Безкоштовний адвокат – до Ваших послуг!

07.09.2017 | Filed under: Публікації

Вже минув рік, відколи на Львівщині діють бюро правової допомоги. В нашому регіоні функціонують Дрогобицьке, Бориславське та Трускавецьке бюро правової допомоги – всі вони є структурними підрозділами Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Тож саме в головному центрі, у Стрию відбулося своєрідне підведення підсумків року роботи бюро правової допомоги, яке мало місце у середу, 6 вересня.

Круглий стіл на тему «Підсумки роботи бюро правової допомоги» проходив у офісі на вул. Ольги Бачинської, 1а. З`їхалися на нього не лише фахівці регіональних бюро з Жидачева, Миколаєва, Сколього, Борислава, Трускавця, Дрогобича та Нового Роздолу, але й адвокати, представники ЗМІ, а також клієнти, які на власному досвіді переконалися в ефективності роботи бюро. Так, зокрема, з Борислава до Стрия приїхали, щоб подякувати Стрийському місцевому центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та його директорці Марії Николаїшин відома в Бориславі та на Дрогобиччині громадська діячка Віра Курпіта й переселенець зі Сходу Олександр Ченський. Останній зокрема завдяки безкоштовному адвокату, наданому Центром, зумів виграти судову справу проти Пенсійного фонду України і домігся збільшення пенсії майже вдвічі.

Круглий стіл, який тривав близько двох годин, пройшов у дуже довірливій хорошій атмосфері. І це не в останню чергу завдяки його модератору, директорці Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марії Николаїшин. Вона слідкувала, щоб доповідачі не перевищували ліміт часу, вміло вплітала в свою бесіду цитати з творів Тараса Шевченка, Івана Франка, Григорія Сковороди (адже має дві вищі освіти – педагог-філолог та юрист), підібрала чудову послідовність доповідачів. Так, доповіді фахівців Центру та бюро чергувалися зі свідченнями клієнтів, виступами адвокатів та партнерів Центру. А серед партнерів – і територіальні центри обслуговування одиноких та непрацездатних осіб, і центри зайнятості, і органи місцевої влади, і освітні, культурні та медичні заклади тощо.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулася заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області Віра Іськович. Вона пригадала той час, коли Центр лише розпочинав свою діяльність і в штаті працювало всього 6 осіб. Зараз у центральному офісі штат не надто збільшився, зате на Львівщині вже діє 6 місцевих центрів, і загалом працює 24 бюро. Це свідчить, що все робиться для того, аби йти до людей, проводити правопросвітницьку роботу в глибинці. Як каже директор служби у справах дітей Сколівської РДА Олена Микитин, раніше правопросвітницькі заходи в основному проводилися в районному центрі, селищах, опорних селах, зараз натомість завдяки Сколівському бюро правової допомоги в кожному гірському селі людей інформують про їхні права, а також допомагають ті права захищати в разі потреби.

В незаможному середовищі, а саме до таких, на жаль, належить більшість наших співгромадян, оплатити послугу адвоката часто є непідйомною справою. Тож безкоштовний адвокат для клієнта – це справжня знахідка. Тим більше, якщо це хороший адвокат, а саме такі співпрацюють з Центром правової допомоги. Скажемо, для прикладу, що у Трускавці таким адвокатом є Володимир Стець, прізвище якого є досить знане серед юристів регіону.

В кожному виступі працівників Центру правової допомоги – чіткість та розуміння завдань, які стоять перед ними. Петро Габрівський з Дрогобича, Галина Кітраль з Трускавця, Василь Слапіянчук з Нового Роздолу, Віра Андрейків і Христина Климух зі Сколього, представники Миколаєва, Жидачева, Борислава – кожен виступ був неповторним і інформативним, ілюстрованим фотографіями та статистичними даними. Для прикладу, Петро Габрівський з Дрогобича навів цікаві статистичні дані, які засвідчили приблизно однакову кількість клієнтів серед жінок та чоловіків, серед мешканців міста та сіл району. З 1511 звернень вторинну правовому допомогу (адвоката) надавалося у 117 випадках. Як стверджують доповідачі, часто фахівці центру окрім правової допомоги виконують ще й соціальну місію, а часто і психологічну.

Заступник начальника відділу «Трускавецьке бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Кітраль в коментарі для «Трускавецького вісника» повідомила, що у Трускавці окрім офісу бюро на Данилишиних, 62 (територія лікарні) діють ще 2 дистанційні пункти консультування – в міському центрі зайнятості на вул. Івасюка та служба у справах дітей в міській раді. За рік роботи фахівці бюро з Трускавця провели 17 виїзних прийомів у селах Дрогобиччини, а загалом на виїздах та дистанційних пунктах правову допомогу було надано 147 особам. В цілому ж у Трускавці правову допомогу надано в 960 випадках, у тому числі вторинну – у 75.

Самотня хвора жінка з Борислава, яка подарувала своє помешкання далеким родичам, могла скінчити своє життя в геріатричному закладі чи й на вулиці. Чоловік, якого побили поліціянти, вже втрачав надію на справедливість. Воїни АТО, які звернулися в бюро для захисту своїх прав правовим шляхом. Ці та інші випадки складають картину буднів бюро правової допомоги. Це потрібна робота – і для простих громадян, і для побудови правової держави, і для іміджу України.

Володимир Ключак

P.S. Контактні дані Дрогобицького, Бориславського та Трускавецького бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, до яких можна звернутися за отриманням юридичної консультації: м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 70; м. Борислав, вул. Міцкевича, 64; м. Трускавець, вул. Данилишиних, 62. Прийом громадян проводиться з 8.00 до 17.00 год. (крім вихідних та святкових днів).

(Переглядів 406 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви