Чесно пропонує виборцям формулу: «Чесний кандидат – чесний народний депутат»

13.08.2012 | Filed under: Публікації

Про технологію «Чесно»

Рухом „Чесно” напрацьовано 6 критеріїв доброчесності кандидатів, які пройшли експертне обговорення і важливість яких для виборців була підтверджена результатами соціологічного дослідження: 1) відсутність фактів порушень прав і свобод людини; 2)    незмінність    політичної   позиції   відповідно   до    волевиявлення    виборців; 3)  непричетність кандидата до корупційних дій; 4) відповідність задекларованих доходів  та  майна  кандидата  способу  його  життя;   5)  особисте  голосування  у парламенті; 6) участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів.

При проведенні оцінювання учасники руху Чесно виходять з презумпції відповідності кандидатів критеріям доброчесності – кандидат вважатиметься таким, що відповідає критерію, якщо оцінюванням не встановлено інше.

Оцінювання не підмінятиме роботу судів та правоохоронних органів (оцінювання не вважатиметься твердженням про винність особи у вчиненні правопорушень) і буде спрямоване на донесення до виборців перевіреної та підтвердженої конкретними доказами інформації про діяльність кандидата, яка не відповідає критеріям доброчесності, з посиланням на джерела її отримання.

До уваги береться лише інформація, отримана з достовірних джерел, а також інших джерел (у т.ч. інформація, надана активістами руху „Чесно”), за умови, що в таких джерелах зазначені конкретні факти порушень та докази причетності до них кандидатів у депутати. Такий підхід дозволяє забезпечити обґрунтованість оціночних суджень про невідповідність кандидата критеріям доброчесності.

Про «Чесно» у Дрогобичі

Нагадаємо, що група Чесно у Дрогобичі самоорганізувалася у квітні цього року. До складу групи увійшли такі особи: Олег Балог (ГО «Спілка Безпеки Управління «Антикорупція»), Михайло Ваврин (координаційна рада НДСД, партія «Батьківщина»), Богдан Гринчишин (ГО «Небайдужі Дрогобичани»), Тарас Демко (ГО «Батьки і діти», партія «Громадянська Позиція»), Володимир Кондзьолка (ГО «Юрій Дрогобич»), Тарас Кучма («Зарваницька ініціатива», партія «Пора»), Святослав Сурма (ГО «Центр громадських ініціатив»), Петро Хорт (партія УНП «Собор»), Богдан Юзефів (ГО «Дрогобицька Громада»).

Якщо котрась з політичних сил висловлювалася про підтримку тої чи іншої особи для обрання її до Верховної ради, чи зголошувалися самовисуванці, тоді учасники групи Чесно у Дрогобичі виходили на контакт з тими особами та пропонували підписати угоду про співпрацю.

На сьогоднішній день маємо такий стан справ:

– завершили або завершуємо перший етап співпраці з претендентами в кандидати та пересилаємо матеріали про них до аналітиків та юристів у Києві (Тарас Курчик, Тарас Гентош, Микола Тустановський, Микола Гук, Микола Одрехівський, Ігор Курус, Олександр Старовойт, Павло Барнацький);

– розпочали співпрацю з кандидатами (Роман Ілик, Віктор Возняк, Михайло Янковський, Валентина Старовойтова, Святослав Грабовський, Микола Лагодич, Михайло Задорожній);

– шукаємо можливості розпочати співпрацю (Віктор Конц, Михайло Сендак).

Другий етап співпраці з кандидатами полягає у представлені їм кінцевих висновків руху «Чесно» на їх відповідність критеріям. При цьому вони матимуть мати можливість аргументовано заперечити або підтримати висновки «Чесно».

Вже на третьому, завершальному етапі – громадськість зможе дізнатися про результати роботи руху «Чесно» стосовно відповідності чи не відповідності кандидатів критеріям Чесно. Саме тоді відбуватиметься презентація Чеснометра для кандидатів-мажоритарників на нашому 121 виборчому округу.

Вже сьогодні зроблено немало роботи у групі Чесно у Дрогобичі, ще немало треба зробити до виборів, щоб виборець якнайбільше зміг дізнатися про кандидатів, щоб вибір його був усвідомлений і відповідальний.

Рух Чесно пропонує пропустити через фільтр із шести критеріїв всіх кандидатів, «вимірявши» їхню чесність перед виборцем, а вже сам виборець буде робити свій вибір, щоб обрати чесного народного депутата.

Розраховуємо на тісну співпрацю із ЗМІ для користі справи, для допомоги виборцю у нелегкому виборі найдостойнішого.

Святослав Сурма, координатор руху «Чесно» у Дрогобичі

Від «Трускавецького вісника». Прес-конференція чотирьох членів руху «Чесно» в Дрогобичі (Святослав Сурма, Володимир Кондзьолка, Богдан Гринчишин і Тарас Демко) проходила в партійному офісі партії «Пора» в Дрогобичі (вул. Шкільна, 4) перед чотирма представниками ЗМІ – Володимиром Ключаком, Анатолієм Власюком, Сергієм Матійком та Ігорем Чижем. Тривав захід від 15.00 до 16.00. Учасники зустрічі торкнулися ряду питань – від марок машин кандидатів у депутати по Дрогобицькому виборчому округу до декларацій кандидатів, більшість з яких виглядають утриманцями своїх родичів. Координатор «Чесно» в Дрогобичі» Святослав Сурма закликав ЗМІ регіону до тісної співпраці з рухом, метою якого є подати виборцям максимум інформації про кандидатів у депутати як публічних осіб. Було сказано, що рух «Чесно» не перестане діяти і після парламентських виборів, а трансформується в організацію, котра фільтруватиме і кандидатів на наступні місцеві вибори.

(Переглядів 240 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви