У Трускавці вандали знищили пам’ятник Івана Франка

20.08.2012 | Filed under: Публікації

У Трускавці вже немає пам’ятника Івана Франка. В ніч із 19 на 20 серпня 2012 року погруддя «впало» з постаменту та розбилося вщент. З 2010 року це далеко не перший випадок руйнації пам’ятників та пам’яток у Трускавці. За останні два роки не лише самознищилося кілька скульптур у курортному парку, але і відпав чомусь шматок обличчя з пам’ятника Романові Різняку-Макомацькому, вітром віднесло в невідомому напрямку металеві руки Лукаша та Мавки, повідлітали пальці в Юзі.

Наш кореспондент побував на місці події 20 серпня о 9.30, там вже працювала слідчо-оперативна група Трускавецького МВ ГУМВСУ у Львівській області під керівництвом начальника трускавецької міліції Івана Малиша. За словами Івана Петровича, ще вночі патрульна машина проїжджала повз пам’ятник і нічого підозрілого видно не було. Однією з версій, які розглядатиме міліція – падіння пам’ятника внаслідок руйнування матеріалів, з якого він був зроблений.

На нашу думку, пам’ятник знищили вандали – цілком свідомо, за чиєюсь вказівкою. Потрібно замислитися – кому це вигідно. Не таємниця, що з кінця липня навколо погруддя Івана Франка розгорівся цілий скандал, пов’язаний з намаганням представників влади демонтувати пам’ятник Франку та встановити новий («у повний ріст») неподалік музею Михайла Біласа. З цього приводу на «Трускавецькому віснику» появилася стаття «Це ж як треба ненавидіти Франка!», яку згодом передрукувала газета «Трускавецькурорт».

Хто б не був замовником варварського скинення погруддя Івана Франка з постаменту та його цілковите знищення, та факт залишається один: напередодні святкування річниці від Дня народження нашого земляка Івана Франка у Трускавці не стало пам’ятника Великому Каменяреві.

Володимир Ключак

Без коментарів. «Із засідання містобудівної ради

Як зазначив головний архітектор Трускавця Олександр Грищенко, бюст Івана Франка в Трускавці, що розташований на роздоріжжі вулиць С Бандери та І. Франка, не відповідає ні естетичним, ні містобудівним нормам. Крім того він вже зазнав руйнації. Оскільки не був виготовлений з природних матеріалів.

Тож на засіданні містобудівної ради Трускавця скульптор Іван Самотоз та архітектор Василь Каменщик представили макет нової скульптури Каменяра в повен зріст і пропозицію щодо його розміщення на розі вулиць Т. Шевченка і С. Бандери між музеєм М. Біласа та екскурсійним бюро. В результаті широкого обговорення вирішено проект взяти за основу. Доопрацювати згідно внесених зауважень і представити на розгляд художньої ради керамічно-скульптурної фабрики.

Після цього проект встановлення пам’ятника Іванові Франку буде виноситись на розгляд сесії міської ради».

Офіційний сайт Трускавецької міської ради. Дата публікації – 23 липня 2012 р.

(Переглядів 283 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви