Громада – це сила!

29.11.2010 | Filed under: Некатегоризовано

13 листопада в смт. Східниця за сприяння колишнього першого заступника глави Нацради теле- та радіомовлення, редактора газети „Каменярі”, відомого стебничанина Ігоря Куруса, за участю Київського інституту стратегічного розвитку під патронатом фонду ім. Фрідріха Еберта (Німеччина) в рамках програми „Громадяни будують соціально справедливе місто” відбувся семінар на тему „Місцеве самоврядування в умовах демократії”. На запрошення  відгукнулись депутати місцевих рад Дрогобича, Борислава та Стебника, громадські діячі, представники ЗМІ та соціально-свідомі громадяни, яким не байдужа доля рідного міста.

Першому було надано слово представникові Київського інституту стратегічного розвитку, котрий є партнером фонду ім. Фрідріха Еберта (Friedrich Ebert Stiftung) Ярославові Погарському. Він наголосив на тому, що фонд поділяє цінності соціальної демократії та справедливості, а також бере активну участь у поширенні політики свободи, солідарності та соціальної справедливості в усьому світі. Місією фонду, який має свої представництва у всьому світі, зокрема у посткомуністичних країнах (на сьогодні фонд активно діє в Україні, Білорусії Молдові) є  підтримка демократичних процесів і процесів поглиблення міжнародної співпраці та порозуміння. Основним завданням фонду є проведення навчально-освітніх семінарів, спрямованих на порозуміння та плідну і успішну співпрацю громади та влади.

– Я маю честь представляти на освітніх семінарах Київський інститут стратегічного розвитку, завданням якого є допомога громадським активістам у залученні їх до самоврядування, до більш активного процесу впливу на органи державної влади. На сьогоднішній день ми успішно співпрацюємо з Інститутом політичної освіти м. Києва над розробкою програми „Місцеве самоврядування – крок до ефективності”, в рамках якої передбачено підвищення кваліфікації народних обранців, – відзначив Ярослав Погарський.

Модератор програми семінару, представник Інституту політичної освіти м. Києва, депутат Закарпатської обласної ради Олександр Солонтай розповів, що освітній заклад займається навчанням кандидатів в депутати місцевої ради (міської, районної, районної в місті, обласної): як правильно формувати команди кандидата, розподіляти обов’язки між членами політичної сили. Туди входить і підготовка виборчої кампанії –  аналіз сильних і слабких сторін, тощо.

– Усі ми пригадуємо жартівливий вислів: „в депутати я піду – хай мене научать”… А хто навчить? Саме життя вчить. Партія, котра представляє того, чи іншого кандидата, лише частково допомагає своїм людям підвищити кваліфікацію. Тому до влади і приходять некваліфіковані кадри. У народі кажуть: випадкові люди – відзначив Олександр Солонтай. – Пізно вчитися, коли ти приступив до своїх депутатських повноважень, треба здобувати науку до того.

В Законі „Про самоврядування” сказано, що депутат зобов’язаний проходити курси підвищення кваліфікації постійно. У вирішенні цього питання суттєво допомагає програма „Місцеве самоврядування – крок до ефективності”.

Бажаючим треба лише скачати з нашої інтернет-бібліотечки 5 посібників (юридичних порад та кодексів законів в жатому, доступному для розуміння  варіанті) про права, обов’язки, перспективи депутатської роботи на місцевих та обласних рівнях, які зобов’язаний знати народний обранець, аби, згідно Закону, скористатися своїми депутатськими повноваженнями.

Пригадуючи випадок з життя про те, що, згідно Закону «Про вибори», у одному з сіл Закарпаття Ужгородського району волею громади на 90 відсотків був замінений депутатський корпус, п. Олександр відзначив, що явка виборців під час відкликання становила 60 відсотків. На переобрання депутатів кількість бажаючих зменшилася на 4 відсотки. Але невігласів-депутатів було усунено від виконання своїх обов’язків, яких вони по суті діла не виконували. Так їм, депутатам і треба! Нехай пам’ятають: громада – це сила!

Щоправда інститут відкликання депутатів стосується лише мажоритарників. На тих, які пройшли за партійними списками, цей Закон не поширюється.

Згодом Олександр Солонтай запропонував присутнім познайомитися ближче. Кожен представлявся та розповідав суть проблеми, яка є найбільш наболілою у місті і своє бачення щодо шляхів її вирішення. Кожну з названих учасниками семінару проблем було виокремлено на таблиці для загального розгляду. Найболючішим з них  (жахливому стану доріг, що є проблемою усього Дрогобицького конгломерату, штучно створеній Дрогобицьким комбінатом міського господарства проблемі з вивезенням сміття, проблемам житлово-комунальних послуг, комунального господарства та переведення будинків, що були комунальною власністю, на баланс ОСББ) було присвячено більш, як три години часу. П. Олександр, котрий спеціалізується на таких питаннях, дав чимало корисних порад, юридичних консультацій.

Суцільне безгрошів’я людей та підприємств по Україні заводить ситуацію у сфері житлово-комунального господарства у глухий кут.  Для того, аби розрубати гордіїв вузол, коли люди не бажають сплачувати комунальним структурам за послуги, які не надаються, на думку секретаря Органу самореалізації населення «Комітет мікрорайону Русанівка» Алли Поплавської,  слід переводити житлові будинки на баланс ОСББ та ЖБК (житлово-будинкових кооперативів).

– У своїй роботі голови ССББ зробили анкетування будинків: подали на затвердження кошториси щодо ремонтних робіт. ОСН також бере на себе таку відповідальність. В даний момент ми вже хочемо формувати бюджет нашого мікрорайону. От тільки б київська міська рада пішла нам назустріч, – повідомила Алла Поплавська.

Ігор Курус відзначив, що найбільшою проблемою для Стебника на сьогоднішній день є карстові пустоти на шахті калійного заводу, що утворилися після видобутку солей. Після того, як півшахти залило водою, стінки цих пустот можуть розчинитися і від того є загроза обвалу величезної за площею території. Але над шахтою не поле, а житлові масиви кількох населених пунктів, високовольтні лінії електропередач, автотраса на Трускавець!

– Перспективний Трускавець не дуже охочий мати такого сусіда, як депресивний Стебник. Аби врегулювати цю вкрай загострену ситуацію Стебнику просто необхідно отримати статус міста депресивного значення – резюмував п. Ігор.

Щодо стану доріг присутні обмінялися жартами на кшталт того, що на Дрогобиччині доріг немає узагалі, існують лише керунки. А куці міські бюджети, які збідніли через бездіяльність та безгосподарність місцевого самоврядування та повний параліч депутатського корпусу Дрогобича, Борислава та Стебника  не дозволяють робити капітальний  ремонт доріг. Їхнім ж латанням (т. зв. ямковими ремонтами) мешканці нашого регіону ситі по горло. Народ у нас грамотний. Усі  розуміють, що згідно з ст.ст. 17, 19 Закону України «Про автомобільні дороги» управлінням, функціонуванням та розвитком вулиць і доріг у місті та інших населених пунктах виключно займаються органи місцевого самоврядування, які повинні забезпечувати безперервні, безпечні та зручні умови руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міст та інших населених пунктів. Згідно наведеного вище Закону органи місцевого самоврядування повинні займатися організацією будівництва, ремонту та утримання вулиць і доріг міста та інших населених пунктів за встановленими для них державними стандартами та нормами. Натомість, через безгосподарність місцевої влади мешканці Дрогобича, Борислава, Стебника та смт. Східниця мають не дороги, а вибачте на слові, порнографію.

Голова Київського міського осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Андрій Нестерков зауважив, що громадські організації на законній основі мають право контролювати місцеве самоврядування щодо ефективності їхньої роботи. І обмежень у цьому немає.

– Наша організація має право навіть експертувати роботу Служби Безпеки України, якщо питання, яке нас цікавить не є державною таємницею, – відзначив п. Андрій. Керуючись постановою Кабінету Міністрів України наші колеги проводили експертизу діяльності Міністерства охорони здоров’я.  А нещодавно мали нагоду впіймати на гарячому тих чиновників, які спекулювали на ремонті будинків: звітували, буцімто будинки відремонтовані, хоча насправді було не так. Ми отримали тему для розслідування діяльності (радше бездіяльністі) чиновників Київської міської державної адміністрації в плані виконання загальноміської програми щодо ремонту будинків, згідно якої бюджетні кошти, які виділяються для ремонту житлових будинків, відносяться до загальних форм власності. Наш запит щодо виконаних робіт держслужбовці адміністрації проігнорували. Тоді ми створили робочу ініціативну групу, як це передбачено постановою Кабміну і витребували у держслужбовці кошториси та акти виконаних робіт. З’ясувалося, що не всі будинки нашого мікрорайону, які підлягали капітальному ремонту, були відремонтовані. У багатьох з них ЖЕКи не проводили ремонту більше 16-и років. А гроші з квартплати йдуть працівниками ЖЕКів на зарплати? Це знову ж таки доводить про доцільність переведення будинків на баланс ОСББ. Тоді мешканці зможуть контролювати ефективність виконаних робіт приватними фірмами, чи комунальними підприємствами на підставі укладеної з ними угоди, – розповів А. Нестерков.

Його розповідь настільки вразила новообраного депутата дрогобицької міської ради (у минулому депутата Львівської облради 4 демократичних скликань) Михайла Ваврина, що той навіть поцікавився, чи шановні експерти фінансуються виключно з фонду Фрідріха Еберта? На це п. Ваврин отримав відповідь, що представники громадських організацій Андрій Нестерков та Алла Поплавська мають постійне місце роботи, а проведення семінарів з мешканцями регіонів Східної та Західної України є їхнім волевиявленням.

Темою «на десерт» було обговорення необхідних цільових програм, що стосуються реформування і розвитку ЖКГ, котрі допомогли б вирішити болючі питання. А міста нашого регіону могли б до них долучитися. От тільки все залежить від співпраці громади та влади. А працювати треба. Бо ж як відомо – під лежачий камінь вода не тече.

На фото: зліва направо: Ігор Курус, Олександр Солонтай, Андрій Нестерков, Алла Поплавська, Ярослав Погарський.

Вікторія Лишик

(Переглядів 31 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви