні з того ні з сього такі проблеми, що краще було б йому мене не зачіпати. Хочеться вірити, що це не пов’язане з моїми колишніми захопленнями.

– Якими?

– Знаєте, переважно добрими християнами стають ті, хто такими не був до того. Я пройшов у житті період навернення, а всі захоплення, які були до цього, залишив у минулому. Серед них багато заборонених релігією, яку я сповідую, тобто католицизмом. Магія, ворожіння, езотеричні практики – це все від нечистого.

– Змінимо тему. Чому ви вирішили дати інтерв’ю перед виборами, це такий хід?

– Зовсім ні. Після виборів все може бути. Наразі я використовую можливість донести свої думки через Інтернет до всіх, кому вони цікаві. В моїх планах багато різних хороших проектів, які я збираюся втілювати в життя після виборів. Серед них посилення співпраці з кількома виданнями обласними та всеукраїнськими («Католицький вісник», «Kurier galicyjski»), а також із зарубіжними партнерами, з рядом місцевих газет. Окрім того, планую нарешті докінчити написання коротенької історії мого рідного села Ямельниці, залишилося зробити найважче – описати історію ІІ половини ХХ століття. А ще ж щось треба робити з багатьма своїми віршами, піснями, іншою творчістю, етнографічними записами, бо не хотілося, щоб це залишилося тільки в одному екземплярі на папері в рукописі. Планую робити і ряд проектів для Трускавця, співпрацювати по промоції міста з різними політичними силами, неполітичними структурами.

А ще тому роблю це інтерв’ю перед виборами, що хочу звернутися до мешканців міста зробити свій правильний вибір. Для мене це важливо – донести свою думку до громади і відчути її підтримку. Звичайно, я міг би зараз агітувати типу «Голосуйте за партію «Відродження», № 22 у списку» або ж «Наш вибір – Лев Грицак!». Але я свідомо утримуюся від агітації. Нехай люди обдумають і самі вирішать, якої долі заслуговують вони, їхні діти та онуки.

– Як проходить день виборів традиційно для вас?

– Для мене це звичайний день. Як і щодня, я встаю, миюся, голюся, молюся, снідаю. Оскільки це неділя, то йду до церкви. Інколи голосую перед Службою Божою, інколи після, це не принципово. В обід сплю, після обіду відпочиваю. А також допомагаю дружині в приготуванні їжі, заняттях з дітьми, вони люблять бавитися разом зі своїм татком. Для мене завжди на першому місці Бог, на другому – сім’я. Політика, як і гроші, робота, пристрасті, вже потім. Я ніколи після голосування не сиджу і не чекаю на результат зразу ж, щоб дізнатися першим. Я вірю, що всяка влада є від Бога і все, що не робиться – це на краще для нас. Мій оптимізм багато хто не поділяє, але я собі з того нічого не роблю.

– А ви вже колись брали участь у виборах?

– З 1998 року. На кожних виборах я був якщо не член дільничної комісії, то її голова чи заступник. Тому я знаю, як важко цим людям і звертаюся, щоб їх не «навантажували» інші в цей день, бо цей день для них – справжнє випробування. В депутати я йду вперше, сподіваюся перемогти.

Оскільки наша розмова затягнулася, то на кінець скажу, що вірю в мудрість трускавчан, вірю в правильність їхнього вибору і сподіваюся, що ці вибори будуть чесними, чистими та такими, що поставлять крапку в протистояннях і розпочнуть нову епоху єднання всіх нас заради спільної мети – добробуту трускавчан та розвитку Трускавця. І нехай нам допомагає в цьому Бог.

–          Бажаю вам успіху, Володимире Михайловичу. Успіху в житті.

–          Дякую.

Спілкувалася Мар’яна Прокопович

(Переглядів 107 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви