Чому без ринку землі фермер не зможе нагодувати Україну?

13.08.2018 | Filed under: Публікації

Коли на Львівщині проходила спеціалізована аграрна конференція, Президент України Петро Порошенко чітко зазначив, що фермер годує Україну. Проте, щоб він мав змогу це зробити, йому треба дати інструмент для управління власними ресурсами. І все починається з землі.

Львівщина володіє лісовими запасами, вугіллям, нафтою, газом та має значний земельний фонд. Маємо ми й свій ринок землі, який аж ніяк не назвеш цивілізованим. Великі або середні агрохолдинги часто обмінюються документами і домовляються, хто з них є власниками паїв. Кожен договір має певну вартість, на цьому заробляють великі гроші. Наприклад, якщо комусь треба докупити пай, він платить не власнику, а тому, хто продає договори, і тому, хто їх перереєстровує.

Механізм цей існує, і юристи від аграрних холдингів в неформальній обстановці це підтвердили б. Але такий ринок не захищає фермера, не захищає власника паю і, найважливіше, не захищає саму громаду. Оскільки вона через органи самоуправління до кінця не володіє земельним ресурсом і не має достатньої нормативної бази, щоб звернутися до фіскальних органів і попросити їх зібрати заборговані податки.

Не забуваймо й про рейдерство: відсутність рейдерських атак можлива лише тоді, коли все буде легалізовано. Якщо говорити відверто, то з сьогоднішнього дня запроваджувати ринок землі ми не готові: спочатку потрібно зробити всю підготовчу роботу, так зване «домашнє завдання». Для того, щоб все було за законом, по-перше, треба все інвентаризувати, відцифрувати, забезпечити прозорість цього ринку. Після цього ми можемо говорити про запровадження цивілізованого ринку.

Час вже не повернеш, треба було це робити три роки тому, разом із запровадженням форм децентралізації. Якби ми тоді це робили, сьогодні ми б мали зовсім іншу картину. Зараз ОТГ починають управляти землею поза межами населених пунктів, але в них немає інструментів для цього. Їм треба допомогти, оскільки там, де створюється ОТГ, одразу є «ліс в податках». І не тому, що їм передали ПДФО, а тому, що громада зацікавлена в легальних податках від бізнесу, що працює на її території.

Один з додаткових інструментів, який дозволить якомога швидше забезпечити захищеність і регіональний розвиток, – участь у проекті «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні». Все, що залежить від нас на регіональному рівні – органи держгеокадастру, органи юстиції – ми готові реформувати. Найважливіше, що він дасть, – це розуміння, яким ресурсом володіє громада. А крім того, можливість для розвитку фермерських господарств, самозайнятість, зростання виробництва в галузі АПК. І найголовніше, – створить додатковий поштовх для розвитку власне громади, дозволить дрібному фермеру піднятися на якісно новий рівень та підготуватися до легалізованого ринку землі.

Ростислав Замлинський, перший заступник голови Львівської ОДА

(Переглядів 37 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви