Четверта сесія Бориславської міської ради шостого демократичного скликання була позачерговою. Така нагальність зрозуміла, адже потрібно було прийняти бюджет міста, який має стати основою всієї роботи міської влади і економіки міста на весь наступний рік. То ж саме обговорення й затвердження бориславського бюджету і розпочалася сесія.
Думаю, важливість цього питання пояснює дисциплінованість новообраного депутатського корпусу. О десятій годині вже сорок представників бориславського люду зібралося у сесійній залі. Після оголошення міським головою Володимиром Фірманом відкриття високого зібрання – звичайно ж, Державний гімн України. Щось там не спрацювало з озвученням, після перших акордів фонограма Гімну зникла. Але це не стало проблемою. Міський голова першим, а потім і увесь депутатський корпус, підхопив святі для кожного з нас слова. Тож Гімн, уже без фонограми, зазвучав у повну силу і ніби об’єднав усіх присутніх у сесійній залі. Принаймні, надалі не було будь-яких неузгодженостей, будь-яких спроб побавитися у слова чи то у пересварки. Трохи навіть дивно, але всі працювали упродовж багатьох годин з повною відповідальністю і з прицілом тільки на одну мету – місто має стати кращим, для цього є усі необхідні реалії, а щодо економічних труднощів, то спільною думкою, спільними зусиллями вони мусять бути подолані. Хоча й складнощів у міському господарстві вистачає і не можна їх усунути аж так швидко, як би хотілося.
На прохання Почесного громадянина міста, учасника національно-визвольної боротьби Володимира Копися, – йому надано слово для виступу. Пан Володимир звернувся до депутатів, міської влади із проханням при розгляді бюджету врахувати необхідність підвищити грошову допомогу учасникам боротьби за незалежність України, воякам Української Повстанської Армії. Адже це люди, які перетерпіли дуже багато, які зі зброєю у руках відстоювали нашу свободу. За незалежність України вони заплатили своїм здоров’ям, своєю молодістю. Вони заслужили, щоб мати нашу вдячність і гідну, наскільки це можливо у нашій країні, старість. Знаємо, що Львівська обласна рада надала колишнім воякам УПА доплату до пенсії у сумі 500 гривень. По 150 гривень доплати мають ветерани визвольного руху у сусідніх Дрогобичі та Трускавці. Але економічно Борислав, звичайно, у більшій прірві. За попередні роки заборгованість із них доплат, як сказав пан Володимир Копись, дуже велика.
Це при тому, що більшість із тих людей – наших національних героїв – уже й з ліжка не підіймається, а половина їхньої пенсії іде на ліки та лікування. Також пан Копись попросив, щоб учасникам бойових дій УПА, а це лише з десяток-два колишніх воїнів, надавали одноразову матеріальну допомогу напередодні Свята Героїв.
Міський голова сказав, що буде зроблено все можливе, щоб допомогти матеріально колишнім воїнам-повстанцям. Уже пізніше це питання проголосовано депутатами з тим, що при найменшій можливості, як тільки місто економічно трохи стане на ноги, збільшити доплати до пенсій колишнім повстанцям.
А далі все пішло за узгодженим порядком денним. Перше – бюджет на 2011 рік. З цього питання доповів начальник фінансового управління міської ради Юрій Петрів.
Він наголосив, що специфіка бюджету Борислава на 2011 рік пов’язана із впровадженням із першого січня нового Податкового Кодексу, нового Бюджетного Кодексу та інших змін у чинному законодавстві, що стосуються фінансово-бюджетної політики. Бюджет міста, проект якого винесено на розгляд сесії, побудований на основі показників економічного розвитку Борислава за дев’ять місяців 2010 року, на основі даних і очікуваного виконання бюджету міста за 2010 рік.
Юрій Петрів зосередив увагу депутатів на змінах у пропонованому проекті бюджету. Якщо у бюджеті 2010 року база оподаткування складала такі види надходжень, як податок доходів фізичних осіб, єдиний податок, місцеві податки і збори, плата за землю, інші надходження – оренда комунального майна, податок на промисел, то 2010 року є деякі зміни. Так, єдиний податок для суб’єктів підприємницької діяльності з першого січня зараховується до спеціального фонду або бюджету розвитку. Також у бюджеті 2011 року немає 50 відсотків з податку власників транспортних засобів, які надходили до міського бюджету. У місцевих податках і зборах також є зміни: відмінено ринковий збір та комунальний податок, що також негативно впливатиме на надходження у 2011 році. Цього року сто відсотків плати за землю буде зараховуватися до міського бюджету.
Доповідач коротко окреслив дохідну частину бюджету. Розрахунок обсягу доходів, що враховується при визначені міжбюджетних трансфертів, здійснюється у відповідності до рекомендованих основних економічних показників Міністерства фінансів України.
Найбільшу питому вагу займає податок на доходи фізичних осіб. Тобто він складатиме у, так би мовити, кошику надходжень 92,1 відсотка. Прогноз надходжень податку з доходів фізичних осіб до міського бюджету на 2011 рік визначено в сумі 33 мільйони 424,8 тисячі гривень. На 2012 рік – 31 мільйон 680,8, на 2013 рік – 34 мільйони 848 тисяч 900 гривень. Негативно на надходження цього виду податку вплине зростання заборгованості по заробітній платі на підприємствах міста.
Так, станом на перше січня 2011 року кредиторська заборгованість з виплати заробітної плати по підприємствах міста обліковувалася у сумі три мільйони 326 тисяч 700 гривень. У відповідності до цієї заборгованості бюджет міста недоотримав податку з доходів фізичних осіб у розмірі 500 тисяч гривень…
У доповіді начальника фінансового управління дано і всебічний аналіз фінансового стану міста та перспектив на наступний рік, обумовлена кожна цифра пропонованого сесії проекту бюджету. Але це дуже об’ємний документ і не можемо подати його достатньо широко у цій розповіді про сесію міської ради. Зазначимо лише, що загальний обсяг доходів міського бюджету Борислава на 2011 рік визначено у сумі 108387147 гривень. Загальний обсяг видатків бюджету міста на 2011 рік визначено у такій же сумі.
Обговорення проекту міського бюджету відбувалося доволі активно. У депутатів було ряд зауважень і запитань, зокрема, щодо фінансування, а вірніше недофінансування освіти, медицини, культури (депутати: Михайло Лазар, Юрій Химин, Ігор Мельник). І хоча дискусія набувала інколи гостроти, але була справді конструктивною, опоненти з розумінням сприймали аргументи протилежної сторони. І, врешті-решт, роз’яснення із порушених питань доповідача, керівники міської ради розставили усі крапки над «і» та були сприйняті з розумінням депутатським загалом.
Проект бюджету міста на 2011 рік проголосовано. «За» – тридцять вісім депутатів, п’ять – утрималося.
Наступним розглянуто питання «Про припинення діяльності комбінату комунальних підприємств шляхом ліквідації». Інформував начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Олег Левицький. Своє бачення цієї проблеми висловив і міський голова Володимир Фірман.
Рішення щодо виведення комбінату комунальних підприємств зі списку стратегічних підприємств міста та його ліквідацію поставлено на голосування. Проголосувало «за» 37 депутатів, шестеро «утрималися».
Після невеликої перерви сесія продовжила роботу. Із третього питання «Про утворення комісії з питань вивчення фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Бориславводоканал» шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації доповідав заступник міського голови Андрій Паскевич. Він коротко окреслив вкрай критичну фінансову та виробничу ситуацію цього підприємства і наголосив, що для того, аби зберегти водоканал для міста, щоб його не загарбали невідомо-хто, а така небезпека існує, потрібно створити комісію, яка детально вивчала б стан справ на підприємстві, і після цього прийняти відповідне рішення щодо чи то реорганізації, чи ліквідації КП «Бориславводоканал».
Комісію створено. Очолив її перший заступник міського голови Руслан Зелінський.
Власне, на цьому порядок денний сесії вичерпано. Однак надійшло кілька депутатських запитів. І сесія вирішила додати до порядку денного ще один пункт – «Різне», за що й проголосували.
Першим звернувся до депутатського корпусу депутат Ігор Мельник з проханням вирішити деякі проблеми щодо організації шкільного харчування. Рішення з цього питання було обговорено у перерві між сесійними засіданнями на депутатській комісії. Тож депутати його схвалили.
Потім депутат Михайло Кігічак озвучив звернення виборців щодо необхідності зробити зупинку «маршруток» побіля повороту на Городище. З цього конкретного моменту мова перейшла на проблеми у транспортному обслуговуванні населення взагалі. І, врешті-решт, вирішено це питання, зважаючи на вкрай незадовільний стан роботи «перевізників», винести на розгляд наступної сесії.
Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень