Бюджетна комісія доопрацювала проект бюджету перед винесенням його на сесію

29.01.2015 | Filed under: Новини

Сьогодні, 29 січня, відбулося розширене засідання бюджетної комісії Трускавецької міської ради, участь в якому взяли не тільки депутати цієї комісії, але всі, кого цікавить це питання. На засіданні, яке вів голова бюджетної комісії ТМР депутат Юрій Беднарчук при секретарі Володимирові Чапському були присутні депутати ТМР Петро Шумин, Михайло Малащак, Миайло Хомич, Володимир Наконечний. Богдан Габшій, Ігор Пілько, Богдан Стасишин, Ігор Ластовецький, Андрій Кульчинський. Було розглянуто два питання – встановлення ставок місцевих податків та зборів та звернення розпорядників коштів. Доповідав по першому питанні і давав роз’яснення депутатам начальник фінансового управління ТМР Микола Федоричак.

Дебатували депутати в основному щодо ставки на нерухомість (житлові та нежитлові приміщення) для фізичних та юридичних осіб, а також відносно земельного податку як головного в наповненні бюджету міста поруч з податком на доходи фізичних осіб. Пропозиція комісії – оподатковувати житло, яке перевищує 100 м.кв. (квартири), 180 м.кв. (житлові будинки) чи 240 м.кв. (змішані) ставкою 2% (1% для прибудов до житлових будинків, а малосімейки, гуртожитки – 0%, літні кухні – 0,5%). Нагадаємо, що це тільки проект, за який голосуватимуть на сесії.

На землю вирішили пропонувати 6% ставки податку, адже кожен відсоток (1%) – це додаткове наповнення бюджету міста на 1 млн. 400 тис. грн. Кілька разів лунала думка, що потрібно не тільки думати про наповнення міської казни, але і скорочувати витрати, особливо неефективні. Для прикладу, депутат Ігор Пілько висловив сумнів, чи доцільно на міське проводове радіо, де працює два чи два з половиною журналісти, видавати аж 200 тисяч гривень. Свою думку щодо бюлетеня «Голос ради», який теж як і радіо фінансується за кошти платників податків, висловило також ряд депутатів, зазначивши, що це голос не ради, а голос однієї людини.

Депутат Юрій Беднарчук зауважив: «Треба зменшувати видатки. Великими ставками ми вбиватимемо бізнес. Не треба когось лякати, що буде Армагеддон, просто треба жити по доходах. І не треба ставити депутатів на «вилку», а потрібно відчувати віяння в державі».

Ясна річ, що до проекту бюджету на сесії буде багато зауважень, адже вже після закінчення комісії нами було почуто звинувачення на адресу окремих депутатів в лобіюванні меркантильних інтересів, для прикладу, заниженої ставки податку на торгівельні склади чи намагання уникнути загального оподаткування введенням поділу на більш та менш сприятливі зони для проживання чи ведення бізнесу.

Під час засідання бюджетної комісії було висловлено думку, що нарахування податку на нерухомість неправильне в принципі, адже нараховувати варто б не по наявній площі об’єктів, а згідно їх вартості, тоді б це було більш справедливо. В цілому ж засідання бюджетної комісії проходило в робочій обстановці, хоча вплив завтрашніх подій все ж певною мірою відчувався.

(Переглядів 204 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви