Чи можливо поділити земельну ділянку?

21.04.2021 | Filed under: Публікації

Громадяни, реалізовуючи свої задуми та бажаючи досягти якоїсь відповідної мети, деколи мають намір поділити земельну ділянку, що є у їхній приватній власності. Тоді й виникає у них ряд важливих запитань, які стосуються процедури поділу земельної ділянки на частки. Відповіді на ці питання сьогодні ми шукатимемо спільно з Ольгою Жилою –фахівчинею Миколаївського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

– Пані Ольго, скажіть, будь ласка, чи є передбачені умови, за яких може відбуватися поділ земельної ділянки на частки?

– Так, існує кілька випадків та умов, за яких можливий поділ земельних ділянок на частки. Вони є такими:

– бажання власника земельної ділянки;

– після поділу не буде порушено межі ділянки;

– при відчуженні однієї або декількох частин земельної ділянки;

– розподіл землі в натурі у разі поділу між пайовими співвласниками ділянки;

– після поділу кожна з новостворених частин земельної ділянки стане індивідуальною ділянкою.

– Куди потрібно звернутися для того, аби здійснити поділ земельної ділянки?

– Процедура поділу земельної ділянки складається із кількох етапів.

 1. Власникові земельної ділянки необхідно у нотаріуса засвідчити заяву встановленого зразка про згоду на поділ ділянки на частини. Звертаю увагу, якщо власників земельної ділянки декілька (земельна ділянка перебуває у спільній частковій власності між співвласниками), то в такому випадку укладається нотаріальний договір на поділ земельної ділянки між співвласниками.
 2. Далі слід звернутися до землевпорядної організації для розробки технічної документації, надавши такі документи:

– нотаріально засвідчену заяву на поділ земельної ділянки;

– засвідчену нотаріально копію правовстановлюючого документу на земельну ділянку. Це може бути, зокрема, державний акт на право власності на земельну ділянку, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво на право власності на земельну ділянку;

– копії ідентифікаційних даних власника (паспорт, ідентифікаційний номер).

За умови надання цих документів землевпорядна організація укладає договір із власником земельної ділянки. І тоді уже проводить відповідні роботи з розробки технічної документації поділу земельної ділянки.

Зазначаю, що у випадку, якщо ділянка ділиться особливим чином, а не окремими рівними частинами, або на земельній ділянці є забудова, то в цьому випадку необхідна також кадастрова зйомка земельної ділянки.

 1. Далі треба звернутися до територіального відділення Держгеокадастру для реєстрації новоутворених в результаті поділу земельних ділянок в Державному земельному кадастрі України. Наголошую, що після такої реєстрації кожній земельній ділянці, яка утворилася в результаті поділу, буде присвоєно кадастровий номер. Він буде зазначений у відповідному витягу з кадастру.
 2. Останній етап – після отримання витягів з кадастру на земельні ділянки, які утворилися внаслідок поділу земельної ділянки, необхідно звернутися до центру надання адміністративних послуг, який, як правило, знаходиться у приміщенні місцевої ради, чи до нотаріуса задля реєстрації права власності на кожну новоутворену в результаті поділу земельну ділянку. Ось такі етапи треба пройти власникові земельної ділянки з метою поділу її на частини.

***

Ми продовжимо співпрацю зі Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, надаючи консультації у сфері земельного законодавства. А наразі нагадуємо, що консультація надана у рамках проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».

Разом з тим, інформуємо, що для отримання безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

– зателефонувавши: тел. 067 16 77 144 (Стрийський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги), тел. 0971818351 (Трускавецьке бюро правової допомоги), на гарячу лінію: 0800 21 31 03

– надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки: https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

– надіславши листа на одну з адрес електронної пошти:   е-mail: stryy.lviv@legalaid.lviv.ua (Стрийський місцевий центр), truskavets@legalaid.lviv.ua (Трускавецьке бюро)

– завітавши до бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м. Трускавець, площа. Чорновола, 2.

Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

Марія Бойко

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви