Хочу звернутися з цим відкритим листом до влади Трускавця та засобів масової інформації.
Моїй матері, Крамар Анні Юріївні, рішенням Трускавецької міської ради (дев`ята сесія другого демократичного скликання) № 188 від 16 жовтня 1997 р. було виділено земельну ділянку під індивідуальне будівництво в м. Трускавці (на вул. Мазепи) – як реабілітованій. Її разом з родиною було виселено радянською владою на 20 (двадцять) років на спецпоселення до Сибіру (Хабаровський край). Пройшовши разом зі мною усі кола принижень, глумління, зневаги зі сторони різних чиновників, моїй матері нарешті було видано паспорт земельної ділянки та всю документацію (Державний акт на право приватної власності на землю IV ЛВ № 015073).
У віці 88 років моя мати померла (16 серпня 2012 року). Вже 3 вересня я звернувся до нотаріальної контори у місті Трускавці. Оплативши послуги нотаріуса, я отримав витяг про реєстрацію в спадковому реєстрі за № 31585316 від 06.09.2012.
У лютому 2013 року у присутності начальника відділення юстиції у м. Трускавці я написав заяву про видачу мені права власності на землю – за законом половину ділянки, оскільки друга половина переходить моїй сестрі, котра не написала відмову. Я отримав відповідь, що нотаріусом виписано постанову про відмову у виданні мені свідоцтва про право на спадщину на землю.
У моїх дідів і матері було забрано все рухоме і нерухоме майно, яке вони роками і віками громадили на цій землі. Це їхні кров, піт і сльози, а чиновники цим знехтували. Мій дідусь Юрій помер на спецпоселенні в Хабаровському краї від туберкульозу, холоду і голоду. Я і сам народжений в Хабаровському краю і мені Львівською обласною радою видано посвідчення № 29/13-П як реабілітованому та потерпілому від політичних репресій. А мене чиновники обзивали лінивим (буцімто я не хочу працювати, маючи фах лікаря) і навіть психічно хворим.
Оскільки з минулого 2015 року акти на право власності на землю почали видавати в центрах надання адміністративних послуг (у Трускавці ЦНАП очолює пані Дорошенко), то я вирішив провести реєстрацію земельної ділянки.
Одночасно я звернувся до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, написавши листа на ім`я голови цієї служби. І я був справді дуже здивований, що ще є в Україні люди, керівники установ, які відповідально ставляться до своєї роботи, а не займаються відписками. Отже, 15 грудня 2015 року я отримав відповідь з Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру за № Ф-2458/06-15. Документ було підписано першим заступником голови Державної служби Л. М. Шемелинець. У відповіді зокрема йдеться про те, що «згідно з вимогами частини четвертої статті 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр» для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються: заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин; оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки; документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа».
Тобто, мене поінформовано, з чим (з якими документами) я маю звернутися і куди, щоб була здійснена державна реєстрація земельної ділянки.
За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Львівській області на ім`я Крамар Анни Юріївни (моєї покійної матері) видано Державний акт на право приватної власності на землю (серія IV ЛВ № 015073) від 17.06.1998 р. на земельну ділянку площею 0,0713 га на вул. Мазепи (б/н). Кадастровий номер ділянці не присвоювався. Згідно з пунктом 10 розділу VII вищевказаного Закону документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набрання чинності цього Закону, є дійсними. Водночас згідно з пунктом 2 розділу VII Закону, земельні ділянки, право власності (користування) на які видано до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. У разі, якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів). Крапка.
Отже, мною особисто в центр надання адміністративних послуг при Трускавецькій міській раді за адресою м. Трускавець, вул. Бориславська, 1 було подано такі документи: 1) заяву за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин, 2) оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа, який має виробити кадастрова служба. На що я отримав відповідь, що я зобов`язаний надати електронний документ на вище зазначену земельну ділянку (повідомлення про відмову в прийнятті заяви про внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, № 1143/0/25-16-ап від 16 червня 2016 р. за підписом державного кадастрового реєстратора У. Пуцило). А вироблення електронного документу – це хитра схема з викачування коштів (звернення до ліцензованих фірм, оплата коштів і т.д.).
Тобто, я маю виробляти електронний документ для формування земельної ділянки, котра згідно закону вже є сформованою! Це означає, що я ще раз маю формувати земельну ділянку та оплачувати кошти певним ліцензованим організаціям. За що?!
В мене є підозра, що у причетних до цього питання фігурантів є бажання забрати, вкрасти, присвоїти мою земельну ділянку, яку було надано як компенсацію моїй родині за награбоване в 1940-х роках радянською владою і за страждання на Сибірі.
Прошу засоби масової інформації донести вищеописане до громадськості, а владу міста Трускавця публічно надати мені відповідь, чому мене зобов’язують виробляти якийсь електронний документ, коли згідно чинного законодавства я маю хіба подати документацію із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.
Хочу подякувати пані Лесі Боднар з відділу інформаційного забезпечення Трускавецької міської ради, яка порадила мені звернутися до засобів масової інформації, щоб висвітлити це питання.
Святослав Фляк, м. Трускавець,
12 вересня 2016 р.
ТОП коментованих за тиждень