День Свободи

22.11.2010 | Filed under: Некатегоризовано

22 листопада святкуємо День Свободи. Але чи святкуємо?

19 листопада 2005 року Віктор Ющенко підписав Указ Президента України N1619/2005 “Про День Свободи”: “З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, виховання у громадян почуття національної гідності, враховуючи історичне значення революційних подій осені 2004 року, які засвідчили волелюбність Українського народу, його прагнення до свободи і демократичних цінностей та на підтримку ініціатив громадськості постановляю:

Установити в Україні День Свободи, який відзначати щорічно 22 листопада”.

Цьогорічне святкування навряд чи сприйматиметься власне як День Свободи. Можна буде лише говорити про тріумф “Свободи” – політичної сили, яка після виборів 31 жовтня збільшила свою присутність у місцевих органах влади. Якщо ця тенденція збережеться, то, можливо, Олег Тягнибок і декілька його однопартійців будуть народними депутатами України, якщо до парламентських виборів не станеться якихось форс-мажорних обставин.

Проте Свободою, на що сподівався Віктор Ющенко, в Україні й не пахне. Особливо це видно на прикладі газет, хоча чимало говорилося й писалося про свободу слова. Приватні засоби масової інформації здебільшого належать олігархам і певним політичним силам, так що виконували й виконують їхню волю. Газети, співзасновниками яких є міські чи районні ради, також озирались на господарів, справедливо очікуючи грошей з бюджету на свої видання. Зрештою, спрацьовував принцип внутрішньої цензури, коли журналісти не хотіли зайвий раз критикувати владу.

Вільнішим наше життя за цей час не стало. Якщо ми не стали заможнішими, а більше платимо за комунальні послуги й ціни ростуть мало не щодня, – то про яку Свободу можна говорити?

І все ж Свобода існує – не як політична сила, а як філософське поняття. Людина вільна настільки, наскільки себе такою почуває. Особисто я святкуватиму День Свободи – не в тому розумінні, яке заклав у нього Віктор Ющенко. День Свободи для мене і для кожного з нас повинен стати повсякденним і буденним явищем. Якщо ми щодня будемо вичавлювати з себе раба, займатися рутинною чорновою роботою, то й Україна стане вільною державою.

Анатолій Власюк, газета «Воля громади»

(Переглядів 45 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви