Готуй сани влітку

20.06.2012 | Filed under: Публікації

Хоч надворі гаряча пора, та комунальники готуються до зими. Кипить робота і в КП «Трускавецьтепло». Та керівник підприємства Руслан Крамар все ж знайшов 20 хвилин для розмови з кореспондентом «Трускавецького вісника». Отже, сьогодні спілкуємося з паном Русланом про індивідуальне опалення, теплові лічильники, модульні котельні та транзитні стояки.

– Пане Руслане, в «Франковій криниці Підгір’я» за 16 травня цього року (№ 18 (167)) було вміщено інтерв’ю депутата ТМР Юрія Алієва, в якому він переконує, що нарахування за так звані транзитні стояки особам, котрі встановили автономне опалення, були незаконними і ви повинні повернути споживачам гроші. Прокоментуйте, будь ласка, цю ситуацію.

– Перше, що я хотів би сказати – ми закон не порушували. Друге – питання транзитних стояків у Трускавці не є просте тому, що процедура надання дозволів на автономне опалення була порушена ще в 2007 році. Кожен, хто має автономне опалення, повинен мати проект, котрий передбачає теплову ізоляцію труб централізованого опалення, так званих транзитних стояків у внутрішньобудинкових мережах. І тим, у кого такий проект є та труби ізольовані, ми жодні нарахування не проводили. Більше того, ми навіть не робили нарахування тим, у кого такий проект відсутній, та труби все одно ізольовані і фактичного відбору тепла не було. Натомість автономщики, котрі здійснюють фактичний відбір тепла, повинні за це сплачувати. Раніше в КП «Наше місто» всю суму за тепло на кожний будинок автоматично розбивали виключно між споживачами централізованого опалення і таким чином ці споживачі повинні були сплачувати і за своє тепло, і за тепло, котрим користуються автономщики. Ми ж підійшли до цього питання дещо по-іншому і я вважаю, що справедливо, правильно та без жодних порушень чинного законодавства України. Так, Антимонопольний комітет дотепер не може розібратися, праві ми чи ні, а на наш запит в Міністерство ЖКГ прийшла відповідь, що оплата послуги за відбір тепла по транзитних стояків хоча й не передбачена, та і не заборонена.

Люди повинні розуміти, що якщо вони отримують якусь послугу, то за неї потрібно сплачувати. Так, для прикладу, один з депутатів міської ради звернувся з проханням, щоб йому не ізолювали стояки ЦО і що він готовий сплачувати згідно договору. Такі звернення непоодинокі і зумовлені тим, що власники квартир тривалий час відсутні у своїх помешканнях, а тому залишати котли індивідуального опалення без нагляду є пожежо-вибухонебезпечно, та може призвести до накопичення газу в будинку, а також для того, щоб від тривалої дії низьких температур не спостерігався процес сирості та утворення грибка, в результаті якого можливе руйнування стін будівлі.

Проте я мушу визнати, що ми дещо погарячкували, коли погодилися на повернення коштів тим, з ким у нас не було укладено договорів. Наші юристи стверджують, що правильність таких нарахувань ми зможемо відстояти навіть у суді, якщо б до цього дійшло. А особи, в яких був відбір тепла, та не було договорів, укладених з нами і які від’єдналися за відсутності необхідної проектної документації, мали б навіть притягатися до відповідальності.

– Пане Руслане, в опалювальний сезон 2011-2012 рр. одні мешканці скаржилися, що їм нараховують оплату за тепло за квадратними метрами, хоча в під’їздах і встановлені лічильники, інші нарікали, що вони сплачують згідно лічильників дуже великі суми, як це мало місце на Бориславській, 40. А як буде під час сезону 2012-2013 рр.?

– Дійсно, ми проводили нарахування за квадратурою помешкання споживачам у тих будинках, де теплові лічильники не були в нас на балансі та не пройшли повірку. І таких будинків було більшість в Трускавці, бо за лічильником сплачували мешканці тільки 22 багатоповерхівок.

Натомість зараз Міністерство житлово-комунального господарства України, Львівська облдержадміністрація, управління ЖКГ області вимагають здійснювати нарахування за теплоносій виключно за тепловими лічильниками. Тому там, де є лічильники, їх нам рішенням виконкому передадуть на баланс, після цього буде проведена повірка цих лічильників.

Де ж лічильників немає, там будемо їх встановлювати, в області розглядають варіант виділення коштів на цю потребу.

– Є неперевірена інформація, що КП «Трускавецьтепло» має величезну заборгованість за спожитий газ, в той же час взимку були випадки від’єднання від електропостачання адмінкорпусу підприємства та котелень за борги перед ПАТ «Львівобленерго». Яка ж ситуація із боргами КП «Трускавецьтепло» тепер?

– Все пізнається в порівнянні. Для прикладу, КП «Наше місто» мало борг тільки перед водоканалом у сумі біля 2 мільйонів гривень, перед обленерго – в сумі 400 тисяч, за газ – близько 5 млн., по зарплаті, перед податковою, пенсійним фондом, підрядними організаціями… загальна заборгованість доходила до 15 млн. грн. В нас же таких боргів немає. Дійсно, ми мали по електроенергії поточну заборгованість за листопад 2011 року, яку повністю погасили. Щодо газу, то це наша єдина незакрита заборгованість, вона становить біля 1 мільйона гривень. Чому вона виникла? Та тому, що з 15 жовтня по 1 лютого 1 Гігокалорія тепла для бюджетних установ в Трускавці коштувала тільки 630 гривень, тоді коли по всій області її вартість була в межах 1 тисячі гривень. З цих недоотриманих 370 гривень за кожну Гігокалорію тепла і набігла сума в 1 мільйон 200 тисяч гривень. Якби ми мали ті ж умови й ті ж тарифи, що Борислав, Дрогобич та інші міста, то ми не мали б жодної заборгованості. Проте і цей борг ми погасимо до кінця року.

Натомість наше підприємство справно працює, зарплата в наших працівників є однією з найвищих по місту. Так що чутки про борги є явно перебільшені та комусь вигідні.

– Нова трускавецька влада активно пропагує встановлення автономного опалення. Кажуть, що з того користь має і мер, і навіть ви. Нічого особистого, тільки бізнес?

– Кожен мешканець має право на якісне опалення. Ситуація в Трускавці така, що забезпечити це якісне централізоване опалення й гарячу воду неможливо. В цьому не винні ні влада теперішня, ні влада попередня, ні КП «Наше місто», ні КП «Трускавецьтепло», ні Юрій Алієв, ні Руслан Крамар. Мережі діряві, а труби страшно защлаковані (тут п. Руслан Крамар демонструє два шматки труб, які зашлаковані приблизно на 75% – В. К.). І якщо людина хоче своїми силами цю проблему вирішити, зробити, щоб у помешканні було тепло та привітно, щоб була гаряча вода, то чому хтось їй має в цьому перешкоджати? Інша річ, що при облаштуванні індивідуального опалення потрібно дотримуватися певних вимог: не повинні бути завужені діаметри транзитних стояків, монтажні роботи повинна здійснювати організація, котра має відповідну ліцензію та надає гарантію. До речі, КП «Трускавецьтепло» теж здійснює такі роботи і то значно дешевше, ніж деякі інші фірми. Між іншим, ми надаємо мешканцям і інші послуги – копка екскаватора, електрозварювальні роботи, промивка та заміна батарей, токарські роботи тощо.

– Куди повинна звернутися людина, котра має намір встановити автономне опалення?

– Найперше вона повинна звернутися в абонентський відділ КП «Трускавецьтепло». Якщо по стояку вже є дозвіл на від’єднання від ЦО, то мешканець бере копію цього дозволу та йде з ним в газову, щоб виготовити технічні умови та проект. Якщо ж по стояку такого дозволу немає, то потрібно взяти в нас бланк заяви, заповнити його і тоді міжвідомча комісія, яка засідає щотижня, приймає рішення і аж тоді можна йти в газову контору за проектом та технічними умовами. Детальніше довідатися про алгоритм дій можна за тел. 5-48-42 (абонентський відділ КП «Трускавецьтепло»). Інші ж питання щодо монтажу системи автономного опалення чи інших робіт, які надає наше підприємство, можна узгодити за тел. 097 05 77 553.

– Ваше підприємство також виконує роботи по встановленню модульних котелень для шкіл…

– Так, ми працюємо над тим, щоб до початку нового опалювального сезону СШ № 1 мала свою модульну котельню, а для СШ № 3 та д/у «Дзвіночок» ставимо окремо стоячу стаціонарну автономну котельню. СШ № 2-гімназія отримуватиме тепло від котельні «Спортовця», а д/у «Зірочка» та «Ялинка» отримуватимуть тепло від котельні з Івасюка, де плануємо замінити один старий великий котел на два менші з окремим обліком газу. Ми працюємо в тому напрямку, щоб кожна школа, кожен садочок мали окреме власне джерело теплової енергії з окремим обліком газу.

Та те, що ми працює над спорудженням модульних котелень не означає, що ми не працюємо над підготовкою до опалювального сезону в житловому фонді. Готуй сани влітку – каже народне прислів’я, так і ми почали готуватися до нового опалювального сезону одразу після закінчення сезону попереднього.

– Як довго у Трускавці ще збережеться централізоване опалення?

– Я думаю, що справа повного переходу Трускавця на автономне – це не справа одного – двох років. Не всі мають можливість встановити автономне, не всі мають бажання, багато людей мають пільги при оплаті за ЦО і їх влаштовує такий стан речей. Тому, на мою думку, централізоване опалення ще певний час функціонуватиме, що, до речі, визначено і перспективною схемою теплопостачання нашого міста.

Розмовляв Володимир Ключак

(Переглядів 345 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви