Як оформити право власності на земельну ділянку?

25.05.2020 | Filed under: Публікації

На це та інші питання відповідає Віра Андрейків, фахівець Сколівського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

– Пані Віро, скажіть, будь ласка, чому саме на цю тему консультація?

– На практиці нам доводилося часто зустрічатися із такими випадками, коли особа, отримавши рішення місцевої ради щодо відведення земельної ділянки, вважала, що ця ділянка уже перебуває у її приватній власності. А через кілька років виявлялося, що уже є інший власник цієї земельної ділянки, який має усі документи, що засвідчують його право власності. Зважаючи на це, а також й тому, аби застерегти наших читачів від різних помилок, ми підготували цю консультацію.

– Що ж треба зробити, аби оформити право власності на земельну ділянку?

– Процедура оформлення права власності на земельну ділянку передбачає кілька етапів, який випливають один з одного.

Спочатку необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою про виділення земельної ділянки із зазначенням цільового призначення та орієнтованими розмірами . До заяви слід додати графічні матеріали на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. Графічні матеріали можна видрукувати самостійно із сайту Публічна кадастрова карта України: https://map.land.gov.ua/kadastrova-karta.

Строк розгляду заяви становить 1 місяць.

Документ, який отримаєте – рішення органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

По-друге, потрібно звернутися до землевпорядної організації для розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Перелік таких організацій є на сайті Держгеокадастру в рубриці «Напрями діяльності», розділ «Сертифікація» (https://land.gov.ua/icat/sertyfikatsiia/). Зазначаю, що разом із пакетом необхідних документів для укладення угоди із землевпорядною організацією треба подати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Строк виконання:повинен бути таким як зазначено в укладеній угоді із землевпорядною організацією, але не може перевищувати 6 місяців.

Документ, який отримаєте – Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Наступний крок – погодження проекту землеустрою земельної ділянки з територіальним органом Держгеокадастру в районі. Для цього потрібно подати оригінал проекту землеустрою та копію проекту землеустрою.

Строк виконання 10 робочих днів.

Документ, який отримаєте – висновок про погодження проекту землеустрою.

Четвертий етап – реєстрація земельної ділянки. Для цього потрібно звернутися до Державного кадастрового реєстратора із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки (за відповідною формою), надавши також йоригінал документації із землеустрою.

Строк виконання – 14 календарних днів.

Документ, який отримаєте – Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Далі проект землеустрою повинен бути затверджений. Такими повноваженнями, зокрема, наділені органи місцевого самоврядування (міські, сільські, селищні, районні ради) обласні державні адміністрації, головне управління Держгеокадастру у відповідній області. До переліку документів, якінеобхідно подати для затвердження проекту землеустрою, зокрема, входять:погоджений проект землеустрою, позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації.

Строк виконання – 14 календарних днів

Документ, який отримаєте – рішення про затвердження проекту землеустрою та надання земельної ділянки у власність.

І останній етап – реєстрація права власності на земельну ділянку. Для цього слід звернутися у центр (відділ) з питань надання адміністративних послуг, який діє при ОТГ або при районній державній адміністрації, та заповнити заяву встановленої форми, маючи із собою:

– документ, що посвідчує особу;

– засвідчену копію рішення про безоплатну передачу земельної ділянки;

витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

– документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно – в розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, (станом 01.01.2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2102,00 грн.), отже сума до оплати 210 грн. 00 коп. Звертаю увагу, що уже у липні цього року прожитковий мінімум буде збільшений. Звертаю увагу, що послугу реєстрації права власності на земельну ділянку також надає нотаріус.

Строк розгляду: до 5 робочих днів.

Документ, який отримаєте – інформаційна довідка Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

– І на завершення, пані Віро, скажіть, будь ласка, де прописаний цей алгоритм оформлення права власності на земельну ділянку?

– Земельні відносини врегульовані, зокрема, такими нормативно-правовими актами:

– Земельний кодекс України;

– Закон України “Про землеустрій”;

– Закон України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухомемайно та їх обтяжень»;

– Закон України “Про Державний земельний кадастр”;

– Постанова Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру”;

– Постанова Кабінет Міністрів України від 04 березня 2004 року № 266″Про затвердження Типового договору про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки”.

Тому відповідь на Ваше питання ми з Вами шукали у цих нормативно-правових актах.

***

Ми і надалі продовжимо наші консультації у сфері земельного законодавства. А наразі нагадуємо, що консультація надана у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України».

Разом з тим, інформуємо, що для отримання: правової інформації; консультацій і роз’яснень з правових питань; послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

– зателефонувавши: тел. 067 16 77 144 Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, тел. 0971818351 Трускавецьке бюро правової допомоги,

– надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки: https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

– надіславши листа на одну з адрес електронної пошти: е-mail: stryy.lviv@legalaid.lviv.ua (Стрийський місцевий центр), truskavets@legalaid.lviv.ua (Трускавецьке бюро),

– залишити своє звернення у скриньці для звернень громадян.

Дистанційний пункт консультування бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Трускавець, площа Чорновола, 2.

Ви можете також скористатися:

– довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid» https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

– зателефонувавши на гарячу лінію: 0800 21 31 03.

Марія Бойко

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви