Десять днів для зустрічі з собою

13.07.2011 | Filed under: Публікації

Цьогоріч з 5 по 14 серпня 2011 р. Б. відбудеться шоста Міжнародна піша проща родин мігрантів із Самбора у Зарваницю відстанню 240 км. Проща пройде трьома областями: Львівською, Івано-Франківською, Тернопільською. Участь у прощі можуть взяти не тільки представники родин, яких торкнула проблема міграції, але й усі бажаючі пізнати себе глибше через фізичне випробування та духовно збагатитись через молитву та Таїнства.

Проща носить міжнародний характер. З нами йдуть люди з різних країн, областей та регіонів України.

Отець Василь Поточняк, виконавчий секретар Пасторально-місійного відділу УГКЦ, організатор десятиденних піших прощ Самбір-Зарваниця, говорить про прощу як про як одну із форм свідомого введення людини у храм. «Люди, котрі є більш віддалені від Бога, часто через ті паломництва наближаються до Церкви», – підкреслює о. Василь і додає, що одним із таких явищ, поширених зараз за кордоном, та й в Україні зокрема, є прощі. «Коли з’явився задум прощі Самбір-Зарваниця для родин мігрантів, а також усіх бажаючих, ми хотіли через прощу трохи більше спілкуватись з людьми з-за кордону, їх слухати, бо на це маємо 10 днів часу. У прощі ми поєднали і молитву, і спілкування, і похід, і відпочинок, і красу природи. Паралельно ми, якоюсь мірою, свідчимо, самі собі допомагаємо. Ідучи, просимо також і Божої допомоги. З другого боку, ми свідчимо іншим, бо інші дивляться на кількохсотий похід людей, запитують: «Хто ви, як ви?» і часто нам по доброму заздрять, що можемо собі взяти кілька днів відпустки, чи то навіть десять днів, і присвятити їх душі. Тому це такий добрий вид – іти пішки», – розповідає священик.

Як учасниця прощ, можу засвідчити, що жертва, яку ми складаємо, – це, серед іншого, всеціла довіра та уповзання на Божу милість. У наш прочанський реманент входять лише необхідні побутові речі. Ми не беремо із собою жодних продуктів харчування, про це заздалегідь домовляються організатори з парохіями у селах чи містах, через які пролягатиме маршрут. Тут нас щиро і з любов’ю приймають люди: хліб-сіль на столі, відпочинок у родинах і тепле спілкування та ділення тим, що народилося у наших душах під час цього духовного походу, додають нам внутрішньої радості, сили долати подальший шлях з подякою та прославою Бога. Дорогою маємо можливість слухати чудові духовні науки наших священиків – катехизи, а також попросити в Господа прощення своїх гріхів у святій тайні Покаяння. Десять днів у спеку, часом у дощ – таку жертву складає кожен, але, прийшовши у це чудотворне місце – Зарваницю, сльози «градом» омивають усі труднощі дороги, переживання у душі. Залишається невимовна радість у серці, яка світиться в очах паломників вогнем надії, віри і любові.

Цьогорічна проща розпочнеться із Самбора від храму Різдва Пресвятої Богородиці Святою Літургією о 7. 00 (вихід – 9. 30) і завершиться у суботу 13 серпня в обідній час. Щоденна програма прощі: 7.30 – св. Літургія; 8.45 – сніданок біля храму; 9.30 – вихід; 13.30 – молитва у храмі, обід; 15.45-16.20 – праця в групах; 16.30 – вихід; 20.00 – молитва у храмі, вечеря, нічліг. Для бажаючих – цілонічні чування в храмі.

Із собою треба мати: молитовник, вервицю або чотки, плащ-накидку від дощу, спальний мішок або покривало, карімат, змінне взуття та одяг, ложку, миску, горнятко, гроші на повернення та незаплановані витрати, специфічні медикаменти. Рекомендуємо йти у зручному (випробуваному) взутті.

Організаційний внесок – 50 грн.; для студентів, учнів – 25 грн. Харчування і нічліг у Зарваниці, а також повернення – за власні кошти. За інформацією звертатися: о. Василь Поточняк: – (044) 280 68 49; о. Ігор Козанкевич – (244) 224 58; п. Галина Заячкевич – 067 144 24 21. Загальний маршрут прощі – близько 240 км.

Іванна Рижан

(Переглядів 41 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви