Готель «Тустань» живе, працює, розвивається

30.08.2014 | Filed under: Публікації

29 серпня прес-конференцію провів Микола Крук, керівник туристичного комплексу «Дрогобич», знаного в народі як готель «Тустань». Це комунальне підприємство разом з гуртожитком механічного технікуму найбільше доклалися до поселення біженців із Криму та Східної України. Як повідомив Микола Крук, комунальне підприємство «Туристичний комплекс «Дрогобич» ще 17 квітня прийняло в свої номери перших біженців із Криму. І від того часу по сьогодні головний готель Дрогобича продовжує надавати допомогу біженцям. Так, за ці чотири з половиною місяців були зустрінуті та розселені біженці з Феодосії, Краматорська, Сіверська, Слов`янська, Луганська, Селідово, Горлівки та інших міст. В абсолютній більшості це або жінки, або жінки з дітьми, які змушені були втікати з дому, покидати рідні краї через воєнні дії. І біля 90% з них – порядні люди, каже Микола Крук. Звісно, що трапляються і ті, які мали проблеми з кредитами, з майном, з правоохоронними органами – про одну з таких біженок, яку прихистив готель «Тустань», і розповів Микола Олексійович.

В загальному витрати готелю на біженців становлять понад 94 тисячі гривень, а держава компенсувала тільки 14 тисяч 900 гривень, ще 6,5 тисяч грн. виділив «Карітас». Та в «Тустані» не шкодують, що долучилися до допомоги потребуючим, кажуть, що готові і далі надавати таку допомогу, хоча, звісно, хотілося б, аби війна закінчилася якомога швидше. Зараз у «Тустані» теж живуть біженці, зокрема сім`я з Луганська – жінка з малолітніми дітьми.

Друге питання, яке під час прес-конференції підняв Микола Крук, стосується внутрішнього конфлікту у «Тустані», який триває вже не один рік. Вірніше, мова йде навіть не про якийсь конфлікт всередині колективу, а виключно про намагання екс-керівника готелю Тараса Гентоша поновитися на посаді через суди.

– Останнім часом це питання піднімається громадянином Гентошом Тарасом Йосифовичем на різних рівнях – від апаратної наради в Ратуші до публікацій в окремих Інтернет-виданнях, – каже теперішній очільник готелю. – Йдуть посили, що міська влада, порушуючи вимоги всіх судів, починаючи від дрогобицького і закінчуючи Європейським, не поновлює його на посаді директора комунального підприємства «Готель «Тустань».

Микола Крук надав журналістам як рішення Європейського суду у справі «Кононов та інші проти України» від 6 червня 2013 р., так і інші документи, зокрема звернення відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, а також особисту заяву п. Гентоша п. Круку щодо заборгованості відносно сплати оренди за стоянку. Цікаво, що на прес-конференцію Миколи Крука раптово завітав і сам Тарас Гентош, який показав журналістам ті ж документи, що перед тим були роздані нам Миколою Круком. Але очевидно, що рішення Європейського суду обидва директори «Тустані» (колишній та діючий) трактують дещо по-різному – якщо Тарас Гентош хоче поновлення на посаді, то Микола Крук говорить про грошову компенсацію Тарасу Гентошу, яку той відсудив у держави Україна, а також про те, що судом пана Гентоша вже було поновлено на посаді, але після того його знову було звільнено з роботи, причому в день поновлення. Як каже пан Крук, про жодне поновлення на роботі у рішенні Європейського суду не йдеться та і йтися не може, бо Європейський суд з прав людини не займається трудовими відносинами. З невеличкої дискусії у досить цивілізованій формі між цими двома інтелігентними людьми стало зрозуміло, що від жодного з них не залежить як буде остаточно розв’язане це непросте питання. Якщо зважити, що і один, і другий попри свою скромність мають досить впливових друзів, то передбачити кінець цього конфлікту доволі складно.

Микола Крук розповів, що коли він прийшов на посаду директора, то застав «Тустань» із боргами в 660 тисяч гривень. Пан Крук каже, що готель свідомо вводився у борги, причому робилося це за замовленням покійного нині бізнесмена Остапа Чайківського. Через це колектив у складі 28 чоловік усунув Тараса Гентоша з посади. Після приходу Миколи Крука до керівництва готелем, який згодом було реорганізовано в КП «Туристичний комплекс «Дрогобич», борги було реструктуризовано – і перед КП «Дрогобичтеплоенерго», і перед податковою, і перед іншими інстанціями. Також Микола Крук провів скорочення штату, який зараз складає 19 осіб. Причому, зазначає Микола Олексійович, було прийнято тільки двоє нових людей – юрист (бо попередній навіть не мав повної юридичної освіти) та бухгалтер.

Для економії енергоресурсів готель перейшов на електричне автономне опалення, тож тепер за зиму платить всього 31 тисячу гривень замість 90-95 тисяч гривень за послуги КП «Дрогобичтеплоенерго». Покращується якість номерів, подано до місцевого органу влади  прохання не проводити приватизацію приміщень готелю, які перебувають в оренді. Всі ці заходи дали позитивний ефект, каже Микола Крук, та теперішня справа з поновленням Тараса Гентоша вносить сум`яття та напруження в колектив, який не хоче повернення попереднього директора. Це також створює навколо закладу певний негативний ореол, чого не можна допускати.

Поряд із справою поновлення на роботі між Тарасом Гентошем з одного боку та Миколою Круком і колективом готелю з іншого боку є ще інші неврегульовані питання, зокрема заборгованості за стоянку, яку пан Гентош орендує в готелю, але каже, що ця стоянка була стоянкою «Тустані», але не перейшла правовими актами у власність КП «Туристичний комплекс «Дрогобич». Микола Крук каже, що Тарас Гентош на території цієї орендованої стоянки без будь-яких дозволів побудував туалет, а Тарас Гентош розповідає, що скарги на цей туалет Микола Крук понаписував не тільки в санстанцію, але і у виконком, і в інші інстанції. Словом, люди, які колись були між собою в нормальних стосунках, зараз дивляться один на одного досить вороже та недружелюбно.

А тим часом готель «Тустань» і надалі залишається головним готелем Дрогобича, адже має і номери класу «люкс», і вигідне розміщення в самісінькому центрі міста, і ціни тут не кусаються (для прикладу, можна поселитися в номері за 80 гривень). Велика кількість номерів дозволяє зупинятися тут великим групам людей, які приїжджають сюди чи то з туристичною метою, чи для ділових зустрічей. Незважаючи на складний час тут завжди є клієнти, адже готелів такого рівня у Дрогобичі фактично більше не має. Тож хочеться вірити, що жодні конфлікти між особами не зашкодять подальшому розвитку «Тустані».

Володимир Ключак

(Переглядів 413 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  05.01.2023 | 16:23

  Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

 • Запрошуємо вивчати англійську мову!
  26.08.2022 | 15:47

  Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви