Наше життя регламентоване традиціями, досвідом стосунків, правилами та законами. У спортивному житті спортивні правила проведення змагань дозволяють визначити переможця – того спортсмена чи команду спортовців, які, послуговуючись правилами і дотримуючись їх, досягають спортивної вершини – першого місця п’єдесталу пошани.
Спорт є частиною культури людства, і спортивно-фізкультурна дисципліна дає людському тілу здоров’я, яке стало методично знищуватися неякісними продуктами, негативною екологією, відсутністю альтернативи – особливо в Стебнику.
У здоровому тілі здоровий дух – так казали древні елліни. В античну епоху люди розуміли, що спорт дає тілу дисципліну, а дисципліна спонукає до порядку. У сьогоденні ми переконані, що порядок – основа життя, у спортивному житті порядок – шлях до ПЕРЕМОГИ.
У спортивному житті Стебника “Спортивний клуб “Стебник” став би (якби такі змагання проводились) чемпіоном із “бігу по колу”. Яскравий тому приклад – перипетії зі званням “чемпіон 2010” у чемпіонаті Дрогобиччини, учасником якого багато років є ФК “Стебник” – команда, яка займала різні місця і неодноразово ставала чемпіоном цих змагань. Команда знає: щоб досягти результату, треба бути сильнішим, вищим і швидшим. ФК “Стебник” у своїй спортивній діяльності набрав такої швидкості, що побачив власну спину в цьому забігу по колу – по колу нерозв’язаних проблем, і став призером, срібним призером, зігравши золотий матч чемпіонату Дрогобиччини з футболу 2010 року із золотим призером внічию 0:0.
Цим результатом замкнулося коло, коло нескінченного долання проблем, інколи штучних, навмисних, коло діаметром у дев’ять років. Ці дев’ять років СК “Стебник” намагався не дати вмерти спорту як соціальному запиту в нашій громаді. Йшов пошук спонсорів, була співпраця з державними органами влади Дрогобиччини, застосовувався максимум громадської ініціативи, і тільки громадська ініціатива не дала СПОРТУ “благополучно” завершити своє існування в Стебнику, бо співпраця з представниками органів державної влади (різних гілок) і спонсорами різних потужностей (від двадцяти до тисячі гривень) показала, що соціальний запит на СПОРТ у Стебнику неактуальний. У діаметрі в дев’ять років ВЛАДА не спромоглася знайти початок вектору своєї послідовної співпраці з громадськими організаціями, що провадять спортивну діяльність у нашому місті та підтримки спонсорів, які бажають брати участь у спортивно-фізкультурному русі рідного міста.
Спорт і фізкультура – альтернатива наркоманії, алкоголізму, тютюнопалінню й іншим зловживанням. Нема спорту і фізкультури – є хвороби і кволість суспільства. Тому свідчення зміни рівня здоровості – аж до трагічних випадків на уроках фізкультури. Фізична культура пропагується безсистемно і недостатньо, вимоги у шкільній програмі з викладання фізичної культури зменшуються – а що далі? Життєвий матч не зіграти 0:0, тут треба бути переможцем.
СК “Стебник” намагається долати об’єктивні і навіяні перешкоди і труднощі, та вони одні й ті ж з року в рік:
– забезпечення ФК “Стебник” для участі в чемпіонаті Дрогобиччини;
– відсутність міського спортивного залу для тренування СК “Фаворит”;
– мізерне (ніяке) фінансування спортивних заходів із зведеного бюджету Дрогобича і Стебника;
– недостатнє фінансування спортивних заходів із бюджету Стебника.
У вирішенні цих питань суттєвим помічником є громадська ініціатива людей, які працюють у вільний час, якого не завжди достатньо, бо треба заробити на шматок хліба. Ці люди виконують функцію Держави в окремо взятому населеному пункту – Стебнику. Але, до прикладу, в Дрогобичі є цілий штат спортфункціонерів і держслужбовців, які забезпечують громаду Дрогобича на соціальний запит – СПОРТ.
У Дрогобича і Стебника спільний бюджет: медичні заклади, культура, освіта і спорт фінансуються з розрахунку на одного представника громад міста. Дрогобицьким бюджетом, де частка стебницької громади близько 20 відсотків, забезпечуються Стебницька міська лікарня, Стебницька дитяча музична школа, КМК Стебницький Народний дім, дошкільні заклади і школи – а що спортивне? Чи, може, стебничани, стебницька молодь, діти складають 20 відсотків наповнюваності спортивного співтовариства Дрогобича і мають змогу легко, зважаючи на ціни на проїзд у громадському транспорті, потрапити до спортивних споруд Дрогобича?
Представникам стебницької громади, що є тепер ВЛАДОЮ у рідному місті, спільно з громадою слід вирішити цю дилему. Спортивно-фізкультурне життя Стебника має спиратися на 20 відсотків наших податків і державної допомоги бюджетам наших міст у різних формах.
ВИБІР – Є!!!
Іван Куць, президент СК “Стебник”, газета “Воля громади”
ТОП коментованих за тиждень