Міські перевізники у Трускавці ніяк не хочуть працювати згідно встановлених у місті та Україні правил. Ми вже неодноразово нагадували власникам міських маршруток, що в Україні діє ряд законів – «Про дорожній рух», «Про автомобільний транспорт» та інші законодавчі акти, які регулюють питання безкоштовного перевезення пільгових категорій громадян, що в місті діють рішення виконкому міської ради №209 від 21 липня 2011 року та № 351 від 29 листопада 2011 року. Зокрема, в рішенні №351 від 29 листопада 2011 року «Про розгляд протесту прокурора…» у пункті №2 зазначено: «Скасувати рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради № 209 від 21. 07. 2011 р. «Про внесення змін в рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради від 21. 04. 2011р. №132». В цих рішеннях йшлося про обмежений проїзд пільговиків. Як бачимо, прокуратура міста стала на захист пільговиків і встановила їхнє право безкоштовного проїзду у маршрутках без обмежень і в кількості, і в часі. Тобто, усі пільгові категорії громадян мають право в будь-яку годину дня (чи є їх п`ять, чи десять) їхати безкоштовно. Зрозуміло, що перевізникам таке рішення не до душі і вони вже самовільно вирішили дотримуватися рішення № 209 (хоч воно скасоване!), в якому йдеться про необмежений безкоштовний проїзд пільговиків тільки з 10 до 15 години. І хоча це є порушення рішення №351, та громадяни з цим в якійсь мірі змирилися, хоча були конфліктні ситуації, та ні прокуратура міста, ні міська рада чомусь не стали перевіряти, чи дотримуються перевізники цього рішення. І така ситуація існувала б далі, якби не запуск в рейс по місту 16 жовтня цього року комунального автобуса. Деякі приватні перевізники відразу заявили пільговикам: «Тепер маєте свій автобус, який перевозитиме всіх пільговиків безкоштовно, а в наших маршрутках за проїзд треба платити».
Звичайно, усі водії, хто так вважає і за таким принципом працює, були і є неправі. Рішення виконкому про безплатне перевезення пільговиків у їхніх маршрутках ніхто не відміняв. Про це заявив заступник міського голови Петро Нестерівський у своєму інтерв’ю по міському радіо, в бесіді з керівниками і водіями автотранспортних підприємств, в інтерв’ю газеті «Франкова криниця Підгір`я» № 34 за цей рік.
Але є приватні перевізники (водії), які на це реагують, як заєць на стоп-сигнал. Вони вдають, ніби не знають рішень виконкому, не поважають Закону, а чинять так, як їм вигідно. Ось останній випадок, очевидцем якого довелося бути мені самому. 18 листопада цього року, маючи право на безкоштовний проїзд у міських маршрутках, я ще з одним пільговиком о 10.16 біля продуктового ринку, що на вулиці Стебницькій, сіли в маршрутку № 0-33- 80 ТМ, яка курсує по маршруту №1.
Водій даної маршрутки на наші слова «у нас є посвідчення» підвищеним тоном злісно заявив: «У мене уже є два пільговики. Платіть за проїзд!». І чоловік кинув водієві гроші. На моє зауваження, що рішення міської ради стосовно необмеженого перевезення пільговиків не скасовано, в такому ж тоні відповів: «Маєте свій автобус! І не морочте мені голови! Платіть!» – і тикнув пальцем в якийсь папірець, що висить у салоні. Про що йдеться в цьому документі, розібратися не було коли, бо втрутилися пасажири, щоб не заважати водієві, але, гадаємо, аж ніяк не про відміну рішень міськвиконкому № 209 від 21 липня 2011 року та №351 від 29 листопада 2011 року.
До речі, про подібні випадки ми уже писали неодноразово. На жаль, ніякого реагування ні з боку керівників автопідприємств, які займаються перевезенням пасажирів, ні з боку міської влади поки що не було. Тому частина водіїв влаштовує перемовини з пасажирами, вважає себе паном ситуації і продовжує свавільно ставитись до рішень міської влади.
Нема сумніву, усі пільговики розуміють, що праця водіїв відповідальна і вони повинні заробити, як казав один перевізник, і на колеса, і на пальне, і на доньку, яка вчиться в інституті, і на хату, що будує. А хіба пенсіонери, які отримують мізерні пенсії, не мають подібних проблем? Хіба ті пільги, які їм дала держава, їхня захцянка? Не зрозуміло, чому така неприязнь з боку водіїв до людей похилого віку. Зрештою, якщо тому чи іншому водієві маршрутки щось не подобається, то він має право ставити вимоги перед своїм керівництвом, перед владою. Або махнути рукою, і розрахуватися, а не виясняти стосунки зі старшими людьми.
Гадаємо, міська влада за врегулювання цього питання нарешті візьметься. Як нам стало відомо, 15 листопада міський голова видав розпорядження «Про створення робочої групи з моніторингу автоперевезень». У її склад входить дев’ять працівників міськвиконкому. Групі доручено здійснювати моніторингові проїзди на міських автобусах по 1, 2 і 3 маршрутах, звертати увагу на культуру обслуговування в автобусах, про що складати відповідні акти. Ми побажали б цій групі звернути увагу на те, чи виконують водії вищевказані рішення виконавчого комітету міської ради щодо пільгового перевезення пасажирів. Контроль за виконанням даного рішення покладено на заступника міського голови Петра Нестерівського.
Андрій Говіщак, член Національної Спілки журналістів України
ТОП коментованих за тиждень