Будьте пильні, коли пропонують працю за кордоном

10.08.2012 | Filed under: Публікації

Літо – гаряча пора. У всіх аспектах. Хтось у цей час планує відпочинок, а хтось – шукає можливостей додатково підзаробити. Найчастіше наші краяти шукають сезонну роботу саме за кордоном, позаяк оплата праці там -в рази вища, ніж в рідній країні. Втім, плануючи працю за межами країни, шукаючи посередників у працевлаштуванні, слід бути пильним, аби вам не підсунули кота в мішку.

Що потрібно знати, вдаючись до послуг з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном, якими є обов’язкові умови провадження цього виду діяльності – про це та інше у нашій розмові з заступником директора Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості Галиною Петречко.

– Галино Степанівно, окресліть основні ази, котрі має знати і дотримуватись людина, яка вирішила вдатись послуг посередника під час працевлаштування на роботу за кордоном.

– Громадяни, котрі вирішили працювати за кордоном, і задля пошуку місця праці звертаються до посередника, повинні, заради власної безпеки, поставити і отримати відповіді на такі запитання: чи є посередник юридичною особою або фізичною особою – суб’єктом підприємницької діяльності? На підставі яких документів він здійснює свою діяльність? Запам’ятайте, ви маєте право попросити надати для ознайомлення копію ліцензії на посередництво в працевлаштуванні на роботу за кордоном; статут або копію свідоцтва про державну реєстрацію із зазначенням виду господарської діяльності – «посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном»; підтвердження реєстрації у місцевому центрі зайнятості за місцерозташуванням як платника страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Вас повинно зацікавити те, чи укладені зовнішньоекономічні договори (контракти) з іноземним суб’єктом господарювання (роботодавцем чи посередником) про посередництво в працевлаштуванні за кордоном, чи є дані щодо цих зовнішньоекономічних договорів у Мінсоцполітики України. Варто також поцікавитись, чи є копія дозволу на працевлаштування громадян України, виданого іноземному роботодавцю уповноваженим органом країни працевлаштування (якщо зовнішньоекономічний договір укладено з роботодавцем) або копія дозволу (ліцензії) на провадження посередницької діяльності з працевлаштування громадян України, виданого уповноваженим органом країни працевлаштування іноземному посереднику (якщо зовнішньоекономічний договір укладено з посередником), чи легалізовані ці дозволи.

Вам повинні відповісти також на те, яким чином та коли буде здійснена оплата за послуги з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном, та нате, чи можна отримати контактну інформацію майбутнього іноземного роботодавця, посередницької фірми, державного органу зайнятості країн працевлаштування.

Лише після того, як ви отримаєте аргументовані відповіді на ці запитання, можете приймати рішення щодо подальшої співпраці із цим посередником.

– А якими є обов’язкові умови провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном? Тобто, які відповіді на поставлені запитання людина фактично має отримати?

– Посередником у працевлаштуванні на роботу за кордоном може виступати як юридична, так і фізична особа. Вид господарської діяльності – посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном – повинен бути зазначений в установчих документах суб’єкта господарювання (для юридичної особи). Фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності повинен також мати ліцензію на провадження посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном. А також мати Свідоцтво про реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності та свідоцтво про сплату єдиного податку.

Посередник зобов’язаний зареєструватися в місцевому центрі зайнятості за своїм місцерозташуванням як платник страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. У службовому приміщенні посередника, де приймають клієнтів, на доступному для клієнта місці мають бути нормативно-правові акти, а також номера телефонів місцевого органу державної служби зайнятості України й представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

Посередники організовують надання послуг з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном на підставі договорів (контрактів), які укладають в письмовій формі.

Зовнішньоекономічний договір (контракт) з іноземним суб’єктом господарювання (роботодавцем чи посередником) про посередництво у працевлаштуванні за кордоном повинен відповідати вимогам законодавства України, зокрема вимогам Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”.

– Як взагалі має виглядати результат співпраці між тим, хто надає послуги з пошуку роботи, та тим, хто цю роботу за кордоном пропонує?

– Між ними має бути укладено зовнішньоекономічний договір. З укладенням зовнішньоекономічного договору, посередник повинен отримати від свого іноземного партнера: копію дозволу на працевлаштування громадян України, виданого роботодавцю уповноваженим органом країни працевлаштування, якщо зовнішньоекономічний договір укладено з роботодавцем (крім випадків посередництва у працевлаштуванні моряків на судна іноземних власників); копію дозволу (ліцензії) на провадження посередницької діяльності у працевлаштуванні громадян України, виданого уповноваженим органом країни працевлаштування посереднику, якщо зовнішньоекономічний договір укладено з посередником (зазначені документи повинні бути засвідчені згідно із законодавством країни їх видачі та легалізовані в консульській установі України, вони можуть бути також засвідчені в посольстві відповідної держави в Україні та легалізовані в МЗС); засвідчений іноземним роботодавцем проект трудового договору (цей проект трудового договору повинен відповідати законодавству держави працевлаштування та міжнародним договорам України та містити основні реквізити роботодавця, професійні вимоги до працівника, відомості про характер роботи, умови праці, її оплати та проживання на території країни працевлаштування, соціального захисту (зокрема страхування), термін дії договору, умови його поновлення та розірвання, порядок покриття транспортних витрат тощо.)

Слід зазначити, що документи, складені іноземною мовою, повинні бути перекладені на українську мову та нотаріально засвідчені.

– Яким має бути кінцевий результат співпраці між тим, хто шукає роботу за кордоном, та тим, хто надає послуги з її пошуку?

– Посередник під час надання клієнту послуг з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном, зобов’язаний у письмовій формі укладати з ним договір. Цей документ повинен містити таку інформацію: номер, дату, місце укладення договору; найменування посередника, номер та дату видачі ліцензії на посередництво у працевлаштування на роботу за кордоном, місцезнаходження посередника; відомості про клієнта (прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання тощо); визначення предмета договору: надання послуг з пошуку роботи за кордоном; місце підписання трудового договору з роботодавцем; права, обов’язки та відповідальність сторін; умови змін, розірвання та анулювання договору; порядок вирішення спірних питань; визначення форс-мажорних обставин та дії сторін при їх настанні; перелік додаткових послуг, що можуть бути надані посередником за плату; термін дії договору; .реквізити сторін договору. Цей договір укладається удвох примірниках: один видається клієнту, а другий залишається у посередника.

– На що ще слід звернути увагу?

– Необхідно звернути увагу на те, що договір укладається безпосередньо з посередником у працевлаштуванні на роботу за кордоном, що має ліцензію на провадження посередництва, а не з будь – якою іншою особою, що буде виступати посередником між вами та посередником у працевлаштуванні на роботу за кордоном.

Варто також знати: під час провадження посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном посередник зобов’язаний виконувати спеціальні вимоги, встановлені законодавством України, а саме: не стягувати будь-які види попередніх оплат за послуги з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном до остаточного укладення клієнтом трудового договору з іноземним роботодавцем (наголошую, саме договір з роботодавцем за кордоном, а не з компанією-посередником!); не продавати клієнтам адреси іноземних роботодавців, посередницьких фірм, державних органів зайнятості інших країн, оприлюднені в засобах масової інформації (зокрема, у мережі Інтернет).

Озброївшись цими нескладними правилами, ви зведете до мінімуму ризик потрапити на гачок шахраїв, які мають на меті не допомогти знайти вам необхідне місце праці, але «витягнути» з вас кошти, нічого натомість не надавши. Будьте пильні!

Розмову вів Іван Подоляк, газета «Вільне слово»

(Переглядів 133 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви