Бориславська влада планувала оборудку із землею

На четверте пленарне засідання 49 сесії Бориславської міської ради, що відбулося два тиждні тому, виконувач обов’язків міського голови В. Чабан до порядку денного додатково вніс проект рішення «Про затвердження грошової оцінки на викуп земельних ділянок ТзОВ «Р.С.І. 2», ПП «Грант-Сервіс», фізичною особою — підприємцем О. Й. Жданом.

Щодо першого питання цього рішення відносно земельної ділянки по вулиці Дрогобицькій, 109, а це територія колишньої фабрики нетканих матеріалів площею 12,054 га, пропонувалося затвердити суму 3061261 грн. Та депутати, які входять у фракцію «Солідарність», голосували проти. Тут же головуючий, депутати з більшості, заступники міського голови почали звинувачувати нас у небажанні поповнювати бюджет аж на три мільйони гривень, тим самим закрити багато проблемних питань  міста.  Щоправда, які саме питання вони збираються закривати, нам не повідомили. Тому я хочу пояснити, чим мотивували ми, не голосуючи за це рішення.

По-перше: неодноразово на сесіях нам доводилося затверджувати рішення щодо продажу земельних ділянок чи будівель. Погоджуюсь, що це були не такі суми, але й цього мінімуму ніхто ніде й ніколи не відчув. Куди дівалися гроші, залишалося загадкою. Яскравий прикладом е продаж земельної ділянки під «алмазним заводом». Нас буквально ламали через коліно, тому що спочатку ми не підтримали рішення щодо продажу цієї земельної ділянки. Нам надали колективного листа з підписами десятків людей, які нібито мали б працювати на цьому підприємстві, представили нібито нове керівництво заводу і т. п. Ми  повірили,   послухали, проголосували. І що? По сьогодні завод не працює і вже не запрацює ніколи. Земля продана. А грошей від продажу ніде не видно. Тому на сесії я назвав список об’єктів з кошторисними розрахунками, запропонованих депутатами із фракції «Солідарність» і які повинні були бути затверджені в одному рішенні з грошовою оцінкою землі. А це – капітальний ремонт ліфтів, реконструкція даху ЗОШ № 5, влаштування котельні, та реконструкція даху у дитячій школі мистецтв, реконструкція котелень у школах №№ 8, 6, 9, по вул. Дорошенка та вул. Данила Галицького. До списку ми включили і корегування генерального плану міста, реконструкцію водопровідних мереж по вул. Буковиця, реконструкцію даху по вул. Шкільній, 8, реконструкція харчоблоків у хірургічному та терапевтичному відділеннях, освітлення вул. Лугової, реконструкцію міської лазні.

Але наші пропозиції відкинули, частково мотивуючи тим, що кошти на капітальний ремонт ліфтів, можливо, виділить держава і місту лише необхідно буде профінансувати третину цієї суми.

Враховуючи, що це питання має вирішитися протягом останніх 1-1,5 тижня, ми запропонували перенести вирішення цього питання на пізніший термін. А приймати рішення, не враховуючи відновлення роботи усіх ліфтів міста, вважаю недопустимим тому, що особисто отримав десятки листів від людей, які страждають від цього і роками не ступали на землю через хвороби чи похилий  вік.

По-друге; продаж 12,054 га за ціною 3061281 грн. викликало у нас сумніви щодо об’єктивності. Ми звернулися до аналогічної фірми, яка проводить оцінку земельних ділянок у нашому регіоні з проханням провести об’єктивну оцінку цієї землі. Коли нам представили результати, здивуванню не було меж. Державою затверджено критерії оцінки земельних ділянок під обслуговування виробничих будівель. Основним із таких критеріїв є коефіцієнти, які для цього застосовують у межах від 3-х до 12-ти. Коефіцієнт три є найнижчий і застосовується для заплав, луків, болотистих земельних ділянок. Коефіцієнт 12 є найвищим, і застосовується для земель першої санітарної зони – центр міста.

Виходячи з цього, земельну ділянку потрібно оцінювати, застосовуючи коефіцієнт від 6-ти до 9-ти, в результаті чого сума продажу становитиме від шести до дев’яти мільйонів гривень.

Отже, виходить, що нам на сесію запропонували оцінити земельну ділянку, використовуючи коефіцієнт З, тобто у 2-3 рази занизити ціну, тим самим обікравши місто на 3-6 мільйонів грн.

Беззаперечно, при такому фінансовому стані ці кошти вкрай необхідні для вирішення багатьох життєвих проблем наших мешканців, але не такими жертвами. І тому я хочу запитати: чи потрібно депутатам із фракції «Солідарність» брати участь у затвердженні цієї оборудки?

Р.8. Один із депутатів Бориславської міської ради подав звернення у прокуратуру міста із проханням провести перевірку об’єктивності оцінки земельної ділянки по вул. Дрогобицькій,  9.

Михайло Лазар, голова депутатської фракції «Солідарність» в Бориславській міській раді,член Республіканської Християнської партії, газета «Нафтовик Борислава»

(Переглядів 47 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви