Кому заважає пам`ятник Івана Франка?

27.02.2014 | Filed under: Публікації

25-го лютого цього року в нашому місті за вказівкою міського голови Руслана Козира було демонтовано пам’ятник І. Франка, який стояв біля церкви св. Миколая. Цей постамент був встановлений за ініціативою громадських організацій – «Опора», «Молода душа», та небайдужих трускавчан всупереч волі Трускавецької міської ради, після того як в ніч з 19-го на 20-те серпня 2012 року бюст Каменяра в Трускавці був скинутий та вивезений комунальними службами фактично на смітник.

Злочинців, які скоїли акт вандалізму, до сих пір не знайдено. Більше того, тоді працівники міліції цинічно заявляли, що пам’ятник впав сам по собі. Потрібно також згадати як в липні 2012 року за вказівкою міського голови проводилася містобудівна рада, де головний архітектор О. Грищенко заявляв, що бюст Івана Франка не відповідає ні естетичним, ні містобудівним нормам. Пізніше було сказано, що бюст взагалі не зазначений в жодних документах, та як виявилося, це – брехня, пам’ятник має свій реєстраційний номер.

Тоді представництво трускавецької Громадянської мережі «Опора» виступила з відповідною заявою, в якій було сказано – «…що на ділянку, де знаходиться бюст Івана Франка поклав око власник суміжної ділянки пан Гулієв, який багаторазово навідувався до міського голови, нам відомо, що міська рада готувалася до відчуження даної ділянки, провівши містобудівну раду з її рішенням перенести пам’ятник І. Франку в інше місце».

Виготовлений новий пам’ятник Франку ініціативна група запропонувала поставити на його історичне місце, а повалений бюст відреставрувати та подарувати одній зі шкіл міста Трускавця, і назвати цю школу іменем Франка. Однак влада не прислухалася до цієї пропозиції. Більше того, вона сьогодні демонтувала монолітний бронзовий бюст з гранітним постаментом, який стояв біля церкви св. Миколая.

А може пан Козир переплутав Леніна з Франком? А може пан Козир не бачить, який у нас в місті за його ініціативою стоїть недолугий пам’ятник національному герою Степану Бандері? В той час, коли на сході України повалюють пам’ятники Леніну, то у Трускавці демонтують пам’ятник легендарному землякові Івану Франку.

Ця листівка дійде до кожного трускавчанина і буде оприлюднена в засобах масової інформації. Люди повинні знати своїх «героїв». В свою чергу вимагаємо вирішити питання щодо розміщення пам’ятника І. Франку в місті Трускавці з широким залученням громади.

Руки – геть від Франка!

Представництво Громадянської мережі «Опора» в м. Трускавці

(Переглядів 686 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви