Як вкрасти гроші громади

04.04.2018 | Filed under: Публікації

Цієї статті про «ралі» у Трускавці не повинно було бути. Жалюгідна пародія на змагання, котра коштувала громаді Трускавця нелегко зароблених 300 тисяч гривень, пройшла під шквал обурення більшості громадян. Якщо опублікувати хоча б половину коментарів трускавчан, які висловили своє «фе» цьому театру абсурду, то вийшла б довжелезна стаття, а не це є нашою метою.

Проте все-таки поставити жирну крапку в дискусії про «ралі» у Трускавці треба. Хоча б тому, що в контратаку пішли тролі та ті, хто «причастився» грошей, виділених всупереч волі громади. Захищаючи ідею «ралі» в центрі Трускавця, вони забувають про те, що наражаються на ще більшу ненависть громадян і явно роблять ведмежу послугу міському голові Трускавця. Бо чим довше пам`ятатиме громада про провальні гонки з відірваним колесом та відсутністю належних заходів безпеки, тим гірше це для тих, хто сприяв організації цієї гидоти.

Отже, сама по собі ідея ралі у Трускавці не є поганою. Звісно, промоції від ралі як кіт наплакав, бо ж люди їдуть на курорт лікуватися та відпочивати, а ралі – це швидше забава для молоді, видовище, драйв, адреналін. Проте лише в тому випадку, якщо все продумано, прораховано, якщо є належні заходи безпеки, а на змагання приїжджає не «шрот».

Якщо б і проводити ралі в Трускавці, то це дійство явно потрібно виносити за межі міста, для прикладу з залученням частини об`їзної вулиці Городище чи старої кільцевої дороги, котра веде на Уличне. Можна б обміркувати і варіант ралі на Помірки, що явно не перешкоджало б абсолютній більшості трускавчан. Ясна річ, що обговорювати це мають не профани, які нав’язують пасивній владі свої умови, а ті, хто розбирається в суті питання.

Проте у 2018 році обставини так склалися, а всі можливі чинники так поєдналися, що замість планованого цікавого видовища вийшла пародійна трагедія-фарс. Перший чинник – місце проведення (конкретна траса), другий чинник – час проведення, третій чинник – сама організація змагань. Важко собі було уявити безглуздішу трасу, ніж від «Злати» їхати вверх по Шевченка, об`їжджати навколо церкву св. Миколая та костел і створювати масу незручностей мешканцям вулиць Сагайдачного, Бориславської, Лисенка та ще декількох. Важко придумати гірший час для таких змагань, ніж останні приготування до Великодніх свят, час спокою, задуми, рефлексії, молитви. У п’ятницю, коли по церквах йдуть хресні дороги, рев машин та веселі ритми естради є як мінімум недоречними. А певною мірою і образою почуття віруючих людей, які, Богу дякувати, становлять більшість у Трускавці. Щодо організації змагань, коли люди спокійно перебігали перед колесами автомобілів і лише чудо врятувало одного чоловіка від смерті, то тут вже мова має йти не про якісь морально-етичні аспекти, а про відповідальність за халатне ставлення та наражання на небезпеку жителів міста та відпочивальників. У м’якшому варіанті – про висновки, які однозначно мусять бути зроблені після такої так званої «події» як «ралі».

Остання субота березня. Перша субота справжньої весни. Люди масово вийшли погуляти – хто з дітьми, хто компаніями. Звичну дорогу до парку їм перегороджено. Замість насолодитися чистотою природи та щебетом пташок людям пропонують подихати вихлопними газами та оглушують їх ревом двигунів. «Перебігайте, якщо встигнете!» – пропонують старенькій польці, котра йшла з санаторію «Шахтар» зі своїм хворим на ногу чоловіком святити паску до костела. Діти без батьків стояли в небезпечній зоні і тільки Боже Провидіння справило, що не повторився Скнилів.

Чи були задоволені від «ралі»? Так. Значна частина серед них – це мешканці сусідніх з Трускавцем міст та сіл. Ці люди були задоволені і від виступу Тіни Кароль на день міста у Трускавці, вони раді будь-якому «халявному» заході на курорті, бо ж у себе вдома такого не побачать. Ясна річ, і серед трускавчан, особливо юного віку, були схвальні відгуки. Але якби Скнилівська трагедія не сталася, то тоді про ті віражі літаків над натовпом теж були би схвальні відгуки.

Шукати винних зараз марно. Хоча вони відомі – це ті, хто проголосував «за» виділення 300 тисяч гривень на це «дійство». Гроші платників податків пішли на чиюсь забаганку, на видовище, яке не принесе жодного результату. Аргументи, що от, мовляв, згадали про ралі на якомусь телеканалі – це не аргумент взагалі. По-перше, про обвал землі біля Трускавця говорилося ледь не на всіх українських телеканалах, то що, це теж промоція? А по-друге, навряд чи збільшиться кількість проданих путівок до трускавецьких санаторіїв через те, що хтось захоче на другий рік поїхати на курорт, щоб подивитися на ралі. Отже, 300 тисяч – це не була інвестиція у промоцію, це було марнотратство. А за марнотратство треба відповідати. Якщо не вдасться перед законом, то принаймні виборці це пригадають. Обов’язково.

На завершення про свідомість. Прихильники ралі звинувачують противників у несвідомості та зацофаності. Мовляв, ой, та то така подія, а ви смієте критикувати нашого міського голову. Але мера та організаторів ралі критикують не за організацію ралі, а за погану, непродуману організацію заходу, який неоднозначно сприймається серед громадськості міста. В групі «Міська рада Трускавець» на Фейсбуку вже після «ралі» проводилося опитування: 124 особи сказали, що не підтримують ралі в межах курорту Трускавець, і  тільки 52 висловилися «за» такий захід. «Ралі» не дало абсолютно ніяких поступлень в бюджет міста, натомість висмоктало з нього майже третину мільйона гривень! Якраз свідомі громадяни це зауважують і б`ють на сполох, а от 17 депутатів плюс міський голова їхню думку не враховують.

Що далі? А далі все буде окей! Будуть довибори до Трускавецької міської ради від сіл, які приєднаються до Трускавецької ОТГ. До 2020 року мер та депутати і надалі вирішуватимуть куди спускати гроші громади міста. Будуть ярмарки в центрі міста, від яких попри дохід до скарбниці міста-курорту ще більший дохід матиме хтось інший. Може знову будуть «ралі», знову запрошуватимуться дорожезні «зірки», які співатимуть російською, може «облагородять» центр до невпізнання. «Промоцію» буде робити львівська «самопоміч», звісно ж, за наші гроші, а ті місцеві, яких задовольняють крихти з панського столу, грудьми ставатимуть на захист найкращої влади.

А може буде й по-іншому. Може, влада нарешті зрозуміє, що обирали її не Тіна Кароль та не Василь Дзиндзюра з асоціації автомобілістів Прикарпаття, що безпека важливіша за видовища, а курорт є бальнеологічним, а не гастрономічно-гоночно-попсовим, що не можна традиції 190-літньої історії відкидати, пропонуючи взамін ерзац сумнівних експериментів над обличчям міста. Не вперше звучить думка, що кожен повинен відповідати своїй посаді, а фахівці в мерії далеко не всі, а деякі явно навіть не хочуть ані вчитися, ані змінюватися.

Найгірше те, що в результаті таких авантюр як із трьома мільйонами на день міста-2017 чи з 300 тисячами на «ралі» страждають не так «освоювачі» коштів, як імідж діючого міського голови. Він – на своєму місці, він хоче добра для курорту, робить промоцію, їздить, переживає, аж посивів і постарів за останні два з половиною роки. Але один в полі не воїн. Одна голова добре, а дві краще. Але та друга голова має радити на добре, а не на зле. Ті, що були проти нього, і далі будуть проти нього. А багатьох своїх прихильників він розгубив. Чи замінять їх мешканці сіл – наразі невідомо.

А «ралі», принаймні в такому вигляді, як 30-31 березня 2018 року, більше ніколи не повинно повторитися у Трускавці. Бо це не слава і не промоція, це дурість, пародія і ганьба, за яку громада заплатила такі великі гроші. Чи не краще було б за тих 300 тисяч відремонтувати вулицю Роксолани?

Володимир Ключак

P.S. Залишається надіятися, що у Трускавці не проводитимуть змагання дроворубів у курортному парку чи кориду на вулицях міста заради «промоції» та картинки на телебаченні.

(Переглядів 651 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви