Чому полковник не хоче стати генералом

16.10.2014 | Filed under: Публікації

Коротка довідка: Григорій Петрович Дем’янчик народився на Тернопільщині. Батько і мати працювали у місцевому колгоспі, виховували чотирьох дітей. Всі вони здобули вищу освіту. Григорій вибрав військову професію; він закінчив Хмельницьке вище артилерійське училище, Національну академію оборони ЗСУ. 43-річний полковник проживає у Дрогобичі, одружений, має дочку і сина.

Командує 15 реактивним артилерійським полком оперативного командування «Північ». Цьогоріч на виборах до парламенту кандидує у виборчому окрузі № 121 як самовисуванець.

– Пане полковнику, якщо не є військовою таємницею, то скажіть, будь ласка, скільки реактивних батерей з вашого полку виїхали на війну?

– Три реактивні батереї нині перебувають в епіцентрі військових подій на сході України. Дві з них прикривають кордон, одна безпосередньо воює. Тактика ведення бою така, що постійно треба міняти дислокацію, щоб ворог не завдав удару у відповідь. Весь наявний арсенал, а ми оснащені ракетами «Смерч», працює бездоганно. У секретному зведенні є перелік успіхів наших воїнів. На жаль, одного контрактника Юрія Комара ми втратили, і це великий біль для нас і горе для родини. Ми пам’ятаємо про Юрія і всіляко підтримуватимемо його рідних.

– Ви полковник, могли стати генералом, кадровий офіцер, у якого зразковий полк у системі ОК «Північ», чомусь вирішили змінити військовий однострій на цивільний костюм. Переконайте виборців, що робите правильний крок…

– Мене не гріє мрія про генеральські пагони. Для мене головне – ставлення підлеглих як до свого командира; чи дбаю я про них, чи забезпечую їх всім необхідним для безпеки їхнього життя. Зрештою, нині є чимало інформації про диванних генералів, а їх у ЗСУ чимало, більшість з них неспроможні керувати військами. Потрібно реформувати армію, і в мене на це є своє бачення.

– Але нашим краянам хотілося б, щоб депутат передусім дбав про цивільну суспільну нішу, тобто як посприяти реанімації підприємств, щоб люди мали роботу, як «затягнути» інвестиції, тощо.

– Не заперечую й те, що чимало людей зададуть собі таке запитання, мовляв, навіщо у парламенті військовий, і що він зробить для громади. Буду спростовувати це однобоке тлумачення. По-перше, за першою спеціальністю я – інженер, за другою – військовий, тому розуміюся, що треба робити у цих площинах.

Наприклад, у Бориславі військове містечко можна перепрофілювати на навчальний центр, у Дрогобичі – на автодром і т.д. На військові рейки можна задіяти автокрановий і машинобудівний заводи. А це робочі місця. І це не якісь казки, а реалії сьогодення. Україна мусить творити військову міць як для передової, так і для тилу. Так що полковник Дем’янчик не пастиме задніх у парламенті.

У нас, багатьох військових, є патріотичне натхнення – зробити гідну країну, щоб молоді хлопці не ховалися за маминими спідницями, а з бажанням йшли до армії. У парламенті також потрібні і наші думки, і аргументи. Хай людей не лякають військові, які ідуть у владу. Є чимало прикладів, коли країнами, зокрема США, Францією та іншими керували кадрові військові.

І ще такий нюанс: можливо, присутність військових у парламенті втихомирить бездарних базік і провокаторів, і вони більше працюватимуть на країну, аніж на власний бізнес. Депутат має служити народу, а не «обростати» різними благами і пільгами.

– Хочете натякнути, що це такий собі фактор стримання від необдуманих кроків деяких депутатів.

– А це для роздумів. Люди у нас мудрі. У моїй родині честь і порядність цінують понад усе. Тому я дорожу цьому прищепленому імунітету, і за Україну боротимуся відчайдушно на будь-якому полі, і в будь-якій ролі.

Знаєте, згадав цікаву оповідку про те, як один чоловік, проходячи повз щойно розпочату новобудову, запитав одного робітника що він робить. У відповідь почув: «Пісок підношу». Другий сказав, що цеглу поставляє мулярам, і лише третій з гордістю мовив: «Храм будую…» Я теж знаю, що маю будувати державу і хочу докластися до цього чесно, принципово і гідно.

– Пане полковнику, віри і сподівання у перемогу і головне пам’ятати, що у медалі є зворотня сторона.

– Якщо про ці речі забувати, то не варто прагнути приміряти на себе майку лідера.

Розмовляв В. Турмис, фото Я. Грицика, газета «Галицька Зоря»

(Переглядів 499 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви