Хочеш мати владу прозору – голосуй за Сергія Розору!

20.10.2014 | Filed under: Публікації

Із дванадцяти кандидатів, які балотуються в народні депутати по 121 Дрогобицькому мажоритарному виборчому округу, Сергій Розора є однією із найяскравіших особистостей. Він належить до тих людей, які в очі скажуть правду-матку, не викручуючись, не маневруючи, не ухиляючись від прямої відповіді на гострі запитання.

Спробуємо проаналізувати, що ж обіцяє цей кандидат своїм виборцям і наскільки реальною до виконання є його передвиборча програма. Ну і не можна обійти стороною інші сторони цієї багатогранної особистості.

Із програми кандидата: загальноукраїнські питання

1. Зупинити війну в Україні. Зупинити війну обіцяють багато кандидатів. Шлях, який пропонує С. Розора, дещо незвичний – змусити Європу виконувати Будапештський меморандум. Буде цей спосіб дієвий чи ні – невідомо. Але те, що кандидат озвучує те, про що думають та говорять багато наших співвітчизників – факт. Пора розірвати кривавий ланцюг змови багатої Європи з кровожерною Росією.

2. Провести люстрацію – очистити владу. Партія «Воля», від якої кандидує Сергій Розора, довела, що люстрацію можна і треба починати вже, без вказівки згори. Ініціатива знизу тільки сприятиме повній люстрації, непідконтрольній політичним силам чи призначеним «люстраторам», вигідних владі.

3. Прийняти закони, розроблені «Реанімаційним пакетом реформ». Стосується ряду законопроектів, які могли б допомогти Україні стати дійсно правовою державою.

4. Ліквідація корупційної економіки та олігархічних монополій. Поламати корупційні схеми, які діяли за часів Януковича і продовжують діяти. Зупинити тиск на бізнес чи втручання держорганів у господарську діяльність підприємців. Тема олігархічних монополій – це питання національної безпеки України.

5. Реформа доктрини національної безпеки. Мова про проведення ряду реформ, зокрема військово-промислового комплексу, реорганізації Збройних Сил.

6. Інформаційна політика та ЗМІ. Розвиток незалежних ЗМІ та вміння протистояти інформаційній агресії. Розвиток громадських ЗМІ, зокрема преси, радіо та телебачення.

7. Відновлення конституційних прав територіальних громад. Реальні кроки щодо передачі влади на місцях не політикам чи чиновникам, а територіальним громадам. Дорога, яку Україні доведеться пройти, є довгою та тернистою, але законодавчі механізми місцевої демократії мають бути в Україні не тільки на папері, а в реальності, в дії. Це один з кращих альтернативних варіантів реформ місцевого самоврядування, які планується здійснити в Україні з метою децентралізації влади і в той же час з метою посилення єдності та територіальної цілісності держави Україна.

Із програми кандидата: місцеві питання

1. Відновлення економічного потенціалу регіону, створення нових робочих місць шляхом створення промислових ділянок, бізнес-інкубатора, сприяння розвитку зеленого та медичного туризму. Немає жодного сумніву, що Сергій Розора лобіюватиме інтереси Дрогобиччини на державному рівні. Є надія, що Стратегія розвитку Дрогобиччини буде обговорена, прийнята та реалізована. Бізнесмен, якому довелося самому, на власній шкірі відчути всі проблеми малого та середнього бізнесу, готовий допомогти тим, хто відважиться започаткувати власну справу на Дрогобиччині.

2. Переорієнтація курортів регіону на європейського відпочивальника, поглиблення співпраці з Євросоюзом в рамках програм транскордонного співробітництва. Сергій Розора звернув увагу на ті гроші, які є готові, які лежать і які в Україні (в тому числі і на Дрогобиччині) просто не вміють взяти належним чином. Нефахові кадри органів місцевого самоврядування, недосвідчені бізнесмени краю не можуть використати ті шанси, які дає Євросоюз щодо фінансування важливих проектів – в рамках багатьох програм транскордонного співробітництва, передусім за участю партнерів з Польщі.

3. Вирішення поточних та задавнених проблем краю, зокрема екологічних. Тут депутату, якого обере Дрогобиччина, потрібна буде фахова підтримка спеціалістів, які добре орієнтуються в екологічних проблемах Борислава, Стебника тощо.

4. Сприяння створенню конкурентних навчальних і медичних закладів, патріотичних молодіжних організацій, пропаганда здорового способу життя. Сергій Розора особистим прикладом та рядом проектів давно довів, що він займається популяризацією здорового пособу життя у більшій мірі, ніж окремі відділи чи установи державних органів чи органів місцевого самоврядування. Безпосередні приклади – кафе здорового харчування, Клуб щасливих людей, щоденна ранкова гімнастика для відпочивальників та місцевих мешканців у Трускавці (безкоштовно!), популяризація принципів здорового харчування за різноманітними методиками, школа фінської (скандинавської) ходьби та інші проекти. Нема сумніву, що і після обрання депутатів С. Розора приділятиме свій час та увагу цим проектам, започатковуючи й інші.

Громадсько-політична діяльність на місцевому рівні

Почнемо із біг-бордів: «Хочеш мати владу прозору – голосуй за Сергія Розору!». Якщо хтось вважає, що це просто передвиборчий слоган, той насправді помиляється. Не на словах, а на ділі Сергій Розора доказав (і то не раз), що влада повинна бути чесною, відкритою, відповідальною. Причому як влада вища, на загальноукраїнському рівні, так і влада місцева. Назвемо кілька доказів цього.

1. В кінці 2006 року  в знак протесту проти дерибану землі у Дрогобичі (міським головою Дрогобича в 2006-2010 роках з перервою був Микола Гук) Сергій Розора склав повноваження депутата Дрогобицької міської ради. Хто ще в нашому краї вчинив такий сміливий крок – віддав свій мандат депутата, причому не побувши депутатом навіть рік? Ніхто.

2. В 2007 році Сергій Розора на знак протесту проти дій очільника партії «Пора» Владислава Каськіва (співпраця з Януковичем) демонстративно виходить з партії «Пора». Переважна більшість наших місцевих політиків покидала партійні лави виключно через якісь приватні інтриги чи заради перспективніших політичних проектів. Сергій Розора ж керувався поняттями честі та гідності, а не меркантильними інтересами.

3. В 2011-2012 роках Сергій Розора активно включається в громадську діяльність у Трускавці. Він зумів вистояти проти шаленого тиску місцевої виконавчої влади, яка блокувала вирішення його бізнесового питання, зумів оборонитися від безпідставних нападок підконтрольної трускавецькій владі жовтої преси, сприяв пробудженню громадянської гідності та самосвідомості у трускавчан. Його участь у пікетах проти свавілля місцевої влади та проти захмарних тарифів на житлово-комунальні послуги – свідчення того, що Сергій Розора завжди стояв на боці народу, а не грошових мішків. А у вересні 2014 році Сергій Розора організував пікет у Дрогобичі проти повернення до влади в Дрогобичі звільнених сесією мера та секретаря ради.

Громадсько-політична діяльність на всеукраїнському рівні

1. Сергій Розора – активний учасник дій на Майдані фактично з перших днів. І не просто учасник, а волонтер, ініціатор збору коштів для допомоги Майдану та прихильник того, щоб ці кошти не йшли через руки жадібних до наживи політиків, а щоб громада знала про кожну витрачену гривню.

2. Разом з однодумцями Сергій Розора зробив вклад у Євромайдан, який по сьогодні ніхто ще не оцінив належним чином. За дві години до здійснення провокації 1 грудня 2013 року Сергієві Розорі вдалося зафільмувати на відеокамеру заїзд автобусів із провокаторами на вулицю Банкову. Вищі державні мужі готували провокацію, яка мала завершитися введенням надзвичайного стану та початком нової хвилі репресій проти громадських діячів. Відео Сергія Розори стало одним із головних доказів того, що провокація була спланована Віктором Януковичем. Доказ цей подав тоді (грудень 2013 р.) в Генеральну прокуратуру народний депутат Петро Порошенко (зараз Президент України).

3. На Майдані Сергій Розора роздавав ліки, займався інформаційними акціями. Така активність молодого політика та громадського діяча явно не подобалася окремим партійним функціонерам, які провокували конфлікти та намагалися взяти Майдан під контроль політичних сил, які вже себе повністю дискредитували в очах громадськості. Сергій Розора вийшов переможцем з протистояння із збанкрутілими політиками.

Меценат та благодійник

У вирі передвиборчих перегонів якось поза увагою лишається той факт, що Сергій Розора – не тільки успішний підприємець, не тільки активний громадський діяч, а ще й меценат та благодійник. Причому його щедра натура проявилася не лише зараз, а задовго до виборів.

1. Сергій Розора очолює «Ротарі Клуб» у Трускавці. Цих слів було б достатньо для того, аби зрозуміти, що благодійністю Сергій Петрович займається дуже серйозно. Можна конкретно розповідати про всі акції за його участю, про благодійність Сергія Розори могли б багато розповісти керівництво та вихованці дитячого будинку «Оріана», кількох бориславських шкіл-інтернатів, а також його побратими по «Ротарі Клубу».

2. Допомога Майдану та АТО. Під час благодійного аукціону, який проходив у Трускавці 28 березня 2014 р. з ініціативи Спілки художників Трускавця, Сергій Розора купив 11 лотів із 27 наявних і виклав на потреби Збройних Сил України 4 тисячі 750 гривень. Ця сума – крапля в морі видатків, які Сергій Петрович зробив для Майдану та АТО. Він один з перших вшанував пам’ять Небесної Сотні, виготовивши та встановивши банери пам`яті у Трускавці, Дрогобичі та Києві та відповідні біг-борди.

Що в Сергієві Розорі імпонує особисто мені

Сергій Розора – людина дії. Можна критикувати окремі його передвиборчі тези, але можна не сумніватися, що після перемоги інтереси Дрогобиччини він відстоюватиме реально.

Сергій Розора – людина слова. Ще не довелося чути, щоб він не дотримав обіцянки. Є й інші кандидати, яких можна вважати чесними людьми, але найбільша довіра саме до Сергія Розори.

Сергій Розора – людина принципів. Інколи не віриться, що хтось може йти на ризики, на відверту конфронтацію з владою тільки задля принципів чесності та справедливості. У випадку із Сергієм Розорою можна бути впевненим – це надійна людина, яка своїми діями доказала, що слова «честь» та «справедливість» для неї наповнені важливими змістом.

Я особисто знаю Сергія Петровича Розору. Я ще не вирішив, за кого голосуватиму, бо є й інші кандидати, які мені імпонують тим чи іншим чином.

Не погоджуюся із критиками Романа Ілика, що нібито він нічого не зробив – не міг він багато зробити для округу, будучи в опозиції до режиму Януковича. Допомагав Майдану, старався вирішувати проблеми виборців, добре обізнаний з проблемами регіону.

Павло Барнацький – людина, яка методично і наполегливо бореться за справедливість, має розуміння яких законів потребує Україна, має величезний досвід роботи як юрист та автор законопроектів.

Михайло Задорожний дуже сильно лобіює інтереси Дрогобиччини в обласній раді, є членом фракції «Свобода», тобто проукраїнської сили, тож розглядаю і його кандидатуру як потенційну для того, аби віддати свій голос.

Не можу нічого поганого сказати про таких кандидатів як Богдан Матківський (молоді люди потрібні, тим більше патріоти-націоналісти), Михайло Коваль (Президент потребує надійного плеча у ВРУ), втім, не хочу поганого сказати і про інших. Ця передвиборча кампанія радує відсутністю того бруду, який спостерігався на виборах двохрічної давності. Втім, визначитися буде нелегко. Не виключено, що свій остаточний вибір багато хто робитиме в день тиші (субота, 25 жовтня), або ж безпосередньо в день виборів.

І нехай серед тих проукраїнських, чесних та відповідальних кандидатів до парламенту від Дрогобиччини, з яких обиратиме виборець, знайдеться і прізвище нашого краянина, уродженця Стебника, підприємця, громадського діяча, благодійника та мецената, популяризатора здорового способу життя, хорошої людини, безкомпромісного борця зі злом та корупцією. Маю на увазі Сергія Розору.

Хочеш мати владу прозору – голосуй за Сергія Розору!

Володимир Ключак

P.S. Це не замовна стаття, це просто роздуми про людину, яка вартує доброго слова та підтримки. Хто знає Сергія Розору особисто, того переконувати навряд чи потрібно…

(Переглядів 833 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви