Чи все гаразд у трускавецькій лікарні?

20.06.2013 | Filed under: Публікації

Знаємо, що на загальноукраїнському рівні проблем у медичній галузі не бракує. «Хабарі вдячності» лікарям давно стали притчею во язицех, як і недолугість реформування екстреної медичної допомоги, провал з політикою утворення єдиних шпитальних округів, змова лікарів та фармацевтичних фірм щодо виписування «потрібних» рецептів та направлень на «потрібні» аналізи– ясна річ, що з належним відкатом. 

Але залишмо загальноукраїнські медичні питання, адже на місцях не бракує своїх, ніби не таких гострих, але не менш підозрілих, якщо не сказати корумпованих. Для прикладу, маємо нещодавній скандал в Стебницькій міській лікарні, який отримав розголос завдяки журналістові та представникові руху «Чесно в Дрогобичі» Русланові Солонцю, або ж минулорічна заміна головного лікаря у Бориславі (Василь Кочержат втратив цю посаду, незважаючи навіть на те, що має статус депутата облради; тепер посаду головного лікаря Бориславської ЦМЛ обіймає Віталій Головчак, до речі, дуже фаховий лікар і не менш фаховий керівник). Питання ж створення єдиного медичного округу на базі Дрогобича вже давно будоражить медичні уми Дрогобича-міста, Дрогобича-району, а також Борислава. Здавалося б, лише у Трускавці все гаразд, лише Трускавець може хвалитися шикарною лікарнею, новими операціями, новими здобутками при новому керівнику. Та чи так це?

Плітки чи неперевірена інформація?

Якщо закрити очі на незаконне призначення та ще більш незаконне погодження головним лікарем Трускавецької міської лікарні Андрія Кульчинського (депутата ТМР, до речі), то на інші порушення очі не закриєш. Про них нам повідомляють у телефонному режимі. Застерігаємо, що інформація в цьому розділі – без належних доказів.

Перший закид – корупція. Мова йде про ТзОВ «Консіліум», приватну структуру, яка «допомагає» лікарні придбати ту чи іншу медичну апаратуру, а взамін… А взамін пацієнти, прооперовані на цій техніці за свої власні кошти (а кошти йдуть з кишень пацієнтів у комерційну структуру, а не в лікарняну чи міську казну), згодом проходять реабілітаційний період вже … за бюджетні кошти, тобто за гроші трускавецьких платників податків. Нічого собі! – скажете ви. Це ж як треба було примудритися, яку мафіозну схемку облаштувати, щоб «качати» гроші з пацієнтів за операції, і навіть за ті гроші не забезпечити тим же пацієнтам реабілітаційний період, який «успішно» фінансує «заможна громада» Трускавця.

Другий закид – нерозумна кадрова політика. Це м’яко сказано, бо можна і жорсткіше – злочинно-корупційна. Андрій Кульчинський досвідчених спеціалістів викидає на бруківку, прирікаючи їх та їхні сім’ї на напівголодне животіння, а взамін бере на роботу, причому по блату, фактично практикантів без досвіду роботи. Оскільки одним з основних профілів Трускавця як курорту є урологія, то, здавалося б, можна повірити, що в цьому питанні Трускавецька лікарня дійсно пішла вперед. Та нам кажуть – в жодному разі не погоджуйтеся на операції у Трускавці в цих урологів і краще взагалі тримайтеся подалі зі своїми чоловічими проблемами від славної колись лікарні.

А от інше зловживання можна вже побачити неозброєним оком – це будова на території лікарні. І хоча наші інформатори  кажуть, що будують пан Кульчинський і пан Козир на спілку і що під операційною хірургічного корпусу буде такий собі бар, або й ресторан (хоча є сувора заборона на функціонування подібного типу установ у медичних закладах), але це теж, напевно, домисли. Інший домисл – за цим будівництвом стоїть заступник головного лікаря Володимир Чуба. А факт такий: будівництво невідомого об’єкту триває і цей об’єкт приноситиме немалі гроші винахідливим бізнесменам від медицини та від політики.

Напередодні Дня медичного працівника у Трускавецьку міську лікарню завітали мер міста та голова бюджетної комісії. Головний лікар (умовний, бо не забувайте, що призначили його на цю посаду з порушеннями закону та процедури) Андрій Кульчинський аж світився з радості. Все вказувало на те, що є взаєморозуміння керівництва лікарні та міської влади. Присутні почули багато хороших та теплих слів на адресу чинного керівництва міської лікарні. Аж сплакнути хотілося, який то хороший головний лікар. Але невже за лаштунками показухи – негласна змова, взаємне покривання, заробітчанство на бідах та проблемах? Невже при тотальній змові вершаться в міській лікарні темні, якщо не сказати чорні справи, будуються бари, відмиваються кошти, комерційні структури гребуть бабки поза всіма правилами, звільняються одні лікарі і призначаються інші, такі ж «компетентні», як і головний, і такі ж «вчені» та «з досвідом роботи»? Невже в лікарні, де працюють порядні та інтелігентні люди, може процвітати корупція, зажерливість керівників, кумівство, переслідування інакомислячих та інші пороки світу цього? Щоб припинити поширення чуток, які обростають неймовірними подробицями, вирішуємо з’ясувати все безпосередньо на місці.

Дізнаймося із перших вуст

Головний лікар Андрій Кульчинський, незважаючи на зайнятість, журналістам завжди радий. Адже четверта влада формує громадську думку і саме від мас-медіа залежить, чи підігрівати нездорову цікавість людей до певної теми чи відважитися розставити всі крапки над «і». Тому всі звинувачення, якими нас «навантажили» «доброзичливці» пана Андрія, озвучуємо у нього в кабінеті. Від несподіванки головний лікар прикро скривився, але все ж у коментарі нам не відмовив.

– Андрію Богдановичу, йде добудова до хірургічного корпусу і кажуть, що це буде бар…

– Прошу вас навіть не вживати такого слова. Це буде кафе.

– Що матиме з цього лікарня?

– Орендну плату.

– За одними чутками, це будівництво здійснюєте ви разом з Русланом Козиром. За іншими – ваш заступник Володимир Чуба.

– (сміється) Ні, в мене нема таких фінансових можливостей, щоб я міг вести це будівництво. Міський голова тут теж ні при чому. І, звичайно, що Володимир Чуба також до будівництва непричетний. В цьому житті вже нічому не дивуюся і ці плітки теж якось переживу.

Стосовно того, що ж це буде. Кафе. Ніяких барів, ресторанів чи борделів, не знаю що ще там можуть придумати. Відносно закидів, що будується прямо під хірургічним корпусом, де проводять операції, то, повірте, лікарня тільки виграє від цього будівництва – пройде утеплення приміщення знизу, покращиться температурний режим в операційних. Взимку деколи в них було 10 градусів. Як оперувати в таких умовах? Я вважаю, що це цілком нормальна річ, коли в лікарні чи поліклініці є заклад харчування.

– А хто будує?

– Приватний підприємець.

– Андрію Богдановичу, вас звинувачують в тому, що розтринькуються бюджетні кошти, що комерційна структура бере оплату за операцію, а реабілітаційний період проходить за рахунок міської казни?

– Я вже не один раз говорив і повторюся ще раз, що сам факт проведення операцій такого рівня, як ми нещодавно запровадили у Трускавці – це вже само по собі значне досягнення. Пояснюю чому. По-перше, мешканці Трускавця та всього регіону (а наше урологічне відділення приймає пацієнтів і з Дрогобича, і з Стебника, і з Борислава, і з сіл) мають можливість отримати такий рівень медичної допомоги, який ще рік тому могли отримати найближче тільки у Львові. По-друге, інструменти та обладнання, які були закуплені в результаті нашої співпраці з фірмою «Консіліум», є відомих світових виробників і настільки дорогі, що за наші власні кошти ми цього обладнання ніяк не придбали б. Дивіться самі (показує на фото – В.К.), вартість ось тільки цього невеличкого пристрою – тисяча доларів. Ми ж можемо в рік на закупівлю нового обладнання із загального фонду бюджету використати десь біля 20 тисяч гривень. Тому сам факт використання такого вартісного обладнання вже ставить наш медичний заклад на солідний рівень.

Ми пішли на співпрацю з приватною структурою ТзОВ «Консіліум», яка допомогла придбати нам нову сучасну лапароскопічну стойку «Olimpus», що дозволяє значно розширити спектр надання хірургічної та урологічної допомоги. Завдяки цьому приладу ми робимо такі операції як трансуретральні резекції простати та сечового міхура, лапароскопічні холецистектомії, видалення кісти яєчника та ряд гістероскопічних втручань. На наших теренах такі операції проводяться вперше. Недавно проведена унікальна баріатрична операція – вшивання шлунку лапароскопічним методом. Нею радикально виліковується ожиріння та у 80% випадків цукровий діабет 2-го типу. Це надзвичайно перспективна для Трускавця процедура. Практично всі хворі після всіх цих малоінвазивних втручань на 2-4 день виписуються з лікарні і продовжують жити набагато повноцінніше.

Йде й економія на витратних матеріалах. Але одне діло обладнання, а друге – персонал. І тут ми підходимо до ще більш важливої справи, адже операції здійснюють люди, які прекрасно знають свою справу. Це і кандидати наук, і професори, люди, які проходили стажування за кордоном і до яких в мене є цілковита довіра.

– Перепрошую, що перебиваю, але є інформація, що кращих урологів і лікарів інших спеціальностей ви повиганяли з роботи, а взяли якихось недосвідчених, кажуть, що практикантів.

– Пане Володимире, ви мені скажіть, хто це вас так «детально» про все інформує? Дійсно, були люди, з якими довелося попрощатися, звичайно ж, що прізвищ я називати не буду. Якщо людина мала шанс виправитися, але продовжувала діяти всупереч правилам лікарської етики, для прикладу, була п’яною на робочому місці, то прийшлося сказати таким «спеціалістам» «до побачення». Мені прикро, що вони тепер погрожують, пробують очорнити тих, завдяки яким урологія у Трускавці виходить на якісно вищий рівень.

Тепер стосовно цих «молодих практикантів». Для прикладу, лікар Ольга Петришин, яку, до речі, взяв на роботу ще Йосип Михайлович (Йосип Свіжинський, попередній головний лікар – В.К.) – я задоволений її роботою. Вона добре володіє методом дистантної та контактної літотрипсії, працює по сумісництву в «Медпаласі» на дробленні каменів нирок. Ольга Ярославівна в найближчий час їде на стажування в Австрію.

Вже за мене по направленню департаменту охорони здоров’я були прийняті на роботу лікарі Михайло Босак і Ярослав Грицак. Подумайте логічно, хіба можна лікаря, який закінчував після навчання інтернатуру та клінординатуру у Львівській обласній лікарні, називати зневажливо «практикантом»? Той же Михайло Босак стажувався в Австрії, має дуже високий рівень знань та практичних навиків.

Ярослав Грицак (син Лева Грицака – В.К.), працює і  в нас, і ще веде лікарську практику в «Карпатах». Так що я б радив більше навіть не повторювати те, що плещуть злі язики.

Щодо спеціалістів, то наведу таке порівняння. Я, для прикладу, не завжди погоджуюся з тим, що ви пишете, але читати вас  цікаво, у вас є до цього хист. Не люблю посередність в роботі. Це ж стосується і лікарів. Мені надзвичайно приємно, що наш колектив поповнився в цьому році трьома кандидатами медичних наук, двома кваліфікованими хірургами, до нас стали приїздити доценти і професори Львівського медуніверситету. Зрозумійте правильно: мені дорогі меблі в операційній не потрібні. Я хочу щоб там все працювало.

– Можливо, хтось хоче вас «підсидіти», Андрію Богдановичу, тому й поширюють таку неправду? Бо навіть кажуть, що ви будете головним лише до 2015, в крайньому випадку до 2016 року…

– Не бачу в цьому проблеми. Буду радий, якщо хтось зробить щось більше, хоча сумнів бере. Але поживемо-побачимо.

Якщо хтось дуже піклується про бюджетні кошти, то скажу, що навпаки, завдяки цим високотехнологічним операціям йде економія і то суттєва. Бо якщо хворий, який і так часто і малоуспішно лежав би у нашому відділенні, прооперується, то одномоментно вирішує проблему – чи це аденома простати, чи видалення  пухлини сечового міхура. 

Період реабілітації в цьому випадку є нетривалим і людина вже не йде щороку чи навіть кілька разів на рік з тією ж проблемою до лікарні.

Мене дивує, як людина може не боятися Бога і добрі справи показує як погані, вишукує недоліки там, де їх немає. Сподіваюся, що це не працівники лікарні пробують робити нашій установі таку «послугу» як антирекламу, псування іміджу? Хочу через Ваш засіб масової інформації сказати всім – зміни в лікарні відбулися і вони триватимуть і надалі, адже без руху вперед є застій. І я буду вимагати від кожного виконання його функціональних обов’язків. Порядок мусить бути, як би цього дехто в лікарні не хотів…

– Андрію Богдановичу, принагідно хочу привітати Вас і весь колектив трускавецької лікарні з Днем медичного працівника.

– Дякую.

Плітки спростовано, нехай восторжествує справедливість!

Покидаємо лікарняні пороги із почуттям виконаного громадянського обов’язку. Тема зловживань в трускавецькій лікарні озвучена, закиди спростовані. В цій публікації нема сенсу передавати зміст наших додаткових розмов з окремими депутатами міської ради, з окремими керівниками санаторно-курортних закладів, з лікарями та пацієнтами. Висновок такий – дійсно, наша трускавецька лікарня є однією з кращих в Україні. Цей успіх досягався не за рік-два, до цього лікарня йшла довгі роки і заслуга в цьому головних лікарів і колишніх (Матвія Андрюка та Йосипа Свіжинського), і теперішнього (Андрія Кульчинського), і міських голів, і депутатського корпусу (попередніх скликань та теперішнього), які завжди питання лікарні ставили та ставлять одним з пріоритетних. А де є успіх, там обов’язково є заздрість, інтриги, обов’язково виникає бажання очолити успішне підприємство шляхом очорнення чинного керівника, поширення пліток та відвертої брехні.

Звичайно, не помиляється той, хто нічого не робить. Андрій Кульчинський, на нашу думку, непогано здійснює керівництво важливим і стратегічним об’єктом. Чи були в лікарні кращі керівники і чи будуть кращі – сказати важко.

Ми в межах можливостей четвертої влади теж свою роботу виконали, жодних ознак корупційних діянь не виявили. Хто ж залишився при своїй думці і далі вважає, що в лікарні несправедливо звільняють висококласних спеціалістів, здійснюють махінації, лобіюють інтереси тих чи інших приватних фірм, словом, хто підозрює керівництво лікарні у корупційних діях, то таким особам нагадаємо, що є правоохоронні органи, є суд, є прокуратура, є СБУ, є Антикорупційний комітет і якщо є докази правопорушень чи злочинів, то туди завжди можна звернутися…

Володимир Ключак

(Переглядів 2 280 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви