Електронне урядування у Трускавці дає вагомі результати

29.10.2020 | Filed under: Публікації

Протягом каденції 2015-2020 рр. у Трускавці практично з нуля крок за кроком впроваджувалося електронне урядування.

Якщо в каденції 2010-2015 рр. депутати Трускавецької міської ради голосували шляхом підняття рук і за кожним рішенням стояла «колективна безвідповідальність», то з початком першої каденції міського голови Андрія Кульчинського в 2015 році було запроваджено поіменне голосування. І всі рішення Трускавецької міської ради в каденції 2015-2020 року приймалися в поіменному режимі. Громада має можливість побачити хто з депутатів як і за що голосував – по кожному питанні порядку денного кожної сесії.

Посилання на систему «Голос»: http://tmr.golos.net.ua/

В 2016 році Трускавецька міська рада уклала угоду з платформою Edem.ua та підключилася до порталу електронних петицій. Тож вже впродовж кількох років трускавчани можуть подавати свої пропозиції чи зауваження у формі електронних петицій. Для того, щоб петиція потрапила на розгляд міського голови чи міської ради, потрібно підтримка в кількості 100 голосів трускавчан протягом трьох місяців. В середньому трускавчани реєструють по 15 петицій в рік, по кожній з них отримують обґрунтовану відповідь.

Посилання на систему електронних петицій Трускавецької міської ради: http://www.tmr.gov.ua/el-petitions

Наступний електронний сервіс, який дає можливість кожному мешканцю міста Трускавця ініціювати власні проєкти чи проголосувати за проєкти інших – це громадський бюджет, відомий також під назвами Партиципаторний бюджет, або Бюджет громадських ініціатив. Він запроваджений у Трускавці з 2017 року. Щороку мешканці подають проєкти, проходить процес голосування і проєкти-переможці реалізуються за кошт міського бюджету. Для прикладу, в 2019 році було подано 13 проєктів, 4 з них перемогли. В 2020 році подано 11 проєктів, процес голосування триває.

Посилання на бюджет громадських ініціатив м. Трускавця: https://budget.e-dem.ua/4611500000/projects

У 2019 році відповідно до розпорядження міського голови Андрія Кульчинського Трускавецька міська рада зареєструвалася на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних. Відповідно до Постанови Кабінету міністрів № 409 від 17 квітня 2019 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів України щодо відкритих даних» та Постанови КМУ № 835 від 21 жовтня 2015 року «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», Трускавецькою міською радою було затверджено відповідний перелік відкритих даних та визначено відповідальних осіб у структурних підрозділах, які забезпечують оприлюднення відкритих наборів даних на єдиному державному веб-порталі. На сьогоднішній день Трускавець оприлюднив 36 наборів даних.

Посилання на Єдиний державний веб-портал відкритих даних: https://data.gov.ua/

Але на цьому впровадження електронного урядування у Трускавці не завершилося. З 2016 році у Трускавецькій міській раді впроваджено електронний документообіг «Мегаполіс». Зроблено це для швидкої взаємодії з органами державної влади.

Окрім того, завдяки впровадженню у Трускавці передових електронних технологій в рамках програми «Безпечне місто» встановлені камери відеоспостереження та сервери. Реалізація програми обійшлася міському бюджету в 1,5 млн. грн., але результат перевершив всі очікування: за два роки злочинність у місті-курорті впала на 60%. На фоні підвищення злочинності в Україні це дуже хороший показник. Трускавець – безпечне місто.

Задля економії енергоресурсів запроваджується автоматичне включення та виключення зовнішнього вуличного освітлення, встановлюються датчики. Цю програму реалізовує управління житлово-комунального господарства та будівництва Трускавецької міської ради.

Інші проєкти в е-урядуванні, які успішно діють у Трускавці:

– GPS-трекери, завдяки яким можна відслідковувати схему руху транспорту на внутрішньоміських пасажирських перевезеннях у Трускавці: https://www.eway.in.ua/ua/cities/truskavets

– електронна реєстрація в дитячі садочки: https://sadok.loda.gov.ua/

– електронний запис до лікаря: https://tml.org.ua/schedule.html

І буквально недавно, в 2020 році Трускавець приєднався до електронної платформи «Відкрите місто». Це електронна платформа для тісної взаємодії мешканців з міською владою. Кожен мешканець має можливість зареєструватися на «Відкритому місті» та звернутися до місцевої влади з метою вирішення проблеми в місті. Зареєструватися на веб-платформі «Відкрите місто» можна за допомогою ідентифікації BankID, мобільного ЕЦП, або звичайного ЕЦП.

Посилання на «Відкрите місто. Трускавець»: https://opencity.e-dem.ua/map/UA4611500000

«Трускавець – відкрите та безпечне місто. Протягом попередніх 5 років ми працювали над цим і досягли хороших результатів. В новій каденції продовжимо роботу над тим, щоб досягнення Трускавця поширити на наші села: Доброгостів, Уличне, Орів, Модричі, Станилю, Бистрий та Зимівки. Наші мешканці мають відчувати гордість від того, що живуть у Трускавецькій ОТГ, а ми будемо робити все для того, щоб і мешканці, і наші гості-відпочивальники почувалися у Трускавці комфортно та безпечно і могли швидко вирішити проблеми, якщо вони появляються», – каже міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Пресслужба Трускавецької міської ради

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви