Чому полковник не хоче стати генералом

16.10.2014 | Filed under: Публікації

Коротка довідка: Григорій Петрович Дем’янчик народився на Тернопільщині. Батько і мати працювали у місцевому колгоспі, виховували чотирьох дітей. Всі вони здобули вищу освіту. Григорій вибрав військову професію; він закінчив Хмельницьке вище артилерійське училище, Національну академію оборони ЗСУ. 43-річний полковник проживає у Дрогобичі, одружений, має дочку і сина.

Командує 15 реактивним артилерійським полком оперативного командування «Північ». Цьогоріч на виборах до парламенту кандидує у виборчому окрузі № 121 як самовисуванець.

– Пане полковнику, якщо не є військовою таємницею, то скажіть, будь ласка, скільки реактивних батерей з вашого полку виїхали на війну?

– Три реактивні батереї нині перебувають в епіцентрі військових подій на сході України. Дві з них прикривають кордон, одна безпосередньо воює. Тактика ведення бою така, що постійно треба міняти дислокацію, щоб ворог не завдав удару у відповідь. Весь наявний арсенал, а ми оснащені ракетами «Смерч», працює бездоганно. У секретному зведенні є перелік успіхів наших воїнів. На жаль, одного контрактника Юрія Комара ми втратили, і це великий біль для нас і горе для родини. Ми пам’ятаємо про Юрія і всіляко підтримуватимемо його рідних.

– Ви полковник, могли стати генералом, кадровий офіцер, у якого зразковий полк у системі ОК «Північ», чомусь вирішили змінити військовий однострій на цивільний костюм. Переконайте виборців, що робите правильний крок…

– Мене не гріє мрія про генеральські пагони. Для мене головне – ставлення підлеглих як до свого командира; чи дбаю я про них, чи забезпечую їх всім необхідним для безпеки їхнього життя. Зрештою, нині є чимало інформації про диванних генералів, а їх у ЗСУ чимало, більшість з них неспроможні керувати військами. Потрібно реформувати армію, і в мене на це є своє бачення.

– Але нашим краянам хотілося б, щоб депутат передусім дбав про цивільну суспільну нішу, тобто як посприяти реанімації підприємств, щоб люди мали роботу, як «затягнути» інвестиції, тощо.

– Не заперечую й те, що чимало людей зададуть собі таке запитання, мовляв, навіщо у парламенті військовий, і що він зробить для громади. Буду спростовувати це однобоке тлумачення. По-перше, за першою спеціальністю я – інженер, за другою – військовий, тому розуміюся, що треба робити у цих площинах.

Наприклад, у Бориславі військове містечко можна перепрофілювати на навчальний центр, у Дрогобичі – на автодром і т.д. На військові рейки можна задіяти автокрановий і машинобудівний заводи. А це робочі місця. І це не якісь казки, а реалії сьогодення. Україна мусить творити військову міць як для передової, так і для тилу. Так що полковник Дем’янчик не пастиме задніх у парламенті.

У нас, багатьох військових, є патріотичне натхнення – зробити гідну країну, щоб молоді хлопці не ховалися за маминими спідницями, а з бажанням йшли до армії. У парламенті також потрібні і наші думки, і аргументи. Хай людей не лякають військові, які ідуть у владу. Є чимало прикладів, коли країнами, зокрема США, Францією та іншими керували кадрові військові.

І ще такий нюанс: можливо, присутність військових у парламенті втихомирить бездарних базік і провокаторів, і вони більше працюватимуть на країну, аніж на власний бізнес. Депутат має служити народу, а не «обростати» різними благами і пільгами.

– Хочете натякнути, що це такий собі фактор стримання від необдуманих кроків деяких депутатів.

– А це для роздумів. Люди у нас мудрі. У моїй родині честь і порядність цінують понад усе. Тому я дорожу цьому прищепленому імунітету, і за Україну боротимуся відчайдушно на будь-якому полі, і в будь-якій ролі.

Знаєте, згадав цікаву оповідку про те, як один чоловік, проходячи повз щойно розпочату новобудову, запитав одного робітника що він робить. У відповідь почув: «Пісок підношу». Другий сказав, що цеглу поставляє мулярам, і лише третій з гордістю мовив: «Храм будую…» Я теж знаю, що маю будувати державу і хочу докластися до цього чесно, принципово і гідно.

– Пане полковнику, віри і сподівання у перемогу і головне пам’ятати, що у медалі є зворотня сторона.

– Якщо про ці речі забувати, то не варто прагнути приміряти на себе майку лідера.

Розмовляв В. Турмис, фото Я. Грицика, газета «Галицька Зоря»

(Переглядів 499 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви