Дрогобич і Трускавець на шляху австрійсько-українського партнерства

10.04.2017 | Filed under: Публікації

Вже вп`яте Дрогобич стає центром українсько-австрійського діалогу. Змінюються владні еліти в Дрогобичі, змінюється геополітична обстановка в світі, але незмінним залишається головний організатор, натхненник та промоутер Днів Австрії в Дрогобичі, популяризатор австрійської культури в Україні та української культури в Австрії – доктор Ярослав Лопушанський, доцент Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, керівник Австрійської бібліотеки в Дрогобичі.

Цьогорічні Дні Австрії в Дрогобичі проходитимуть у післявеликодній час – з 23 по 30 квітня. На відміну від попередніх в Днях Австрії-2017 посилюється трускавецький акцент. І не тільки тому, що високоповажні гості проживатимуть у Трускавці, в готелях міста-курорту, та спілкуватимуться під час сніданків та вечері в наших ресторанах, а ще й тому, що, на відміну від попередніх років, влада Трускавця візьме активну участь у Днях Австрії. Так, зокрема, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський буде учасником круглого столу на тему «Дрогобич і Трускавець на шляху австрійсько-українського партнерства», який проходитиме в дрогобицькій ратуші 24 квітня (початок о 15.00).

Втім, все ж центральне місце Дням Австрії відводиться все-таки Дрогобичу, де пройде левова частина заходів. Відкриття Днів Австрії в приміщенні муздрамтеатру імені Юрія Дрогобича пройде на високому рівні – за участі голови Львівської ОДА Олега Синютки та голови Львівської облради Олександра Ганущина. Літературні читання, наукові диспути, круглі столи, конференції, концерти, фотовиставки, майстер-класи, науково-культурні подорожі – кожен день Днів Австрії в Дрогобичі є насиченим по саму зав’язку. Офіційну програму заходів можна буде переглянути на офіційному веб-сайті Дрогобицької міської ради, котра патронує цій надзвичайно важливій для міста, регіону, та й України в цілому події. До речі, міський голова Дрогобича Тарас Кучма задіяний у багатьох заходах Днів Австрії в Дрогобичі.

Партнерство Дрогобича та Дрогобицького краю з членом Євросоюзу Австрією важко переоцінити. До Австрії в Галичині, як і в Західній Україні в цілому, багато хто має певні сентименти, адже колись ми були одною державою на чолі з найяснішим цісарем. Часи змінилися, німецька мова стала для українців не в фаворі, а шляхи Австрії та Галичини кардинально розійшлися. Та все ж зусилля відновити давню дружбу, сприяти зближенню між нашими народами, прорахувати взаємні вигоди від співпраці заслуговують на підтримку. Це той варіант, коли ніхто не залишиться в програші – ні Австрія, ні Україна, ні Дрогобич, ні Трускавець, ні культура обидвох народів та держав.

Володимир Ключак

(Переглядів 63 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Потрібен викладач англійської мови!
  26.08.2022 | 15:45

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової: потрібний викладач англійської мови! Вимоги: – Вища освіта за спеціальністю, – Досвід роботи від 1 року, досвід підготовки до ЗНО та міжнародних екзаменів, – Високий рівень володіння англійською (С1-С2), – Бажання працювати та розвиватись, – Творчий підхід до роботи, – Порядність, пунктуальність, відповідальність, – Сумлінне ставлення до роботи, Що ми […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви