Дві статті про кінофестиваль “Корона Карпат”

17.11.2011 | Filed under: Публікації

ІІ Трускавецький кінофестиваль відкривається і відкриває нові горизонти

Субота, 12 листопада, сьома година вечора, біля «Злати» прохолодно і малолюдно. Але є червона доріжка, і помаленьку починають збиратися шанувальники кіно, поважні гості зі всього світу, журналісти зі спалахами фотоапаратів – адже у Трускавці відкривається ІІ Міжнародний кінофестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат». Так! Трускавчанин Олег Карпин – генеральний директор і рушійна сила кінофестивалю – з однодумцями-ентузіастами знову зробив це! Трускавець знову став столицею якісного, нового, цікавого телевізійного кіно, започаткована у 2010 році велика справа не померла, незважаючи на жодні фінансові та організаційні труднощі.

Ось червоною доріжкою проходять перші гості – знані та ще невідомі трускавецькому глядачеві французькі та російські, австрійські та аргентинські, італійські та українські актори та режисери. Серед знайомих облич – народний артист України Федір Стригун, виконавиця ролі експерта Сельскої в телесеріалі про Мухтара Оксана Сташенко тощо.

Урочисте відкриття проводять Зоряна Петрас та Сергій Остапчук. Тут також не все гладко, є задовгі паузи, труднощі перекладу та «фони» мікрофону. Але з кожною хвилиною тепла творчо-кіношна атмосфера все більше заповнює «Злату». В запису з екрану вітає учасників Єжи Гофман: вибачається, що за станом здоров’я не зміг приїхати, але обіцяє обов’язково це надолужити та бажає гарних переглядів і гарних фільмів.

Відновити благородну місію широкого і багатолюдного мистецтва телевізійного кіно – таким бачить завдання кінофестивалю народний артист України, Президент кінофестивалю «Корона Карпат» Федір Стригун, бо «Всі знають Шуфрича, а Івана Миколайчука вже не пізнають. У нас політики стали телезірками…»

Оксана Сташенко всіх вітала з початком свята кіно, багато жартувала і співала українські та американські, іспанську та польську, білоруську і навіть китайську пісню. З кожної місцини, де вона знімається, актриса виносить пісню-враження, пісню-настрій, пісню-асоціацію.

З вітальним словом виступив також народний артист України, режисер Борис Савченко. Консул посольства Аргентини в Україні Крістіан Соколовскі зазначив, що його країна вперше бере участь у цьому фестивалі, але зробить це, як кажуть в Іспанії, з правої ноги – тобто сильно, потужно.

А на кінофестивалі буде фактично дві конкурсні програми: журі на чолі з Владленом Арсеньєвим визначатиме кращих в ігровому телевізійному кіно. А журі, яке очолює француз Антуан Фолькман, оцінюватиме документальне телевізійне кіно. В рамках фестивалю буде також багато цікавих акцій, як от благодійних показ французьких анімаційних фільмів в дитячих будинках регіону.

З музичними номерами на відкритті виступили тріо «Інсо Львів» (художній керівник Мирослав Скорик), юна трускавчанка Софія Яблонська та народний ансамбль народної музики «Галичани» (керівник Василь Гамар).

А фільм-відкриття «Поруч з моїм братом»(Австрія) презентував виконавець головної ролі П’єр Ківіт.

Іра Циган, газета “Франкова криниця Підгір’я”

Нас здивували спектром, ми – прийомом!

Наперекір скептичним сподіванням II Трускавецький Міжнародний фестиваль телевізійних фільмів «Корона Карпат» відкрився за участю цілого сузір’я кіномитців та акторів. Усі вони, як годиться, про-дефілювали червоною доріжкою до зали, де на них чекали спраглі на видовища глядачі та журналісти. Цьогоріч вразила чимала кількість присутніх іноземців. Творчі роботи на другому фестивалі представили близько 10 країн не лише ближнього, але й дальнього зарубіжжя. А ще нинішній захід відвідало менше вітчизняних зірок першої величини, проте назбиралося чимало представників російського, білоруського, болгарського, азербайджанського, чеського, французького та навіть аргентинського кіномистецтва. Серед заявлених гостей пролунала навіть зовсім екзотична країна на шталт Еквадору.

Словом нас, глядачів, одразу здивували широким спектром представлених країн, кількістю й багатожанровістю ігрових та документальних фільмів. А наших гостей, напевне, вразив гостинний прийом-відкриття, під час якого було усе: жарти, вітання, пісні, виступи віртуозів та розкішний фуршет.

Свої відеовітання дворічному «кіно-дитяті» передав метр цього мистецтва Єжи Гофман, заочні вітання з відкриттям від членів національної академії кіномистецтв Росії озвучив присутній на заході член цієї академії, відомий продюсер Владлен Арсеньєв. Вітання від громадян, кіномитців та кіноманів своєї країни передав консул Аргентини в Україні Крістіан Соколовський. Досить оригінальним та зворушливим був виступ гості із Росії Оксани Сташенко, відомої за роллю у серіалі «Мухтар». Вона майстерно розповіла про свою любов до пісенної творчості різних народів та досить оригінальне дала зрозуміти як через пісню осягала мовні основи та самобутність українського, польського, білоруського, французького ба, навіть, китайського народів.

Такий екстравагантний та запальний виступ акторки налаштував присутніх на ліричний настрій, який згодом, вже під час виступу президента фестивалю, відомого театрального режисера Федора Стригуна, змінився на ностальгічно-патріотичний. Власне через те, що говорив відомий театрал переважно про проблеми кінематографу, у якому, зі слів маестро, майже не залишилося нічого чутливого, героїчного і людяного. З гумором про наболіле, з вірою у святе і духовне – саме на цій важливій ноті завершилася урочиста частина заходу.

Вже згодом під час гостинного фуршету, де лунали різні мови, де сміялися і жартували, немов знають одне одного десятки років, де зав’язувалася кінематографічна і просто дружба, багато хто зітхнув із полегшенням. Ось він стартував нарешті, такий очікуваний і вже другий міжнародний, а найголовніше – трускавецький кінофестиваль!

Яна Липнева, газета “Трускавецькурорт”

Від “ТВ”. Кінофестиваль “Корона Карпат” завершився вчора, 16 листопада. Урочиста церемонія закриття, виголошення імен переможців та вручення нагород відбулася у кінотеатрі “Злата”.

(Переглядів 78 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви