У Трускавці вандали знищили пам’ятник Івана Франка

20.08.2012 | Filed under: Публікації

У Трускавці вже немає пам’ятника Івана Франка. В ніч із 19 на 20 серпня 2012 року погруддя «впало» з постаменту та розбилося вщент. З 2010 року це далеко не перший випадок руйнації пам’ятників та пам’яток у Трускавці. За останні два роки не лише самознищилося кілька скульптур у курортному парку, але і відпав чомусь шматок обличчя з пам’ятника Романові Різняку-Макомацькому, вітром віднесло в невідомому напрямку металеві руки Лукаша та Мавки, повідлітали пальці в Юзі.

Наш кореспондент побував на місці події 20 серпня о 9.30, там вже працювала слідчо-оперативна група Трускавецького МВ ГУМВСУ у Львівській області під керівництвом начальника трускавецької міліції Івана Малиша. За словами Івана Петровича, ще вночі патрульна машина проїжджала повз пам’ятник і нічого підозрілого видно не було. Однією з версій, які розглядатиме міліція – падіння пам’ятника внаслідок руйнування матеріалів, з якого він був зроблений.

На нашу думку, пам’ятник знищили вандали – цілком свідомо, за чиєюсь вказівкою. Потрібно замислитися – кому це вигідно. Не таємниця, що з кінця липня навколо погруддя Івана Франка розгорівся цілий скандал, пов’язаний з намаганням представників влади демонтувати пам’ятник Франку та встановити новий («у повний ріст») неподалік музею Михайла Біласа. З цього приводу на «Трускавецькому віснику» появилася стаття «Це ж як треба ненавидіти Франка!», яку згодом передрукувала газета «Трускавецькурорт».

Хто б не був замовником варварського скинення погруддя Івана Франка з постаменту та його цілковите знищення, та факт залишається один: напередодні святкування річниці від Дня народження нашого земляка Івана Франка у Трускавці не стало пам’ятника Великому Каменяреві.

Володимир Ключак

Без коментарів. «Із засідання містобудівної ради

Як зазначив головний архітектор Трускавця Олександр Грищенко, бюст Івана Франка в Трускавці, що розташований на роздоріжжі вулиць С Бандери та І. Франка, не відповідає ні естетичним, ні містобудівним нормам. Крім того він вже зазнав руйнації. Оскільки не був виготовлений з природних матеріалів.

Тож на засіданні містобудівної ради Трускавця скульптор Іван Самотоз та архітектор Василь Каменщик представили макет нової скульптури Каменяра в повен зріст і пропозицію щодо його розміщення на розі вулиць Т. Шевченка і С. Бандери між музеєм М. Біласа та екскурсійним бюро. В результаті широкого обговорення вирішено проект взяти за основу. Доопрацювати згідно внесених зауважень і представити на розгляд художньої ради керамічно-скульптурної фабрики.

Після цього проект встановлення пам’ятника Іванові Франку буде виноситись на розгляд сесії міської ради».

Офіційний сайт Трускавецької міської ради. Дата публікації – 23 липня 2012 р.

(Переглядів 283 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину
  01.11.2019 | 09:27

  У неділю, 3 листопада, у Трускавці в музеї історії міста-курорту відбудеться відкриття фотовиставки  кримських митців «Палац в саду. Перлина Кримського ханства». Проєкт реалізується за підтримки кримськотатарської громади м. Львова. Початок заходу о 16.00.  Запрошуємо! (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Музей міста-курорту Трускавець запрошує на виставку (0)У Трускавці […]

 • Спортивні анонси
  18.10.2019 | 10:31

  (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеАфіша. Міжнародний турнір з боксу (0)У четвер 22 грудня 2016 р. о 16:00 Благодійний фонд «Спортовець» запрошує на загальні збори (0)Футбольна школа проводить набір дітей (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви