А хто-хто йде в Раду від Дрогобиччини?

15.10.2014 | Filed under: Публікації

/Частина І/

Менше двох тижнів залишилося до виборів в український парламент. Вибори без вибору – так їх називають щораз частіше, адже залишилася стара система голосування – та ж сама, яка в 2012 році призвела до формування більшості «під Януковича» за участю сумнозвісних «тушок» Ці «тушки» й сьогодні рвуться до парламенту, часто як самовисуванці, а то і під відомими партійними брендами. Головна проблема цих виборів – не запроваджено відкритих партійних списків, а тому й надалі обираємо кота в мішку. За плечима справжніх патріотів та відомих політиків можуть ховатися негідники та пройдисвіти, олігархи та особи, відповідальні за розстріли на Майдані, за організацію Анти-Майдану, за здачу Криму, за війну на Сході.

Проте об’єктом нашого сьогоднішнього аналізу стане суто локальний аспект – хто ж із наших краян іде в депутати Верховної Ради України? Які представники Дрогобиччини балотуються не лише по 121 Дрогобицькому виборчому округу, але й по інших мажоритарних округах на Україні, а також по партійних списках?

13 жовтня в Дрогобичі ВО «Майдан» зробив спробу такого аналізу. З певних причин автор цих рядків не зміг побувати на цій зустрічі, тому не маємо можливості описати, що ж там відбувалося. Проте від «Дрогобицького Майдану» ми отримали необхідні матеріали, які і лягли в основу цього аналізу.

І. Кандидати в депутати по мажоритарному округу № 121 – загальні відомості

По Дрогобицькому мажоритарному виборчому округу № 121 балотується 12 кандидатів. Кожен з них має певну програму, з якою йде до виборця. За кожним із кандидатів стоять певні політичні сили, а також певні люди, з чого також можна робити відповідні висновки. З цих 12 кандидатів четверо добре знайомі виборцю Дрогобиччини із виборчої кампанії 2012 року. Це Павло Барнацький, Михайло Задорожний, Роман Ілик (переможець виборів-2012) та Ігор Курус. За даними із сайту ЦВК, панове Задорожний та Ілик проживають у Дрогобичі, а панове Барнацький та Курус – у Києві. Решта вісім кандидатів – порівняно нові обличчя для дрогобицького виборця. З них п’ятеро проживає на території Дрогобиччини (Григорій Дем`янчик, Богдан Матківський, Сергій Розора, Сергій Телех та Тарас Яцишин), троє – поза межами Дрогобиччини (Михайло Коваль в Кам`янка-Бузькому районі, Іван Матковський у Турківському районі, Денис Шмигаль у Львові).

Тим не менше декого з тих, хто не проживає на Дрогобиччині, аж ніяк не можна назвати «парашутистами». Для прикладу, Павло Барнацький та Ігор Курус є вихідцями з нашого краю (с. Довге Гірське та м. Стебник відповідно), а Іван Матковський є депутатом Дрогобицької районної ради.

Із 12 кандидатів п’ятеро – самовисуванці, семеро балотуються від тих чи інших політичних сил. А ось короткі дані про кандидатів із сайту ЦВК:

1. Барнацький Павло Степанович. Народився 3 серпня 1953 року в селі Довге-Гірське Дрогобицького району Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, головний консультант з юридично-наукових питань, Секретаріат Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя, член Партії захисників Вітчизни, проживає в місті Києві, судимість відсутня, самовисування.

2. Дем’янчик Григорій Петрович. Народився 7 березня 1971 року в селі Синява Збаразького району Тернопільської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, командир, 15 реактивний артилерійський полк Оперативного командування “Північ”, безпартійний, проживає в місті Дрогобич Львівської області, судимість відсутня, самовисування.

3. Задорожний Михайло Леонович. Народився 15 листопада 1966 року в селі Мала Білина Самбірського району Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, голова правління, Дрогобицька райспоживспілка, безпартійний, проживає в місті Дрогобич Львівської області, судимість відсутня, самовисування.

4. Ілик Роман Романович. Народився 14 листопада 1963 року в місті Борислав Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, проживає в місті Дрогобич Львівської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.

5. Коваль Михайло Васильович. Народився 30 сiчня 1969 року в місті Львові, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта загальна середня, директор, ПП “Спектр Центр”, директор, ТОВ “Паркстех”, голова ради директорів, корпорація “Інститут Українського Бізнесу”, безпартійний, проживає в смт Запитів Кам’янка-Бузького району Львівської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПАРТІЯ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА”.

6. Курус Ігор Федорович. Народився 2 сiчня 1970 року в місті Стебнику Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, директор, ТОВ “Бальнео група України”, безпартійний, проживає в місті Києві, судимість відсутня, суб’єкт висування – Радикальна Партія Олега Ляшка.

7. Матківський Богдан Миронович. Народився 14 лютого 1980 року в місті Трускавець Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, генеральний директор, ТОВ “ЗЕТ-Автор”, безпартійний, проживає в місті Дрогобич Львівської області, судимість відсутня, самовисування.

8. Матковський Іван Йосипович. Народився 8 березня 1982 року в селі Матків Турківського району Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, помічник-консультант народного депутата України, член Політичної партії “НАРОДНИЙ ФРОНТ”, проживає в селі Матків Турківського району Львівської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – Політична партія “НАРОДНИЙ ФРОНТ”.

9. Розора Сергій Петрович. Народився 16 сiчня 1967 року в місто Стебник Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, фізична особа – підприємець, член Політичної партії “Воля”, проживає в місті Стебник Львівської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – Політична партія “Воля”.

10. Телех Сергій Володимирович. Народився 6 вересня 1988 року в місті Борислав Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта середня спеціальна, секретар, Дрогобицький міський комітет Комуністичної партії України, член Комуністичної партії України, проживає в місті Борислав Львівської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – Комуністична партія України.

11. Шмигаль Денис Анатолійович. Народився 15 жовтня 1975 року в місті Львові, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, заступник начальника, Головне управління Міністерства доходів і зборів України у Львівській області, безпартійний, проживає в місті Львові, судимість відсутня, самовисування.

12. Яцишин Тарас Ярославович. Народився 11 жовтня 1981 року в селі Семигинів Стрийського району Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта середня спеціальна, комірник, магазин “Лео Кераміка”, безпартійний, проживає в місті Дрогобич Львівської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ АГРАРНЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ЗАСТУП”.

ІІ. Кандидати в депутати по мажоритарному округу № 121 – основні напрямки діяльності щодо загальноукраїнських питань

Павло Барнацький:

– Децентралізація владних повноважень, розподіл бюджету на місцях – передача реальної влади місцевим громадам.

– Обрання керівників обласних і районних адміністрацій всенародно.

– Злодіям, хабарникам, казнокрадам — Кримінальний Кодекс в дії.

– Звільнення економіки від адміністративного та податкового тягаря, скасування грабіжницьких Податкового Кодексу та ПДВ. Терміново провести скорочення податкової інспекції в п’ять разів.

– Здійснити інвентаризацію і переглянути законність приватизації всіх стратегічних об’єктів. Незаконно привласнені об’єкти реприватизувати.

– Не допустити приватизації сільськогосподарських земель та лісів. Перетворити Україну у всесвітній центр вирощування екологічно чистої сільськогосподарської продукції.

– Ліквідувати Конституційний Суд України та створити Конституційну палату при Верховному Суді України.

– Суди для людей, а не для влади. Змінити законодавство про статус суддів.

– Ухвалити закони про імпічмент Президента. України Внести зміни в Конституцію України про дострокове відкликання депутата за невиконання передвиборчої програми та пропуск сесійних засідань без поважних причин.

– Працівникам охорони здоров’я, освіти, культури — пільгове оподаткування.

– Для інвалідів, одиноких матерів, багатодітним та малозабезпеченим сім’ям — відповідні соціальні програми.

– Не допущення пограбування мешканців ЖЕКами дутими тарифами. Квартплата — тільки за надані послуги. Розробити законопроект про комунальні послуги в Україні.

Григорій Дем`янчик:

– Забезпечення надійної оборони країни від агресора. Бюджет Збройних Сил України повинен бути радикально збільшений (до подолання технічного відставання ЗСУ від країн-сусідів), враховуючи нагальну потребу реформування та переозброєння війська.

– Відновити престижність служби у ЗСУ та інших військових формуваннях. Збільшити грошове утримання військовослужбовців. Розв’язати проблему забезпечення їх житлом шляхом надання державою пільгових кредитів на його придбання.

– Беззастережно підтримуватиму інтеграцію України до євроатлантичних структур безпеки: очистити владу та силові структури від агентури Москви; погашення осередків сепаратизму; нейтралізації територіальних претензії до України; забезпечення виведення російських військових баз з української території; негайно реформувати та розбудовувати Збройні Сили та ВМС України.

– Вважаю пріоритетним напрямком роботи, вимагати від країн-членів НАТО вигідних для України умов, чітких гарантій та конкретних термінів можливого вступу України до Альянсу.

– Орієнтація силових структур на захист народу і країни, а не влади від народу. Голосуватиму за посилення кримінальної відповідальність за хабарництво та зловживання владою, за виборність суддів. Позбавлення депутатів і чиновників космічних зарплат і пільг. Зекономлені мільярдні гроші можуть бути спрямовані на створення робочих місць і соціальні допомогу тим, хто дійсно її потребує. Підтримуватиму створення громадських трибуналів присяжних з числа журналістів, експертів і громадських організацій, які повсюдно контролюватимуть владу. В Україні мають восторжествувати принципи правової держави та справедливості. Ці принципи вимагають наявності прозорої і несуперечливої законодавчої бази, доступного, справедливого, неупередженого і змагального судочинства, невідворотності покарання за злочин, гарантій дотримання основних прав особи, обмеження втручання держави в приватне і громадське життя.

– Антикорупційна люстрація судових, правоохоронних, податкових і митних органів. Внутрішні вороги не менш небезпечні за зовнішніх. Боротьбу зі шкідниками та “паразитами” у владі є надважливою. Жодних поблажок посібникам окупантів, казнокрадам, корупціонерам і брехунам! Україна переможе тільки тоді, коли рішуче захищатиметься! Викорінення перевертнів та пристосуванців у новій владі. Вони не зможуть більше сховатися за мандатами та кріслами від народного гніву! Очищення держави від корупції, змушення чиновника дотримуватися Закону. Оголошення бою олігархам, які разом з продажними чиновникам довели Український народ до злиднів! Встановлення публічного контролю за призначенням і діяльністю суддів і створення системи їхнього автономного функціонування, незалежного від законодавчої та виконавчої гілок влади. Усвідомлення, що пропонувати та давати хабар так само аморально, як його вимагати та брати. Утвердження в якості свого роду національної ідеї нетерпимості до корупції.

Михайло Задорожний:

– Підтримуватиму безумовне виконання Угоди про асоціацію з Євросоюзом;

– Працюватиму над тим, щоб забезпечити пріоритетний вихід на стандарти й критерії необхідні для вступу України в НАТО;

– працюватиму над законопроектами адміністративної реформи, для забезпечення розподілу повноважень усіх гілок влади, підвищення ролі органів місцевого самоврядування, децентралізації влади;

– ініціюватиму внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині збільшення відрахувань до місцевих бюджетів;

– гарантую конструктивну співпрацю з усіма національно-демократичними політичними партіями, громадськими організаціями, релігійними конфесіями;

– буду сприяти у надані статусу учасника бойових дій воїнам та іншим категоріям АТО.

– підтримувати розвиток національної культури, звичаїв та традицій;

– створення можливостей для фізичного і духовного розвитку молоді, її вихованню в дусі патріотизму та християнських цінностей;

– впровадження гарантованого безкоштовного медичного обслуговування, розвитку страхової медицини, підтримка створення амбулаторій сімейного лікаря.

– боротьба навколо спекулятивних махінацій щодо продажу землі;

– пільгове кредитування сільськогосподарського виробника, введення держзамовлення на зерно і продукцію тваринництва;

– підтримку малозабезпечених за рахунок запровадження нової системи оподаткування.

Роман Ілик:

ПЕРЕМОГА І ВСТАНОВЛЕННЯ МИРУ

Розвивати гідну, патріотичну армію. Провести люстрацію керівного складу Збройних Сил, забезпечити їх сучасне оснащення.

Крим – це Україна! Необхідно розробити програму повернення Криму.

Маємо гідно вшановувати Героїв нашого часу. Військові АТО, учасники Революції Гідності мають отримати відповідні соціальні статуси.

Переселенці мають повернутися у свої домівки, до своїх родин.

ВСТУП ДО НАТО

Визначити стратегічний вибір українці мають на Всеукраїнському референдумі щодо вступу в НАТО.

ЛЮСТРАЦІЯ

Основна хвороба, яка руйнує Україну – корумпованість. Без люстрації неможливо збудувати нову країну.

Ухвалити закон про люстрацію та створити незалежний державний орган з відповідними правами.

Суттєво скоротити чисельність працівників державних органів влади, провести переатестацію державних чиновників.

Відповідальність за корупцію має бути жорсткою.

ЧЕСНЕ ПРАВОСУДДЯ

Суди мають стати інстанціями рівного захисту прав усіх громадян.

Люстрація суддів – невід’ємний механізм розбудови країни рівних можливостей.

Скасувати недоторканість Президента, народних депутатів України, суддів.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР УКРАЇНИ

Україна має стати повноправним членом України в Європейському Союзі. Введення в дію Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

ПЕРЕМОГА, МИР, ПАТРІОТИЧНА АРМІЯ, НАТО, ЛЮСТРАЦІЯ, ЧЕСНЕ ПРАВОСУДДЯ, ЄС

Михайло Коваль:

ЖИТИ ВІЛЬНО

Аби влада була прозорою, слід створити дієві механізми громадського, правового і політичного контролю. Надати громадянам можливість отримувати вичерпну інформацію про рішення державних органів, про діяльність кожного чиновника, його статки й доходи. Провести зміни у політичній системі:

– обрання парламенту за відкритими списками;

– повне перезавантаження влади;

– децентралізація влади при збереженні унітарності та соборності держави;

– створення суспільного телебачення.

Не допустити в суспільстві чвар і провокацій на ґрунті мови, ідеології та релігії.

У сфері зовнішньої політики – повноцінне членство України в Європейському Союзі.

ЖИТИ БЕЗБІДНО

Реформувати економіку, використавши успішний досвід країн Центрально-Східної Європи. Спрямувати інвестиції у нові сфери бізнесу, створюючи робочі місця. Забезпечити соціальний захист найбідніших громадян.

Скоротити кількість податків, ставки – зменшити, офшори – перекрити.

Утвердити систему спрощеного оподаткування для малого та середнього бізнесу.

Забезпечити доступ української продукції на світові ринки. Аграрна галузь може стати точкою прориву для української економіки.

ЖИТИ ЧЕСНО

Україна повинна стати правовою державою з прозорим законодавством, справедливим судочинством, гарантіями дотримання основних прав особи.

Пріоритетними завданнями на цьому шляху є:

– антикорупційну люстрацію судових, правоохоронних, податкових і митних органів;

– встановити публічний контролю за призначенням та діяльністю суддів;

– сформувати професійний корпус державних службовців;

– остаточно викорінити корупцію.

ЖИТИ БЕЗПЕЧНО

Україна сама мусить забезпечити свою оборону. Відновити, модернізувати та посилити Збройні сили України. Зміцнити обороноздатність нашої держави.

Ігор Курус:

– Посилення обороноздатності і зовнішньої політики

– Люстрацію та боротьбу зі шкідниками у владі

– Ліквідацію бюрократії

– Свободу економічної діяльності і захист національного виробника

– Комплексну реформу місцевого самоврядування

– Аграрну реформу

– Стратегічні реформи для розвитку держави

Богдан Матківський:

Впродовж останніх семи років, я працюю у великій команді, зусиллями якої в Україні створено потужний проект соціально-економічного розвитку «ПРОГРАМА-ЗЕТ» (www.prozet.com.ua), що не має аналогів в світі. Мета та місія проекту – радикальне оздоровлення економіки та новітній підхід до побудови соціальних відносин у суспільстві.

Проект був підтриманий Майданом і отримав назву «Громадські Програми».

Я ДОБИВАТИМУСЬ: В стислий термін розробити та реалізувати «Державну Програму соціально-економічного розвитку України» на платформі «Громадських програм».

ГАРАНТУЮ РЕЗУЛЬТАТ:

– додаткове пенсійне страхування громадян. Страхується людина не як працівник, а як споживач. Це дає державі інструмент розвитку існуючої пенсійної системи;

– можливість створення нової програми будівництва соціального житла, без багатомільярдних витрат з бюджету;

– доступне житло для населення «під ключ». Розстрочка на 30 років без відсотків та першого внеску;

– можливість придбання нового автотранспорту в розстрочку на 15 років без відсотків та першого внеску;

– можливість розвитку регіонального самоврядування, через механізм додаткових фінансових надходжень до місцевих бюджетів;

– суттєве зменшення тіньової складової економіки, за рахунок повної прозорості та економічної вигоди всіх учасників цієї системи;

– послаблення існуючого податкового тиску, шляхом альтернативної форми оподаткування;

– позитивний образ Банківської і Страхової систем держави, та розвиток культури відносин широких мас населення в рамках цих систем;

– соціальні заходи. Зокрема надання постійної психологічної, юридичної, матеріальної допомоги будинкам пристарілих, дитячим будинкам, школам-інтернатам. В тому числі, постійна робота з системами виконання покарань. Та ін.;

– через невід’ємність благодійності в бізнес-системі, покращати образ комерційних взаємовідносин серед населення країни, та культивувати соціальну відповідальність бізнесу.

ГОЛОВНЕ: жодних фінансових пірамід, що призвели до краху світової економіки!

Практичні дії із впровадження новітньої економічної програми в Україні відбуваються вже сьогодні. Вже сьогодні безкоштовно формується черга з учасників АТО та переселенців, Громадян України, що потребують покращення житлових умов, фінансової, та психологічної підтримки.

Іван Матковський:

1. БЕЗПЕКА

Найголовнішим завданням партія вважає відновлення територіальної цілісності України, звільнення її від терористів, іноземних військ та найманців, встановлення належного контролю над державним кордоном.

2. ПОЛІТИЧНИЙ РОЗВИТОК

Головними пріоритетами реформ у державно-правовій сфері партія вважає наближення України до європейських стандартів урядування, суттєве обмеження корупції, децентралізацію та розвиток місцевого самоврядування.

3. ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК

Дорожня карта реформування виписана в Угоді про асоціацію з ЄС. Водночас, Україна має самостійно визначити «точки економічного зростання», виходячи з особливостей свого геополітичного і геоекономічного становища, своїх природних і людських ресурсів.

4. РОЗВИТОК ЕНЕРГЕТИКИ

Реформування має буде відбуватися за такими напрямками:

диверсифікація як самих енергоносіїв, так і шляхів їх постачання;

приведення енергетичного сектору у відповідність до вимог Договору про створення Енергетичного співтовариства;

реалізація довгострокової державної програми підвищення енергоефективності.

5. СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ І ГУМАНІТАРНИЙ РОЗВИТОК

Попри всі проблеми, які переживає Україна, ми не маємо права обійти увагою малозабезпечених, знедолених, тих, хто не може подбати про себе сам.

6. ВІДБУДОВА І РОЗВИТОК РЕГІОНІВ, ЩО ПОСТРАЖДАЛИ ВІД АГРЕСІЇ

Партія виступає за активне залучення іноземних держав, міжнародних організацій, донорів, до відбудови і розвитку територій держави, що постраждали внаслідок агресії.

Сергій Розора:

Крок 1: Створення ефективних державних структур та кадрова люстрація

Ми забезпечимо повну переатестацію за люстраційними критеріями державного апарату, суддів, правоохоронних органів з виявленням та збереженням на службі лише тих професіоналів, які спроможні виконувати свої функції.

Крок 2: Ліквідація корупційної економіки та олігархічних монополій

Ми гарантуватимемо право приватної власності, безперешкодного ведення легального бізнесу та невтручання державних органів в господарську діяльність – одна з ключових економічних гарантій держави.

Крок 3: Реформа доктрини національної безпеки

Розвиток вітчизняного Військово-промислового комплексу має стати одним із пріоритетів держави. Збройні сили України мають складатися з сил спеціальних операцій, Національної Гвардії та потужного військового резерву.

Крок 4: Інформаційна політика та ЗМІ

Розвиток незалежних ЗМІ є важливою складовою забезпечення прав і свобод громадян України та потужною зброєю в інформаційній війні. На базі державних та комунальних ЗМІ буде створений потужний громадський мовник.

Крок 5: Відновлення конституційних прав територіальних громад

Необхідно привести законодавчу бази України у відповідність до Конституції і Хартії про місцеве самоврядування для створення процедур здійснення прав власності та управління територіальними громадами. В країні мають запрацювати законодавчі механізми місцевої демократії: місцеві референдуми, громадські слухання, місцева ініціатива.

Сергій Телех:

– забезпечити державне регулювання та державний контроль за розвитком економіки;

– поступовим підвищенням зарплат та пенсій, оздоровленням кредитно-фінансової політики забезпечити відродження і розвиток внутрішнього ринку;

– створити законодавчу базу для викупу державного майна із приватної власності необхідних державному сектору засобів виробництва та для націоналізації незаконно привласнених;

– поновити державну монополію на лікеро-горілчані та тютюнові вироби;

– не допустити продаж земель сільськогосподарського призначення;

– забезпечити гідне фінансування науки.

– встановити жорсткий державний контроль за цінами на продукти харчування і медикаменти першої необхідності;

– створити мережу державних та комунальних підприємств роздрібної торгівлі, послуг, державних аптек;

– забезпечити безкоштовне здобуття середньо-спеціальної та вищої освіти громадянами у державних закладах;

– відновити мережу медичних установ у малих містах і сільських регіонах, в яких за державний кошт забезпечити видачу ліків для пенсіонерів всіх категорій, членів сімей багатодітних родин;

– в житлово-комунальній сфері прийняти Закон про порядок формування цін і тарифів на комунальні послуги; їх оплата не повинна перевищувати 10% від сумарного доходу домогосподарства.

Тарас Яцишин:

1. У сфері державницької політики головним для себе вважаю підтримку програм, спрямованих на:

– відродження історії, мови та духовності народу, як головних чинників створення, формування та існування держави;

– утвердження єдиної – української мови в державі;

– духовне збагачення українського народу;

– суттєве зменшення кількості депутатів Верховної Ради (їх має бути не більше ніж 250 осіб);

– високу професійність депутатського корпусу усіх рівнів.

2. У сфері аграрної політики гарантую підтримку законів про:

– позбавлення шахраїв можливості спекулювати землею, яка перестане не бути товаром;

– встановлення гарантована кожному селянину справедливої та стабільної орендної плати за користування паєм;

– скерування максимальної уваги розвитку аграрних підприємств;

– державну підтримку виробництва сільськогосподарської продукції;

– сприяння діяльності малого та середнього бізнесу – основи економіки країни;

– збільшення виробництва продукції відповідно і відрахувань до бюджету;

– доглянутість землі та обов’язковість дотримання сівозміни в вирощуванні сільськогосподарських культур;

– державну підтримку сільського господарства, товаровиробників , яка дасть змогу більше коштів спрямовувати на розвиток територіальних громад.

3. У сфері соціально – культурного розвитку для утвердження в свідомості молодого покоління людських цінностей , патріотизму та впевненості в завтрашньому дні буду відстоювати:

– пріоритетність і реальність законів , що сприятимуть відродженню села. Коли ми відродимо село, тоді забезпечимо достойне життя кожного українця;

– ініціативи, за яких здоровий спосіб життя має стати нормою. Для цього велику увагу приділятиму будівництву нових спортивних споруд, стадіонів,майданчиків;

– створення робочих місць для молоді;

– будівництво нових водогонів та газопроводів, шкіл та поліклінік;

– збереження і будівництво храмів;

– розвиток науки і культури;

– забезпечення гідного життя пенсіонерам, іншим мало захищеним верствам населення.

ІІ. Кандидати в депутати по мажоритарному округу № 121 – основні напрямки діяльності щодо розвитку Дрогобиччини

Павло Барнацький:

– Трускавцю, Східниці — статус національної оздоровниці та міжнародного туристично-лікувального центру;

– Бориславу — статус нафтовидобувного центру України та визнання зоною екологічного лиха;

– Дрогобичу — статус центру відродженого промислового комплексу західного регіону.

– Стебнику — статус міста обласного підпорядкування та визнання зоною екологічного лиха.

– Карпатському краю — статус національного заповідника.

Михайло Задорожний:

– постійно проводити прийоми громадян, звітувати та інформувати виборців про свою роботу та діяльність Верховної Ради України;

– залучати зовнішні джерела, кошти державного бюджету, міжнародних фінансових організацій, вітчизняних інвесторів для вирішення важливих питань життєдіяльності Дрогобича, Трускавця;

– у випадку ініціювання громадою міста Стебника зміни статуту міста добиватися законодавчого закріплення;

– підтримувати відродження духовних і національних традицій, збереження історичної пам’яті та культурної спадщини;

– сприяти розвитку і технічному переоснащенню закладів охорони здоров’я, освіти та культури;

– добиватися вирішення екологічних проблем у м. Борислав.

Роман Ілик:

Враховуючи те, що за два роки роботи, частину пунктів передвиборчої програми 2012 року виконано частково та закладено фундамент для їх повної реалізації, вважаю своїм обов’язком продовжити реалізацію взятих зобов’язань і розвивати те, що вдалось зробити.

Вирішення проблеми водопостачання, зокрема у Бориславі, перегляд завищених комунальних тарифів.

Виділення коштів для ремонту доріг і відновлення зруйнованих мостів.

Розширення схеми сполучення залізничним транспортом між населеними пунктами Дрогобиччини та області і України.

Відкриття нових дошкільних навчальних закладів.

Прийняття закону про обов’язкове працевлаштування випускників.

Реальна фінансова підтримки сільської медицини.

Запровадження державної програми освітлення вулиць і населених пунктів.

Вирішення екологічних проблем Стебника і Борислава; налагодження вчасного збору і вивезення сміття.

Промоція курортів Трускавця і Східниці як оздоровчих центрів.

Державна підтримка розвитку малого і середнього бізнесу; «реанімація» великих підприємств.

Надання статусу національного Дрогобицькому педуніверситету ім. І.Франка.

Михайло Коваль:

– Вирішення проблем водопостачання та ревізія комунальних тарифів у Стебнику та Трускавці.

– Якісне сполучення між районними населеними пунктами.

– Збільшення кількості дошкільних навчальних закладів, відновлення відомчих садочків.

– вирішення проблем із екологією у Бориславі та Стебнику.

– Зелене світло малому та середньому бізнесу.

– Відновлення великих підприємств; Дрогобицького Нафтопереробного заводу та Дрогобицький автокрановий завод.

– Програма розвитку сільської медицини.

– Розвиток курортів Трускавця і Східниці як міжнародних оздоровчих центрів.

Ігор Курус:

ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ для чого сприятиму:

– затвердженню меж міст і сіл;

– залученню коштів на ремонт доріг;

– залученню коштів на відновлення обробки землі та відновленню кооперації між селами і містами для реалізації місцевої продукції;

– організації забору та використанню супутнього газу в Бориславі;

– відновленню роботи підприємств Дрогобича, Борислава та Стебницького ДГХП «Полімінерал»;

– виділенню коштів на реконструкцію церков Св. Юра, Покрови та Шпихліра, залученню туристів на Дрогобиччину та розвитку «зеленого туризму».

Сприятиму виділенню коштів для функціонування ФАПів у селах та розвитку існуючих медичних закладів у містах.

Сприятиму відкриттю аптек в селах.

Ініціюватиму зміни автобусних маршрутів з урахуванням інтересів пасажирів та перевізників.

Вирішуватиму проблему водовідведення з приватних садиб.

Активізуватиму роботи з укріплення та очищення русел і берегів річок.

Сприятиму створенню ОСББ та встановленню економічно обґрунтованих тарифів на послуги ЖКГ.

Сприятиму виділенню коштів для ремонту шкіл.

Сприятиму переходу закладів освіти до викладання за допомогою новітніх технологій.

Сприятиму відновленню в селах дитячих садків.

Сприятиму забезпеченню бібліотек літературою та підключення до інтернету.

Сприятиму розвитку футболу на Дрогобиччині.

Іван Матковський:

Сприяти відродженню нафто- і газовидобуванню та нафтопереробки на Дрогобиччині;

Підвищувати престиж Краю, як всеукраїнської оздоровниці, зокрема і через будівництво відсутніх доріг;

На законодавчому рівні домогтися залишення рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються на Дрогобиччині у місцевих бюджетах.

Скасувати Постанови Кабміну про звільнення відомчих санаторіїв від плати за землю у Трускавці;

Відстоювати та всіляко підтримувати Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка, вихованцем якого я є;

Популяризувати на загальноукраїнському рівні творчість і особу Івана Франка та працювати над видання повної спадщини генія;

Відроджувати та дбати за збереження культурної спадщини Поляків, Євреїв та всіх тих, хто вписав Дрогобич, Борислав, Трускавець та села Дрогобиччини в спадщину світової культури.

Сергій Розора:

1. Відновити економічний потенціал Дрогобича та регіону з метою створення нових робочих місць через:

а) створення промислової ділянки, яку ще в 2005 році запланували в Стратегічному плані розвитку Дрогобича, який ми з однодумцями розробляли спільно з USAID;

б) створення бізнес – інкубатора для популяризації та поширення малого та середнього бізнесу в регіоні.

2. В зв’язку з російською агресією та занепадом соціального страхування переорієнтувати курорт Трускавець на європейського відпочивальника, для чого втілити інфраструктурний проект, який можна профінансувати з гранду ЄС в Програмі транскордонної співпраці.

3. По можливості вирішувати поточні завдання та задавнені екологічні проблеми в регіоні.

4. Сприяти створенню патріотичних молодіжних організацій та пропаганді здорового способу життя.

Денис Шмигаль:

1. Невідкладно забезпечити на постійній основі матеріальну, соціальну та суспільну підтримку сімей загиблих під час АТО, а також підтримку та створення умов для повноцінного життя важкопораненим під час бойових дій.

2. Надати реальну допомогу районній владі та міським урядникам у вирішенні питання створення нових робочих місць, у тому числі для повернення з заробітків наших жінок і чоловіків, матерів та батьків.

3. Залучити інвесторів на Дрогобиччину шляхом створення належних умов, у тому числі через реалізацію проектів міжнародної технічної допомоги, створення ряду індустріальних (промислових) парків, з базовим у місті Дрогобич.

4. Залучити кошти з державного та обласного бюджетів на капітальний ремонт покриття існуючих доріг та будівництво доріг у кварталах житлової забудови міст Дрогобича, Трускавця, Борислава, Стебника, Східниці та у селах району.

5. Ліквідувати наслідки довготривалого видобування нафти і газу та зменшити загазованість навколишнього середовища м. Борислава.

6. Відновити державну п’ятирічну цільову програму невідкладних заходів із запобігання загостренню екологічної і соціальної ситуації у м. Бориславі, розробити та запровадити аналогічні державні та обласні програми для міста Стебника та Дрогобича.

7. Звільнити від сплати податків, видобувні підприємства, оскільки на сьогодні видобуток вуглеводнів проводиться з родовищ, які експлуатуються понад століття. (Бориславське, Східницьке та Стрільбицьке родовища) і є виснаженими, при цьому по них сплачується загальний податок без урахування їх стану.

8. Забезпечити якісне водопостачання та екологічне водовідведення. Створити комунальні системи очистки стоків і водовідведення.

9. Забезпечити капітальні ремонти існуючих та будівництво нових дошкільних навчальних закладів.

10. Забезпечити якісне надання освітніх послуг дітям з особливими потребами.

11. Провести у межах заходів державних та обласних програм повне утеплення будівель освітніх та медичних закладів, реконструювати теплові котельні з переведенням їх на тверде паливо.

12. Вирішити питання добудови лікарні у місті Бориславі, використавши на кошти, які передбачені у Загальнодержавній цільовій програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013-2017 роки.

13. Вирішити питання придбання реанімобілів (санітарного транспорту класу «А»).

14. Прискорити будівництво мостів і мостових переходів, у тому числі моста через р. Лошань по вул. Гірній, автомобільного моста через річку Тисменицю у м. Бориславі та понад двадцятьох інших мостів та переходів через річки у районі та у містах.

15. Сприяти відновленню роботи ЗАТ “Фарфор”, ВАТ “Бориславський хімзавод”, ВАТ “Бориславський завод штучних алмазів та алмазного інструменту”, ВАТ “НДІ “Синтез”, ВАТ “Бориславська взуттєва фабрика”.

16. Ініціювати та завершити процедуру надання статусу курорту державного значення селищу Східниця, у тому числі вирішивши комплекс проблемних питань, пов’язаних із, створенням належної транспортної та інженерної інфраструктури, врегулювання питання надрокористувача джерел мінеральної води.

***

Як бачимо, окремі кандидати навіть близько не вказують, що вони планують зробити конкретно для Дрогобиччиниі мають надію з головою пірнути у велику всеукраїнську політику. Є й такі, що детально розписують проблеми краю, але наскільки реальними є їхні обіцянки братися за вирішення всіх цих питань? Отже, як завжди, виборцю Дрогобицького краю знову прийдеться зробити непростий вибір…

/Частина ІІ/

Свита формує короля. Від того, які люди працюють в команді того чи іншого кандидата багато що можна зрозуміти вже зараз. Спробуємо проаналізувати, кого обираємо, адже за довіреними особами, за уповноваженими в округах і за іншими представниками тих чи інших кандидатів зможемо мати краще уявлення про самих кандидатів.

І. Довірені особи кандидатів та групи підтримки (дані з сайту ЦВК та із власних джерел)

Барнацький Павло Степанович:

Загродцький Орест Євгенович, Сороневич Остап Ярославович, Фоменко Олег Леонідович. Є інформація, що активно підтримують цього кандидата депутати Трускавецької міської ради Іван Герльовський та Олег Ярема. Має Павло Барнацький підтримку і серед колишніх працівників органів внутрішніх справ. Може розраховувати і на представників партії «Громадянська позиція Анатолія Гриценка», яка його підтримала.

Задорожний Михайло Леонович:

Дем’яновська Наталія Олексіївна,   Кіндратів Марія Петрівна. Неформально Михайло Задорожний може розраховувати на підтримку ВО «Свобода», адже він є членом фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді (але не членом партії).

Ілик Роман Романович:

Заяць Ольга Василівна, Малий Андрій Дмитрович, Пукало Богдан Михайлович. Звичайно, що підтримують висуванця ВО «Батьківщина» партійні осередки цієї політичної сили на Дрогобиччині (у Трускавці очолює «Батьківщину» депутат ТМР Руслан Крамар). Уповноваженими особами «Батьківщини» (партія, яка висунула цього кандидата), є Яворський Орест Федорович та Пилип’як Роман Васильович. Якщо врахувати статус чинного народного депутата та кількість помічників, то група підтримки у кандидата Романа Ілика досить солідна.

Коваль Михайло Васильович:

Зазуляк Андрій Михайлович, Кім Сергій Русланович, Павлюх Андрій Богданович. На цього кандидата працюють осередки партії «УДАР». Уповноваженими особами Блоку Петра Порошенка (висунув цього кандидата) є Кушлик Юрій Орестович та Нелюбін Володимир Анатолійович. Є інформація про підтримку цього кандидата відомим у Дрогобичі політиком Володимиром Ямельницьким, екс-помічником народного депутата Ілика.

Курус Ігор Федорович:

Кульчинський Андрій Богданович, Мірчук Василь Петрович, Стецівка Володимир Іванович. Уповноваженою особою Радикальної партії Олега Ляшка (висунула цього кандидата), є Смола Сергій Мирославович та депутат Трускавецької міської ради Богдан Процишин.

Матківський Богдан Миронович:

Дукас Олег Ярославович, Павлечко Василь Осипович, Червак Богдан Остапович. Є інформація про підтримку цього кандидата осередками Конгресу Українських Націоналістів (голова ЛОО Проводу КУН – Тарас Гентош).

Матковський Іван Йосипович:

Уповноваженими особами партії «Народний Фронт» (висунула цього кандидата) є Матковський Михайло Йосипович та депутат Трускавецької міської ради Кіселичник Олег Осипович. Є інформація про підтримку цього кандидата симпатиками колишньої партії А. Яценюка «Фронт змін».

Телех Сергій Володимирович:

Уповноваженою особою Комуністичної партії України (висунула цього кандидата) є Старовойтова Валентина Михайлівна. Повна підтримка комуністів регіону.

Шмигаль Денис Анатолійович:

Кучинський Ростислав Олексійович,          Щеп’як Андрій Іванович.

Яцишин Тарас Ярославович:

Уповноваженими особами партії «Заступ» (висунула цього кандидата), є Катриняк Володимир Степанович та Коваль Тарас Іванович.

/Частина ІІІ/

Гадаємо, що нашим читачам буде цікаво дізнатися, що до Верховної Ради України йдуть представники Дрогобиччини не тільки по мажоритарному округу № 121, але і по інших мажоритарних округах. Так, ВО «Дрогобицький Майдан» виявив двох таких кандидатів – один з них балотується в Луганській області, а інший – в Одесі. Ось дані про цих кандидатів.

1. Калічак Павло Васильович. Самовисування, ОВО №112 (міста Рубіжне, Кіровськ, Брянка, частина міста Первомайська). Народився 14 лютого 1991 року в селі Лішня Дрогобицького району Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, юрист, ТОВ “Опрон-Україна”, безпартійний, проживає в місті Дрогобич Львівської області, судимість відсутня, самовисування.

2. Ровинський Андрій Володимирович. Самовисування, ОВО №133 (місто Одеса, Київський район). Народився 2 серпня 1991 року в місті Дрогобич Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта загальна середня, заступник директора, ТОВ “Асметал”, безпартійний, проживає в місті Дрогобич Львівської області, судимість відсутня, самовисування.

Десять представників Дрогобиччини було виявлено у партійних списках різних політичних сил.

1. Губерський Валерій Вікторович. ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ АГРАРНЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ЗАСТУП”, №63. Народився 18 листопада 1963 року громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, начальник, відділення ПРАТ “УПСК”, член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ АГРАРНЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ЗАСТУП”, проживає в місті Дрогобич Львівської області, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 63.

2. Іванишин Петро Васильович. Політична партія “ПРАВИЙ СЕКТОР”, №10. Народився 4 червня 1975 року громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, член генеральної ради, Асоціація викладачів української мови та літератури, член Політичної партії “ПРАВИЙ СЕКТОР”, проживає в місті Дрогобич Львівської області, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 10.

3. Кацер-Бучковська Наталія Володимирівна. Політична партія “НАРОДНИЙ ФРОНТ”, №54. Народилася 15 березня 1983 року, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, директор, ТОВ “Кей Сі Джі Інвестмент Консалтинг”, безпартійнa, проживає в смт Східниця Бориславського району Львівської області, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 54.

4. Костів Олег Теодорович. Політична Партія “5.10”, №153. Народився 3 квiтня 1967 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта середня спеціальна, фізична особа – підприємець, член Політичної Партії “5.10”, проживає в місті Дрогобич Львівської області, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 153.

5. Оленич Сергій Романович. Політична партія “Об’єднання “САМОПОМІЧ”, №56. Народився 31 серпня 1982 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, заступник Бориславського міського голови з питань діяльності виконавчих органів, член Політичної партії “Об’єднання “САМОПОМІЧ”, проживає в місті Дрогобич Львівської області, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 56.

6. Пирог Олена Володимирівна. Політична Партія “5.10”, №154. Народилася 28 липня 1978 року, громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта загальна середня, тимчасово не працює, член Політичної Партії “5.10”, проживає в місті Борислав Львівської області, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 154.

7. Рентюк Роман Ігорович. ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ АГРАРНЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ЗАСТУП”, ОВО №124. Народився 3 вересня 1977 року в місті Борислав Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, військовослужбовець, Збройні сили України, член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ АГРАРНЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ЗАСТУП”, проживає в місті Борислав Львівської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ АГРАРНЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ЗАСТУП”.

8. Роман Василь Русланович.           ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ АГРАРНЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ЗАСТУП”, ОВО №126. Народився 15 лютого 1992 року в місті Борислав Львівської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта загальна середня, військовослужбовець, Збройні сили України, член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ АГРАРНЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ЗАСТУП”, проживає в місті Борислав Львівської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ АГРАРНЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ЗАСТУП”.

9. Танчук Роман Володимирович. ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ВСЕУКРАЇНСЬКЕ АГРАРНЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ЗАСТУП”, №150. Народився 15 квiтня 1960 року громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, голова, Фермерське господарство “Ромалін”, безпартійний, проживає в місті Дрогобич Львівської області, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 150.

10. Черкашин Юрій Сергійович. Політична партія Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, №77. Народився 4 листопада 1989 року, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, т.в.о. командира першого взводу, батальйон особливого призначення “Січ”, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, проживає в місті Борислав Львівської області, судимість відсутня, включений до виборчого списку під № 77.

Як бачимо, з цих 10 мешканців Дрогобиччини найбільше (четверо) балотується від «Заступу», але троє з них фактично не є відомими у місцевій політиці, виняток становить хіба Валерій Губерський.

Також маємо двох представників партії 5.10, які також не надто «засвітилися» в місцевій політиці. Від «Народного фронту» балотується мешканка Східниці, яка також невідома широкому загалу Дрогобиччини.

Натомість троє інших кандидатів у партійних списках є більш відомими. Це депутат Бориславської міської ради Юрій Черкашин, який йде під № 77 у списку партії ВО «Свобода», це заступник міського голови Борислава та депутат Дрогобицької районної ради Сергій Оленич, який йде під № 56 «Самопомочі» і це Петро Іванишин, науковець з Дрогобича, який іде під № 10 у партійному списку «Правого сектора».

Дуже шкода, але здається, що і цього разу в українському парламенті інтереси Дрогобиччини представлятиме тільки одна людина, в кращому випадку – дві-три, не більше. Напевно, варто нашим краянам бути більш активними в політичному плані і не тільки допомагати іншим здобувати владу, але і самим йти у цю владу. Щоб змінити на краще життя свого краю, рідної Дрогобиччини.

Підготував Володимир Ключак

(Переглядів 883 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви