Реформування галузі охорони здоров’я, про необхідність якого так довго говорили в Україні, помалу набирає зримих обрисів. Відтак проект закону про проведення експерименту з реформування системи охорони здоров’я стартував. Основні позиції вже чітко визначено. Так, дія закону поширюватиметься лише на заклади, які надають медичну допомогу. Термін проведення експерименту, передбаченого законом, становить 3 роки. Наміри серйозні, коли взяти до уваги, що система управління охороною здоров’я практично не змінювалася за роки Незалежності. До переліку пілотних регіонів включено Дніпропетровську і Вінницьку області, однак до початку експерименту цей перелік може поповнитися новими регіонами. Відтак Трускавець не виняток. Яка доля чекає медичну сферу нашого містечка в рамках реформи, ми попросили розповісти головного лікаря міської лікарні Андрія Кульчинського.
Отже, пане Андрію, що собою представляє заявлена реформа, що позитивного, а що негативного вона може принести нашому містечку і як діятиме міська лікарня в рамках реформи?
В нас є кілька років, поки хвиля реформування медицини докотиться до Трускавця. І цей час потрібно використати максимально ефективно. Лікарня, крім місцевого населення, обслуговує і гостей курорту. Якщо ми міцно закріпимо ці дві ніші за собою, то ті формальні речі, які передбачають реформу, мало зачеплять наш заклад. Більше того, ми будемо використовувати новостворений госпітальний округ для експансії медичних послуг нашої лікарні. Кожен немісцевий хворий, який пройшов курс лікування в нашій лікарні, – це додаткові кошти для розвитку закладу і зменшення навантаження на місцевий бюджет. Потрібно максимально швидко здійснити модернізацію обладнання, провести ремонти приміщень і готувати кадри. Ми розуміємо, що покладатися виключно на бюджет міста не можна. Тому широко проводиться робота з потенційними спонсорами, готуємося до участі в грантах, шукаємо разом з нашими обласними депутатами можливість залучення коштів вищих бюджетів. Крім того перспективним є напрямок надання в стаціонарі планової хірургічної та урологічної допомоги профільним для курорту хворим з подальшою ранньою реабілітацією в умовах санаторіїв.
Чи знайомі вам рекомендації стосовно роботи міської лікарні, які надали після аудиту та перевірки КРУ? Чи будете ви дотримуватись рекомендацій, які з них, на вашу думку, зараз актуальні для роботи лікарні?
Не враховувати висновки аудиту і КРУ ми не можемо в принципі. На виконання припису КРУ на один місяць було заблоковано рахунок спецфонду, а потім на 50% заблоковані витрати по незахищених статтях загального фонду бюджету. Ряд посадових осіб лікарні понесли адміністративну відповідальність. Напевно, при нераціональному використанні 60 копійок на кожні витрачені 1000 гривень бюджетних коштів це досить суворе покарання. Висновки КРУ та аудиту стосовно неукладених угод з сусідніми лікарнями і буцімто понесеними значними втратами бюджету лікарні є досить дискусійними, хоча певна рація в цьому є. Для того, щоб в майбутньому мінімізувати втрати бюджетних коштів, ми проведемо вирівнювання ціни ліжко-дня з цінами сусідніх лікарень. Проведено розмову з колективом лікарні щодо скерувань хворих в інші лікувальні заклади. Я попросив лікарів максимально використовувати діагностичні можливості лікарні, санаторіїв і свій інтелект для лікування наших мешканців в Трускавецькій міській лікарні. Час покаже чи ми зрозуміли один одного.
А зараз вже існують контракти з міськими лікарнями Борислава, Дрогобича і інших міст щодо оплати лікування мешканців цих міст в Трускавецькій міській лікарні?
На виконання рішення Трускавецької міської ради нами направлено проекти угод про міжбюджетні трансферти в сусідні місцеві ради. На даний час укладено угоди з Дрогобицькою районною радою і Львовом. Взагалі закладена зараз система взаєморозрахунків між лікувальними закладами є занадто бюрократизованою і недосконалою. Хотілося б, щоб в першу чергу реформування було проведено саме в цьому напрямку».
В пресі вам закидають жорсткість, цитую дослівно: «Андрій Кульчинський запевнив, що відтепер у лікарні буде жорстка дисципліна і він працівників буде «взувати», також галасують про масові звільнення, скажіть, чи все ж чекають лікарню кадрові зміни, які саме, якщо вони відбуваються вже зараз, прокоментуйте, будь-ласка, це.
Якщо медик працює над собою, має авторитет серед хворих, є патріотом лікарні , то я тільки допомагатиму йому реалізовувати себе в повною мірою. Всі повинні зрозуміти: чим більше пацієнтів і їх родичів буде покидати наш лікувальний заклад з позитивним емоціями, тим більше їх потім знову прийде і ще приведуть за руку своїх знайомих. Це має бути робота всього колективу, кожної його ланки. І якщо я бачитиму систематичне ігнорування моєї позиції, як головного лікаря, значить, мені нічого не залишається, як застосовувати інші адміністративні важелі. На сьогоднішній день звільнився за власним бажанням заступник з економічної роботи, на це місце прийнято нову людину. Зрозуміло, що після закінчення мною курсів спеціалізації по організації здоров’я буде замінений заступник по медичній частині. Це моя мама, а пряме підпорядкування близьких родичів забороняє закон про корупцію. Поки що це все, що я можу сказати про кадрові ротації.
Яке місце в штатному розписі посяде колишній керівник лікарні?
З 1-го жовтня Йосип Михайлович розпорядженням міського голови в зв’язку з власноруч написаною заявою переведений на посаду офтальмолога поліклініки. Нічого не маю проти цього.
На щотижневих нарадах ви багато розповідаєте про роботу по благоустрою лікарні, розкажіть, що нового в господарці закладу?
Що ми маємо на сьогоднішній день? Замінено всі вікна, роками проводилась реконструкція лікарняної котельні, замінено всі зовнішні водяні мережі і всі внутрішні опалювальні і водяні мережі у хірургічному корпусі, встановлено новий ліфт і капітально відремонтовано два лікарняні ліфти. Ніби багато зроблено, але не все, що можна було зробити. Введено в експлуатацію нову лікарняну котельню – це дійсно подія. До кінця року запрацюють два поліклінічні ліфти. На фоні цього все інше виглядає дуже скромно. Але, що я хочу відмітити, що на порядок краще запрацювала господарська служба. Чи то я такий «прискіпливий», чи дісно в цей період навалилось багато роботи, але кожен день робота кипіла. Дуже багато зроблено в підсобних приміщеннях, трошки поремонтували фасади, проведені ремонти дахів, а вже далі дріб’язок. Маю надію, що ми зможемо закласти в наступному році достатньо коштів на ремонти і привести лікарню до охайнішого вигляду.
Чи є надія на те, що в Трускавці буде пологовий будинок?
Пологовий будинок закритий з 1996. року. Ви уявляєте що зараз в цьому приміщенні діється? Я двома руками за те, щоб пологовий запрацював. Є одне але, щоб це сталось, потрібно закрити половину лікарні. Може, я перебільшую, та скоріше ні. Дуже це дорога річ – утримання пологового будинку. Якщо зголоситься якийсь приватний інвестор, ніхто заперечувати не буде.
Голова міста одним із інвестиційних проектів на економічному форумі назвав реконструкцію дитячої лікарні. Чи будете надалі працювати над його реалізацією, як саме?
Днями я мав серйозну розмову з цього проводу з міським головою. Зійшлися на головному – так далі бути не може. Не можна допустити подальшого руйнування приміщення. Потрібно швидко залучити туди господаря. Є кілька варіантів вирішення цієї проблеми. Поки що сказати щось конкретне не можу. Працюємо. Надіюсь, що скоро ця депресивна околиця лікарні отримає друге дихання.
І на останок, запитання від наших читачів, які вже починають запасатись аспірином в очікуванні вірусів. Чи готова лікарня до зими, а точніше до грипу, який так чи інакше прийде разом з похолоданням?
Можливому спалаху грипу приділена дуже серйозна увага. В лікарні створено запас медикаментів та масок для активної лікувально-профілактичної роботи медиків у вогнищах інфекції. Проводиться щоденний моніторинг кількості захворілих. На даний час епідемічний поріг не перейдено. Щоб захиститися від сезонних вірусних інфекцій, ми проводимо вакцинацію медперсоналу проти грипу. Хотілося б провести масову імунізацію в усіх закладах освіти і з цього приводу подано інформацію в головне управління охорони здоров’я про необхідну кількість вакцин для міста. Хочу звернутися з проханням до трускавчан не займатися самолікуванням, а при найменшій підозрі на грип – звертайтеся за консультацією до лікарів.
Підготувала Леся Боднар. Джерела Трускавця.
ТОП коментованих за тиждень