Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації спільно з Львівською торгово – промисловою палатою 4 грудня 2014 року проводять Форум «Екологічні проблеми від діяльності гірничо-хімічних підприємств на території Львівської області».
В тематиці Форуму «Екологічні проблеми від діяльності гірничо-хімічних підприємств на території Львівської області» передбачено такі напрямки для розгляду:
– ехногенно-екологічна ситуація на гірничо-хімічних підприємствах області;
– створення системи ведення моніторингу;
– виконання та реалізація комплексних проектів зі стабілізації екологічної рівноваги в гірничо-хімічних регіонах області;
– перспективи використання територій підприємств гірничої хімії.
До участі у Форумі запрошені представники органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, наукових закладів, фінансових інституцій, гірничо– хімічних підприємств області, вітчизняних та зарубіжних екологічних організацій.
Початок: об 1000 год.
Адреса: м. Львів, Стрийський парк, 14
ПАТ «Компанія «Райз» практично не виконуються природоохоронні заходи
Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації занепокоєний екологічною ситуацією наПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», що склалася внаслідок не виконання взятих зобовʼязань ПАТ «Компанія «Райз» з проведення природоохоронних заходів на підприємстві, передбачених в договорі купівлі – продажу
Так, станом на сьогоднішній день ПАТ «Компанія «Райз» не виконуються наступні умови договору:
– не здійснюється суха закладка камер із ослабленими міжкамерними ціликами; – не виконуються дослідно-промислові роботи по тампонажу зон розущільнення порід і закладці карстів; – не проводиться рекультивація порушення земель, ліквідація і консервація стволів; – на хвостосховищі не здійснюється інструментальне спостереження за станом дамб, відбору розсолів і замір рівня води в 62 п’єзометрах і колодязях; – не проводиться геофізична зйомка дамб хвостосховища; – при потребі 2 млн. м куб. здійснюється лише 200 тис.м куб. приготування та перекачка розсолів у рудник № 2; – не в повному обсязі здійснюється моніторинг за заповненням розсолів.
В даний час на підприємстві та прилеглих до територіях існує небезпечна ситуація еколого-техногенного характеру: потрапляння прісних вод в підземні гірничі виробки, просадка земної поверхні тощо.
З метою запобігання виникненню техногенно-екологічної ситуації, Департамент екології та природних ресурсів наголошує на виконанні природоохоронних заходів на даному підприємстві, адже ситуація, яка склалася в зоні колишньої діяльності підприємства з видобутку калійних руд із підземних копалень є невтішною.
Голова обласної державної адміністрації неодноразово звертав увагу на складну екологічну ситуацію, що склалася на території ПАТ «Стебницьке ГХП «Полімінерал», відповідні звернення надсилалися у Мінпромполітики, Фонд державного майна України та Раду національної безпеки України.
Департамент екології звертався листами у Фонд державного майна України та Секретаря Ради національної безпеки України про включення у комісію з перевірки виконання ПАТ «Компанія «Райз» умов договору, в частині виконання природоохоронних заходів, представників територіальної громади та уповноважених представників Львівської обласної державної адміністрації та щоквартального проведення комісією обстеження підприємства.У звʼязку з численними зверненнями у грудні 2014 р. заплановано провести комісійне обстеження території Стебницького ГХП «Полімінерал» за участі представників департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.
Додатково:
Наказом Фонду державного майна України від 16.06.2011 року за №900 прийнято рішення про приватизацію Стебницького ДГХП «Полімінерал». Відповідно 2 жовтня 2013 року було укладено договір купівлі – продажу між Фондом державного майна та ПАТ «Компанія «РАЙЗ». Зобов’язання покупця містять економічну складову, інноваційну, соціальну і природоохоронну.
ТОП коментованих за тиждень